sobota, 13 października 2012

nr 09 październik 2012

Witamy!
 
Nareszcie nadszedł październik - tak długo wyczekiwany przez nas miesiąc. Znów możemy świętować Halloween i cieszyć się jesienią.  Tym razem na łamach naszego magazynu znajdują się artykuły m. in. o Dziadach, Halloween i Billym Idolu. Znajdzie się także kilka konkursów z super nagrodami.
Przypominamy o konkursie urodzinowym z numeru "08 wrzesień 2012"!
 
 
 Gorące pozdrowienia prosto z Centrum Piekła ( czyt. roku szkolnego)
Przesyła
Redakcja Magazynu Czarna Perła
Lady Tiania
 
 
 
 
 
 
 
 
Filmy
 
 
Kronika opętania
 
premiera: 5 października
 
Em kupuje na wyprzedaży antyczną skrzynkę, która z czasem staje się dla niej obsesją. Zaniepokojeni nieobliczalnym zachowaniem córki, rodzice Clyde i Stephanie zwracają się o pomoc do lekarzy i duchownych. Gdy okazuje się, że ciało Em zostało zawładnięte przez dybuka, złośliwego ducha zmarłej osoby, ich koszmar dopiero się rozpoczyna...
 
 
 
*
 
 
Paranormal Activity 4
 
premiera: 19 października
 
 Kolejna, 4 część cieszącej się popularnością serii "Paranormal Activity". Znów będziemy mieć do czynienia z duchami.
 
 
 
*
 
 
Internat 
 
premiera: 26 października
 
 
 
 
 
 
***
 
 Muzyka
 
 

"Iron Maiden (Limited)" Iron Maiden
 premiera: 15 października
 

 
  *

 
"Death Is The Only Mortal " Acacia Strain
premiera: 15 października*"Extinct Instinct (Definitive Edition) " Threshold
premiera: 15 październik*


"A Map Of All Our Failures " My Dying Bride
premiera: 15 października*


"La Part Du Diable " Acid Drinkers
premiera: 17 października*


"XX - Two Decades Of Love Metal " HIM
premiera: 30 października***

Książki“Istoty chaosu” Margaret Stohl, Kami Garcia
premiera: 17 października

„Istoty Chaosu” - trzecia część Kronik Obdarzonych, światowego bestsellera, pojawi się na polskim rynku pod koniec maja. W „Istotach Ciemności” czytelnik poznał kolejne tajemnice Obdarzonych i zwykłych śmiertelników, którzy żyją obok siebie w dusznym miasteczku. Teraz, czytając kolejną część Kronik Obdarzonych, zagłębi się w zupełny chaos. Ethan myślał, że zdążył się już przyzwyczaić do strasznych i niemożliwych rzeczy, które od czasu, kiedy poznał Lenę, działy się w Gatlin. Ale kiedy razem z Leną wrócili do domu, okazało się, że słowa „straszny” i „niemożliwy” nabrały nowego znaczenia. Szarańcza, straszliwe upały i gwałtowne burze zaczęły nawiedzać Gatlin… Wszystko wskazywało na to, że powodem tych nieszczęść jest Lena, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Czas płynął i tylko jedno było pewne… miasteczko przestanie istnieć, jeśli straszliwe moce kłębiące się nad nim nie zostaną powstrzymane, a to wymaga wielkiej ofiary.*„ Nevermore. Cienie” Kelly Creagh
premiera: 17 października


Drugi tom książki “Nevermore: Kruk”, gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego.

Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata...
Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem.*„ Paskuda & Co.” Magdalena Kozak
premiera: 17 października


Za górami, za lasami, w niedostępnej krainie król srogi córę swą nadobną w brylantowej wieży z kości słoniowej uwięzić kazał. Niezwyciężonego rycerza, o czarnym sercu, dla ochrony przed chmarą zalotników jej przydał i smoka srogiego przy wieży ulokował. Jednak piękny i mężny królewicz niczego się nie uląkł... Tyle można przeczytać w oficjalnych kronikach, ale wiemy przecież kto płaci kronikarzom. Naprawdę było tak: Król, owszem srogi, córa... o całkiem miłej aparycji, wieża – średni standard niedofinansowanego dewelopera, niezbyt kwalifikowany strażnik, a smok... A smok był faktycznie srogi. I paskudny… Dowcipne i pełne ciepła opowieści o Księżniczce, Strażniku i smoku, którzy – skazani na swoje towarzystwo – muszą odkryć siebie i innych na nowo. O rodzącej się solidarności, przyjaźni i, oczywiście, miłości.
***Gry
Blood Knights
premiera: 19 października
na co?: PC, PS3, X360


Blood Knights to zręcznościowe RPG utrzymane w konwencji hack'n'slash.
Historia opowiada o łowcy wampirów - Jeremy - którego dusza została połączona z wampirzycą Alysy. Duet musi powstrzymywać hordy wampirów przed zdobyciem prastarego artefaktu o ogromnej mocy.
 
 
Produkcja jest typowym RPG/hack'n'slash. Mamy więc całą masę wrogów do ubicia, punkty doświadczenia, rozwój postaci i bogaty wybór ekwipunku. Ciekawą opcją jest możliwość grania w trybie kooperacji, ale i samotnicy nie powinni czuć się zawiedzeni, ponieważ przygotowano dla nich bogatą w questy kampanię.

 


 
 
 
 
 
 
 
 
„Wielka wojna diabłów. Uczeń diabła” Kenneth Boegh Andersen

 

 
Pierwszy tom znakomitej, nagrodzonej prestiżową nagrodą Orla serii duńskiego króla fantastyki, Kennetha B. Andersena o wielkiej wojnie na samym dnie piekieł. Pełna czarnego humoru, wyrazistych bohaterów, przewrotna opowieść o tym, jak przerobić anioła na diabła i dlaczego nie da się tego zrobić. Filip Engell był tak miły, uczynny i dobry, że nawet starszym paniom zbierało się na mdłości. Tym bardziej nigdy nie powinien był trafić do piekła... A jednak. Gdy paskudny kolega ze szkoły wpycha Filipa pod samochód, chłopak nie trafia do nieba. Trafia do otchłani, przed tron samego Lucyfera. Władca piekieł nie czuje się ostatnio najlepiej i pilnie potrzebuje następcy. Wybrał Filipa... Filipa?! Lucyfer szybko zdaje sobie sprawę, że musiała zajść jakaś koszmarna pomyłka, bo Engell kompletnie się do przewidzianej roli nie nadaje. Nie ma jednak czasu na kombinacje. Czas nagli, więc zdesperowany Lucyfer ze wszystkich sił stara się przeciągnąć chłopaka na stronę zła. Nie wiadomo tylko, czy szybciej wykończy go postępująca choroba, czy nieznośnie słodkie zachowanie podopiecznego.
 

 
***

UWAGA!!! KONKURS!!!
Znasz jakieś ciekawe książki? Napisz recenzję i wyślij ją na czarna.perla@op.pl 3 najciekawsze recenzje nagrodzimy upiornymi zakładkami.
 


 
 ***
 

 
 
„Księga martwych dni” Marcus Sedgwick

 

 
Zanim wybije ostatnia godzina starego roku, wielki mag musi zapłacić za zawarty przed laty pakt z siłami ciemności. Ocalić go może tylko bezimienny Chłopiec, który ma klucz do tajemnicy potężnego zaklęcia.
 
 
 
 
 
 Recenzja
 
Nagroda w postaci "demonicznej" zakładki do książki wędruje do Noriko. Gratulujemy :)

 
 „Deklaracja” Gemma Malley
 
Do przeczytania „Deklaracji” zachęciły mnie pozytywne recenzje czytelników i piękna okładka.

