sobota, 1 grudnia 2012

nr 10 grudzień 2012

 
Witamy!
 Grudzień jak się patrzy! Zimno, pada śnieg albo grad. Koniec roku zbliża się nieubłaganie. Za chwilę Boże Narodzenie, potem sylwester i nowy 2013 rok... Aby jak najlepiej wspominać rok 2012 znajdziecie w tym numerze wiele ciekawych artykułów.
Zgodnie z obietnicą przygotowaliśmy dla Was co nieco o wampirzych wampirach. W tym numerze znajdziecie także co nieco o twórczości Katariny Sokolovej.
 
 Wspaniałych świąt, nowego roku i świetnej zabawy na śniegu
Życzy
Redakcja Magazynu Czarna Perła
Lady Tiania
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 Filmy
 
 
 Frankenweenie
 premiera: 7 grudnia

"Frankenweenie" to adaptacja szkiców Burtona z 1984 roku– krótka animowana opowieść o Frankensteinie. Głosów do "Frankenweenie" użyczyli m.in. do Winona Ryder, Catherine O’Hara, Martin Landau oraz Martin Short. W tworzenie scenariusza zaangażowany był John August ("Big Fish", "Gnijąca Panna Młoda"). 
 
 ***
 
 Hobbit: Niezwykła podróż
 premiera: 28 grudnia
 
 "Hobbit" to filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej prologiem do "Władcy Pierścieni". "Hobbit: Niezwykła podróż" opisuje losy Bilbo Bagginsa, który dzięki lekkiej perswazji ze strony czarodzieja Gandalfa wyrusza na dziką przygodę z bandą krasnoludów. Ich celem jest stary krasnoludzki skarb zagrabiony przez smoka zwanego Smaugiem.

***GryThe Walking Dead: A Telltale Games Series
premiera: 11 grudnia
na co?: PC, PS3, XBOX 360


The Walking Dead: A Telltale Games Series to produkcja oparta na podstawie kultowego serialu o tym samym tytule.
Akcja osadzona jest w świecie zniszczonym przez wybuch epidemii zamieniającej ludzi w zombie, których wieczny głód zaspokoić może jedynie surowe mięso, najlepiej pochodzące od żywego człowieka. Gracze kierują jednym z garstki ocalałych i muszą pomóc mu, oraz jego przyjaciołom, w przeżyciu tego piekła na Ziemi.
Produkt oferuje tylko zabawę dla jednego gracza i składa się z pięciu oddzielnych epizodów, dostępnych na platformach cyfrowej dystrybucji.
The Walking Dead: A Telltale Games Series stanowi kompilację wcześniej wydanych epizodów i jest dostępne w wersji pudełkowej


 
 ***
 
Muzyka
 
 
 

" Tre!" Green Day
 premiera: 10 grudnia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 „Drood” Dan Simmons
 
 
Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa, Drood zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret jego ostatniego, niedokończonego dzieła, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, mroczny, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny – Drood to Dan Simmons w szczytowej formie. 
 
 
 
 
 ***

UWAGA!!! KONKURS!!!

Znasz jakieś ciekawe książki? Napisz recenzję i wyślij ją na czarna.perla@op.pl 3 najciekawsze recenzje nagrodzimy upiornymi zakładkami.
 ***
 
 
 
 „Siewca wiatru” Maja Lidia Kossakowska
 
 
 Pan, stwarzając świat, zapowiedział ostateczna walkę ze Złym. Nikt jednak oprócz Niego nie wie, kiedy Zły nadejdzie. A potem Pan odszedł. Archaniołowie podzielili się władzą, ale czy uda im się utrzymać nieobecność Pana w tajemnicy? Czy władza nie zniszczy ich, czy ocalą Jego dzieło i samych siebie przed Antykreatorem? Ale czy można walczyć z Siewcą Wiatru bez Pana? Abbadon, wybrany i wskrzeszony Anioł Zagłady, bez dotknięcia Pana jest bezradny... Nie ma już wybranych i odrzuconych, Niebios i Otchłani. Jest tylko Dzieło Pana i Antykreator, Siewca Wiatru, nicość i pustka... Cień jest coraz bliżej.
 