                Przenieśmy się do roku 2140, do Wielkiej Brytani, gdzie ludzie podzieleni są na legalnych i nielegalnych. Legalni, czyli ludzie, którzy podpisali Deklaracje dostają na pozór wspaniały lek, dzięki któremu mogą żyć wiecznie. Jest tylko jeden warunek,nie mogą mieć dzieci, bo przecież nie pomieściliby się wszyscy na tym świecie. Oczywiście ci, którzy nie chcieli nie musieli podpisać Deklaracji, ale nie dostawali leków na długowieczność. Natomiast nielegalni to dzieci ludzi, którzy złamali Deklaracje.
            Jedną z nielegalnych jest nadmiar Anna. Nie ma prawa żyć i korzystać z darów Matki Natury, dlatego w Grange Hall uczy się jak stać się pożytecznym zasobem. Pani Pincent – surowa i nie znająca litości przełożona zakładu z przyjemnością karze nieposłuszne dzieci.
Pewnego dnia nowo przybyły chłopak o imieniu Peter opowiada Annie o życiu na zewnątrz. Twierdzi,że jej rodzice chcą ją odzyskać i bardzo ją kochają. Dziewczyna nie jest w stanie uwierzyć w to co mówi Peter, ponieważ odkąd trafiła do zakładu wszyscy wpajali jej, że jest nic nie warta i nikt jej nie kocha.
            Z całego serca współczułam Annie i innym dzieciom przebywającym w Grange Hall. Za to nauczycieli i pracowników zakładu znienawidziłam całym sercem. Byli tak podli i okrutni, że nie zasługiwali na życie wieczne. A najbardziej dotknęło mnie to, że Anna faktycznie wierzyła w każde słowo Pani Pincent, była wręcz przekonana, że jest nic nie wartym śmieciem.  
            Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko. Wciągnęłam się już po kilku pierwszych zdaniach. „Deklaracja” nie ma żadnych minusów, a czas, który poświęciłam na przeczytanie jej w żadnym wypadku nie był stracony. O tej książce długo nie zapomnę.
 Noriko


 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mieszkał w Worthing zanim zaczął uczęszczać do Uniwersytetu w Sussex, jedynie na rok przed dołączeniem do Bromley Contingent – grupy londyńskich fanów punk rocka, towarzyszących grupie Sex Pistols. Podczas tego okresu zdecydował, że zostanie muzykiem i, w 1976, stworzył zespół o nazwie Generation X.
Generation X z pomocą wytwórni Chrysalis Records wydał trzy udane albumy. Po rozpadzie zespołu Idol przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie zaczął karierę solową współpracując z gitarzystą Steve'em Stevensem, a jego utwory "White Wedding" oraz "Dancing with Myself" zdobyły szybko uznanie MTV. Jego drugi longplay Rebel Yell (1984) został wielkim hitem i sprawił, że Idol osiągnął status gwiazdy w Stanach Zjednoczonych.

 

Idol nie wydał nowego albumu przed 1986; Whiplash Smile sprzedał się świetnie. Bezpośrednio przez wydaniem albumu Charmed Life w 1990, Idol miał wypadek na motocyklu, w którym prawie stracił nogę. Album sprzedał się nadzwyczaj dobrze, ale Idol zdecydował, że zrobi sobie przerwę i w 1991 zagrał niewielką rolę w głośnym filmie Olivera Stone'a The Doors. Z powodu wypadku motocyklowego nie mógł zagrać dużej roli, która została mu przeznaczona i Stone pozwolił mu na epizodyczna rolę, gdyż Idol poruszał się jeszcze o kulach. Po wydaniu w 1993 chłodno przyjętego w Stanach Zjednoczonych albumu Cyberpunk, Idol znajdował się raczej poza zainteresowaniem mediów i popadł w narkotykowy nałóg, prawie umierając z przedawkowania w 1994. W 1998 zagrał siebie w romantycznej komedii The Wedding Singer, z Adamem Sandlerem oraz Drew Barrymore w rolach głównych. W 2001 wydał album z największymi hitami Greatest Hits CD.
W 2002 Idol wystąpił na australijskim finale rugby, jednak problem z zasilaniem sprawił, że nikt go nie usłyszał. Ta sytuacja udowodniła przynajmniej, że nie śpiewał z playbacku.
W 2005 powrócił na scenę muzyczną albumem Devil's Playground, który jest jego pierwszym nowym materiałem od prawie 12 lat.
Trzy lata później, w 2008. wydana została kompilacja największych przebojów Billy'ego Idola Idolize Yourself.
 