 
 
 
 
 
 
 ***
 
 
 Recenzja
 
Nagroda w postaci "uroczej" zakładki wędruje do Noriko! Gratulujemy :) 
 
 
 „Wiedźma.com.pl” Ewa Białołęcka 
 

Ostatnio miałam przyjemność przeczytać Wiedźmę.com.pl Ewy Białołęckiej. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, a czy było udane? I to jak! 
           Reszka, bo tak wszyscy nazywają naszą Krysie to dosyć młoda i samotna matka. Mieszka z rodzicami, swoim synkiem i laptopem, który stanowi bardzo ważną część jej życia. Bo czy Internet w XXI wieku to nie podstawa? Na pozór spokojne życie naszej bohaterki przerywa wiadomość o spadku po dalekiej ciotce. Na początku Reszka jest zdziwiona i doszukuje się jakichś błędów, ale na swoje nieszczęście nic nie znajduje. W testamencie Katarzyna Szyft jasno napisała, że zostawia swój dom Krystynie Szyft.
           Krystyna postanawia pojechać do małej miejscowości i odkrywa, że jej ciotka była czarownicą! Jakby tego było mało, to jeszcze okazuje się, że odziedziczyła po niej magiczne zdolności! Najlepszym określeniem tej całej sytuacji jest nazwa nowego „życiowego” serialu, który ma zastąpić Pamiętniki z wakacji, „Nieprawdopodobne a jednak”.
           Ta książka to bardzo fajna i łatwa odskocznia od codziennego życia. Przyjemny styl pisania pani Ewy sprawi, że nie będziecie się nudzić i w mgnieniu oka dojdziecie do końca tej lektury. Wszyscy bohaterowie przypadli mi do gustu, a szczególnie Reszka- wyzwolona i samodzielna kobieta. Nawet czarujący i trochę nieogarnięty doktór Kobielak nie złamie jej bojowego nastawienia.
           Wiedźmę.com.pl polecam wszystkim, którzy chcą miło i zabawnie spędzić czas. Nie bójcie się nie jest to żadne romansidło czy bajeczka o czarodziejce. Ostrzegam Was tylko, że gdy dojdziecie do ostatniej strony będzie rozpaczać, że to już koniec.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości organizatorek akcji Włóczykijka
 
Noriko
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 Maximum The Hormone wywodzi się z Japonii. Zespół ten gra crossover od ponad 14 lat i mają na swoim koncie 6 albumów.


Członkowie MTH w swojej muzyce łączą punk, trash metal, funk i indie rock z tym co najbardziej kojarzy się z Japonią od strony muzycznej, a mianowicie  j-rockiem!
W skład zespołu wchodzą 4 osoby: Daisuke Tsuda ze swoim świetnym wokalem, Ryō Kawakita grający na gitarze i także śpiewający, Futoshi Uehara z gitarą basową oraz Nao Kawakita na perkusji.

W 1999 roku wydali pierwszy album – A.S.A. Crew.. W 2001 roku wydali trzy single oraz minialbum Ootori. Rok później pojawił się następny singel oraz nowy album, Mimi kajiru, eksponujący bardziej krzykliwy wokal Daisukego i bas Ue-chan. W roku 2004, wraz z następnym albumem (Kusoban), zespół zmienił nieco styl, wtrącając w ciężkie brzmienia elementy lekkiej muzyki pop. Ta zmiana przyciągnęła wielu nowych fanów. Popularność zespołu jeszcze bardziej zwiększył wydany w 2005 roku album Rokkinpo goroshi.Zaczęli występować na większych imprezach, wydali nawet koncertowe DVD – Debu vs. Debu. Utwór Rolling1000toon wykorzystany został w endingu anime Air Master. W roku 2006 singel Koi no megalover zajął 9. miejsce na lokalnej liście przebojów. Utwory What’s up, people?! oraz Zetsubō Billy wykorzystane zostały jako opening i ending w anime Death Note, zaś Akagi w serialu animowanym Tōhai densetsu Akagi: Yami ni maiorita tensai. Na początku 2007 roku zespół wydał album Buiikikaesu – jak dotąd najlepiej sprzedającą się płytę zespołu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Zima powoli się rozkręca. Wyglądamy za chociaż leciutkim promyczkiem słońca, który pięknie tańczy po płatkach śniegu. Zaczyna się sezon na elegancję - Boże Narodzenie, potem sylwester. Jeśli nie wiecie jak ubrać się na te okazje godząc ze sobą elegancki szyk oraz klimatyczną tajemniczość, oto kilka kreacji i dodatków, które może pomogą Wam dokonać wyboru "coś na siebie włożyć".
 
 

1. Satynowe długie czarne rękawiczki
29zł
Restyle

2.Śliwkowa sukienka w stylu Pin-Up
164zł
Restyle

3. Rajstopy ażurowe
35zł
Restyle

4. Czarna sukienka w stylu Pin-Up
167zł
Restyle

5. Czerwona bluzka z dekoldem i kokardką
69zł
Restyle

6. Gorset z grafiką "Kruk"
(dostępna także w wersji bez biało-czarnych pasków)
154zł
Restyle
 
 
 7. Futrzana etola
(dostępna w kolorze czarnym, rudym oraz beżowym)
 49zł
 
 8. Kolia z lazurowymi kamieniami
 46zł
 
 9. Naszyjnik z bordowym kamieniem
35zł
Restyle

10. Kolczyki z bordowym kamieniem
 31zł
 
 
 
 
 
 
  
  Katarina Sokolova jest bardzo utalentowaną kobietą wywodzącą się z Kijowa na Ukrainie. Zaczęła rysować już w szóstym roku życia. Od tamtej pory zdążyła wydać zestawienie książek pt. "Insomnia" ("Bezsenność"). Prowadzi własny miesięcznik z lekcjami cyfrowego malarstwa. Projektuje także okładki do magazynów.

W wolnych chwilach zajmuje się ona fotografią, rysunkiem oraz grafiką cyfrową. W swoich pracach zawsze pojawia się zmysłowość, przepiękne kobiety ukazuje w otoczeniu niezwykłych scenerii. Każda postać ma własny charakter, opowiada swoją indywidualną, oryginalną historię. Krzykliwe, wyraziste kolory zwracają uwagę, a staranność i dopracowanie jej prac wywołuje zachwyt u każdej osoby czułej na piękno sztuki.

Więcej informacji i prac Katriny znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

 
 Anioły - istoty, które mają za zadanie strzec ludzi oraz usługiwać Bogu. Kojażą się nam z dobrymi duszkami ze skrzydełkami, w białych togach mające nad głową aureolę i trzymającymi lutnie w dłoni. Ale czy wszystkie aniołki są święte?

Wbrew powszechnym informacją krążącym wśród społeczeństwa anioły nie są wymysłem wiary chrześcijańskiej. Otóż te istoty pojawiły się na kartach historii o wiele szybciej! Pierwsze anioły były już w starożytnym Egipcie i Babilonie. Istoty te, według ich wierzeń były pośrednikami między bogami, a ludźmi, mające postać uskrzydlonych zwierząt z ludzkimi twarzami. Miały one człowiecze cechy: mogły mieć dzieci, posiadały uczucia, takie jak ból, smutek, odczuwały także głód i pragnienie.


Kabaliści natomiast, jak i chrześcijanie, wierzą, iż anioły nie mają ciał, gdyż jako dusze ich nie potrzebują. Według nich są to istoty nie mogące zawierać związków małżeńskich, nie odczuwają ludzkich potrzeb, jak na przykład głód. Muszą służyć Bogu i ludziom.


Jednak są też takie anioły, które sprzeciwiły się woli boskiej. Nazywamy je upadłymi aniołami, które przeszły na stronę diabła. Lucyfer też był kiedyś aniołem, lecz nie chciał służyć ani Bogu ani ludziom i odszedł przeciągając na swoją stronę sporą część aniołów.
W dzisiejszych czasach "upadłymi aniołami" nazywa siebie zbuntowana młodzież, która przechodzi przez burzliwy okres dojżewania. W tym czasie pragną łamać wszystkie zasady, gdyż czują, że one ich duszą, nie dają im się czuć swobodnie. Jednak po jakimś czasie okres buntu przemija, stają się doroślejsi, potrafią podejmować dobrze przemyślane decyzje.A Wy? Jakim aniołem byście siebie mianowali? Świętym aniołkiem, który lubi ład i porządek, czy też upadłym łamiącym wszelkie zasady?


UWAGA!!! KONKURS!!!Narysuj anioła, ułóż o nim wiersz, albo napisz opowiadanie, w którym będzie mowa o tych istotach.
3 najlepsze prace nagrodzimy cudownymi nagrodami w postaci dodatków ze sklepu Mad Artisans 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Pewnie większość z Was wampira kojarzy tylko z takich rzeczy jak saga "Zmierzch", "Wywiad z wampirem" lub "Pamiętniki wampirów". Piękne istoty o nadludzkiej sile, niezwykle pociągające posilające się ludzką krwią. Otóż prawda jest dużo bardziej straszna, a historia tych niesamowitych człekopodobnych stworzeń jest odległa i mroczna. Wampiry znaczyły i znaczą swoją drogę krwią na stronicach historii.

Wampiry według powszechnych wierzeń boją się światła i krzyża, nie lubią czosnku, a zabić je można tylko wbijając osinowy kołek prosto w serce.
Skąd się wzięły wampiry?
Dawno, damno temu, za czasów pogańskich wierzono, że nie pochowane (nie skremowane) ciała będą nękać swoje rodziny. Nękanie to oznacza nachodzenie w nocy, objawianie się w snach, sprowadzanie nieszczęścia na swoich bliskich, a także picie ich krwi. Według słowiańskich wierzeń dziecko wampira mogło poznać, czy ktoś jest wąpierzem, a także miało umiejętność zabijania tych istot. Wampirami stawali się ludzie, których za życia ktoś przeklął; zmarli śmiercią gwałtowną; ci których zwłoki sprofanowano (przy czym ciekawym jest, że aby zabić wampira należy właśnie dokonać profanacji jego zwłok); zmarli, nad którymi przeskoczyło zwierzę, samobójcy i wiedźmy.
 Pytanie jednak w tym, jak poznać, że ktoś może stać się wampirem? Otóż zwłoki, które nie uległy stężeniu pośmiertnemu ( nie stały się sztywne), mają rumianą cerę, albo trupowi, który od dawna jest pochowany rosną paznokcie. Przeistoczonego wampira można poznać po tym, że nie ma odbicia w lustrze ( znak, że nie posiadają duszy), mają parę długich kłów, są potwornie blade. Ponadto potrafią się zmieniać w różne zwierzęta, np. nietoperze.
Wiadomo także, że wąpierze boją się krzyża, biblii, wody święconej i srebra. Nie lubią także czosnku oraz światła słonecznego, które najwyraźniej im szkodzi.
Zabić tą istotę można na kilka sposobów: wbijając osinowy kołek psoto w serce, obcięcie mu głowy i położenie jej między jego nogami.

Wydostaniu się wąpierza z grobu miało zapobiegać ułożenie w czasie pochówku nieboszczyka twarzą w dół, wkładanie między szczęki cegły albo kamienia, wsypywanie do trumny dużej ilości zboża, albo cierni ( wampiry są bardzo pedantyczne, więc nie wyjdą na powierzchnię dopóki nie policzą wszystkich ziarenek lub cierni. Duża ilość ma za zadanie przedłużenie czasu, gdy wampir siedzi zamknięty, by nie mógł wyjść, zanim wzejdzie znów słońce).
Jednak, gdy świat opanowała panika wywołana strachem przed wampirami ludzie zaczęli robić różne, dziwaczne jak na nasze czasy rzeczy. Mianowicie rodziny, które obawiały się, że ich martwy krewny może przeobrazić się w wampira paliły zwłoki takiej osoby, a później spożywały jej prochy, co miało na celu uodpornienie na ataki wampirów. Wierzono, że taka osoba nie przemieni się za życia, ani po śmierci w wąpierza.
 
 Ciekawe jest to, iż w czasach, gdy ataki wampirów były dość powszechne powstawały grupy i stowarzyszenia mające na celu wytępienie wąpierzy, czy też wygonienie ich z kraju. Każdy członek takiej organizacji posiadał flakonik z wodą święconą, kieszonkowy tomik Pisma Świętego, mały krucyfiks oraz jakiś srebrny przedmiot. Uważano, że dobrą bronią przeciwko wampirom jest kusza ze strzałą z grotem ze srebra, czy też srebrny sztylet. Niezbędny do tych celów był także osinowy kołek.
 
 Wszystko powyższe ( szcególy dotyczące wąpierzy ) nie ma żadnego uzasadnienia, iż to istniało, istnieje, czy też będzie istniało. Jednak wampiry są prawdziwe. Otóż istnieją tacy ludzie, którzy na prawdę żywią się ludzką krwią. Są to osoby chorujące najczęściej na anemię, czyli chorobę związaną z niedoborem pewnych składników w krwi. Wampiry te potrzebują potrzebnych im do życia witamin, które mogą przyjąć tylko poprzez picie cudzej krwi, która jest bardzo bogata w różnego rodzaju składniki odżywcze. Nie, nie są to ludzie napadający niewinne osóbki w ciemnych uliczkach. Bardzo często mają one "dawców", czyli osoby oddające im dobrowolnie swoją krew wampirowi.
 
 
 
 
Prawdziwe wampiry w historii świata:* Vlad Tepes "Palownik"- transylwański władca znany ze swojego okrócieństwa. Podobno przybijał ludziom kapelusze do głowy, obdzierał ich ze skóry, czy też wbijał na pale. Mieszkańcy okolic w jakich władzę sprawował Vlad wierzyli, że hrabia zaprzedał swoją duszę diabłu. Po śmierci (został zamordowany), gdy odkryto jego grób podobno trumna była pusta. Stąd wzięła się historia o wampirze.
* księżna Elżbieta Batory- nie kto inny niż siostrzenica jednego z naszych królów - Stefana Batorego. Tak samo jak Vlad Tepes urodziła się na Wołoszczyźnie w Transylwanii. W 1610 roku uznaną ją za winną zamordowania 600 dziewic i wykąpaniu się w ich krwi w celu zachowania młodości.współcześni

 

Maria Jose Cristerna- meksykanka po przejściach, wyrażająca siebie poprzez tatuarze, piercing oraz sztukę. Ma własny butik z niespotykanymi rzeczami: własnej roboty biżuterię, klimatyczne ubrania i dodatki, a także ciekawe rzeczy do urządzenia pokoju ( albo i nawet całego mieszkania). Mimo, iż nie pija krwi, jest nazywana przez innych ludzi "kobietą-wampirem".

* Andrew John Brown - mężczyzna o przezwisku "Drak" pijący ludzką krew i śpiący od ponad 10 lat w trumnie. Zmienił swoje nazwisko na Vlad Andrew John Dracula Brown, gdyż twierdzi, że jest 100% wampirem i jego idolem jest sam Vlad Dracula, czyli nie kto inny jak Vlad Tepes.


* Brita - osiemnastolatek czujący potrzebę picia ludzkiej krwi. Kiedyś próbował zaspokoić swój głód własną krwią, jednak stwierdził, że jego krew daje mu sytość tylko na chwilę, więc co jakiś czas poszukuje dawcy, by móc zaspokoić swoje zapotrzebowanie na krew.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Zbliża się Boże Narodzenie - dzień, w którym obdarowujemy swoich bliskich życzeniami i prezentami. Nie masz pomysłu co kupić swojej ukochanej osobie? Przedstawiamy Wam kilka ciekawych propozycji dotyczących prezentów, które na pewno zachwycą swojego właściciela klimatem, ale także ( niektórych przypadkach) pomysłowością.
 

1. Kubek na długopisy w kształcie głowy zombie
46,90zł
LunaMarket


2. Szkielet - stojak na wino
( w sam raz jako prezent dla rodziców )
129,90zł
LunaMarket

3. Zegar na ścianę ze smokiem i księżycem
31,50zł
LunaMarket

4. Świecznik z mrocznym aniołem
66,50zł
LunaMarket

5. Podstawka na kadzidełka z elfem
47,50zł
LunaMarket

6. Smok leżący na kryształowej kuli
45,90zł
LunaMarket

7. Skarbonka-zamek ze smokiem
54,50zł
LunaMarket

8. Szkatułka z kamiennym aniołem
48,50zł
LunaMarket


 
 9. Futrzana czapa z uszkami
 ( dostępna w wersji czarnej, rudej, albo beżowej)
85zł 
 
 10. Sukienka z kameą i rękawiczkami
 189zł
 
 
 
 
 Jednak nie ważne co podarujecie swoim bliskim - i tak będą szczęśliwi, że w ogóle o nich pamiętacie :)
 
 
 
 
 
 
 
 
Piszesz wiersze albo straszne opowiadania? A może rysujesz? Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją twórczością albo poprosić np. o opublikowanie artykułu na jakiś temat, zachęcamy do wysyłania ich na czarna.perla@op.pl Zapraszamy gorąco :)
 
 
 
 
 
 
 
"Słowa"

Twoje przeprosiny są dla mnie niczym,
Rozumiesz?
NICZYM!
To tylko puste słowa,
Które mam w nosie.
Rana za raną,
Cios za ciosem.
Zadajesz to mojej duszy i sercu.
Ból nie ustaje.
Nie ustaje lęk.
Widzisz, co zrobiłeś?!
Po latach może zrozumiesz.
Ale i wtedy
Twe przeprosiny będą puste
Jak tekturowe pudełko.
Nie wybaczę!
Ani teraz,
Ani jutro,
Ani nigdy!
Możesz błagać ile chcesz.
Będę niewzruszona.
Twoje słowa są dla mnie niczym,
Rozumiesz?
NICZYM!
 
 Jęcząca Marta
 


"Szanowna Redakcjo!
Jestem wielką fanką Waszego magazynu i nie mogę doczekać się kolejnego numeru :)
Na początku chciałabym się spytać, czy moglibyście napisać trochę o świecie utworzonym przez Tolkiena, czyli o Śródziemiu? To takie nawiązanie to "Hobbita", który ma wejść jakoś pod koniec grudnia do kin. Bardzo bym się ucieszyła z takiego artykułu.
W drugiej kolejności ustawia się pytanie, dlaczego Czarna Perła pojawia się tylko raz w miesiącu? :( Bylibyśmy radzi widywać ją częściej ;) Ale to już tylko kwestia namysłu pani Lady Tiani ( którą serdecznie pozdrawiam :D ).
A ostatnie pytanko jest takie: czy jest już u Was śnieg? Bo u nas - na Podlasiu już pada :)
Pozdrawiam bardzo serdecznie
Lusia"
 
 Od Redakcji: " Po pierwsze: jaka tam pani? Stara nie jestem, a nazywana "panią" czuję się jak 80-letnia staruszka ;)
Bardzo chętnie napiszemy coś niecoś o Śródziemiu - kochamy szcerą milością Tolkiena oraz jego twórczość, także się nie martwcie ;)
Co do częstotliwości numerów, niestety chyba nie damy rady częściej niż raz na miesiąc :( Ale postaramy sie co jakiś czas wydawać numery specjalne ( wcześniej zapowiedziane). Będą one bardziej okrojone ( 2-3 artykuły), ale na temat :) Najbliższy za ok. tydzień o Apokalipsie, Nostradamusie i końcu świata.
A śnieg pada u nas już od kilku dni :) I bardzo nas to cieszy, bo uwielbiamy jak jest zimno i biało za oknem.
Dziękuję za pozdrowienia i sama pozdrawiam w imieniu całej ekipy"
Lady Tiania
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  ***


Mistrz w pchnięciu kula do trenera:
- Dziś musze pokazać klasę... na trybunie siedzi moja teściowa.
- E! nie dorzucisz...***


Policjant w małym miasteczku zatrzymuje motocyklistę, który pędził główną ulicą.
- Ależ panie sierżancie, ja mogę wytłumaczyć - mówi facet.
- Cisza - rzucił policjant - Zamierzam ochłodzić pański temperament w areszcie, zanim nie wróci komendant.
- Ale panie sierżancie, chciałem tylko powiedzieć, że...
- A ja powiedziałem, że ma być cisza! Idzie pan do aresztu!
Parę godzin później policjant zajrzał do celi i powiedział:
- Na szczęście dla pana, komendant jest na ślubie córki. Będzie w dobrym nastroju, jak wróci.
- Niech pan na to nie liczy - odpowiedział facet z celi - Jestem panem młodym.


***
***


Kubuś Puchatek przybiega do prosiaczka i mówi:
- Wiem co się z tobą stanie jak dorośniesz...
- A co, czytałeś mój horoskop?
- Nie, książkę kucharską.


***


 
 "Ten poradnik mnie po prostu totalnie rozbroił xD - Jula"
 
 

2 komentarze:

 1. WoW! Numer super ( z resztą jak zwykle ^^)! Mam nadzieję, że tego końca świata nie będzie, bo ja chcę gwiazdkę!! I cieszę się, że bedą numery specjalne oraz całuski za zapowiedziany artykuł o Śródziemiu ;* I jezcze pytanie: gdzie można kupić taką książkę jak powyżej ( tą o zombie xD )? Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę obejrzeć Hobbita i Frankenweenie.
  MTH są genialni,uwielbiam ich piosenki z Death Nota *-*
  Katarina jest niesamowita! Z chęcią powiesiłabym sobie jej obraz nad łóżkiem :D
  Ciekawy ten artykuł o wampirach,widziałam w Kobiecie na krańcu świata tą meksykankę :)A Elżbieta Batory jest interesującą kobietą. Nie popieram tego co robiła,ale interesują mnie takie osoby ;)
  Akcesoria do domu z Luna Market są świetne.
  Czekam na kolejny numer i życzę wesołych świąt! A no i dziękuje za zakładki ;)

  OdpowiedzUsuń