 
 
 
 

 
 Jesienna pogoda jest bardzo różnie odbierana: z zachwytem lub nienawiścią. Częste deszcze doprowadzają do euforii lub depresji albo szału. W każdym bądź razie ten okres możemy nazwać z czystym sumieniem "jesiennym szaleństwem". Z tejże okazji przedstawimy Wam kilka naszych propozycji biżuterii ze świata Steampunku od firmy Mad Artisans oraz kilku ciuszków na co dzień.


1. Fascynator wykonany z kolorowych piórek, wytłaczanej blaszki i grzebyka
20,00zł
Mad Artisans

2. Niewielkie buteleczki z przydymionego na pomarańczowo szkła wypełnione złomem zegarkowym i koralikami
 20,99zł
Mad Artisans

3. Tarcza zegarka z koralikiem z granatu na posrebrzanym biglu
12,99zł
Mad Artisans

4. Kokarda z militarystycznym godłem w brązowej ramie
14,99zł
Mad Artisans


5. Koszulka z kartką tarota "Śmierć"
 39,00zł
Restyle

6. Naszyjnik i broszka w jednym ze skrzydłami nietoperza i lazurowym kamieniem
 33,00 zł
Restyle

7. Koszulka z Czerwonym Kapturkiem
 39,00zł
Restyle

8. Czarna aktówka z haftowanymi różami i kłódką
 109,00 zł
Restyle
 
9. Czarna Torebka "Dark Poetry"
 145,00 zł
 
 10. Koszulka "Zombie Love"
 39,00zł
 
 11. Rajstopy koronkowe "Floral"
 35,00 zł
 
 12. Skórzane rękawiczki bez palców z kokardą
 31,00 zł
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hiszpania obfituje w artystów poświęcających się sztuce ze świata baśni, horroru i mroku. Udowadnia nam to m.in. Arantza Sestay.

Arantza urodziła się 1964r. w San Sebastián w Hiszpanii. Na co dzień zajmuje się malowaniem i rysowaniem. Artystka w swoich dziełach przedstawia najczęściej nam piękne damy wyjęte żywcem z jakiejś baśni w romantycznej mrocznej scenerii. Wśród jej rysunków znajdziemy także ilustracje do książek dla dzieci oraz komiksy. Arantza tworzy swoje prace różnymi technikami - ołówkiem, farbami olejnymi, itp.

Współpracowała z różnych amerykańskimi publikacjami jak Heavy Metal, Rebel Ink lub SQPz norweskimi i duńskimi czasopismami oraz belgijskim czasopismem Rooie Oortjes. W Hiszpanii obecnie publikuje u NORMA Editorial Dibbuks.
Jej pulikacje ( artbooki i komiksy) to m.in. "The Art of Arantza", "Duende", "Wicked Kisses" oraz "Vampiros, El Mundo de las Sombras Ilustrado" (różni autorzy, m.in. Victoria Frances i Arantza Sestay).
Więcej o Arantzie Sestay znajdziecie na Oficjalnej Stronie Arantzie Sestay .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W tym numerze poświęcimy dział "Wydarzenia" Dziadom. Nie chodzi nam o starszych panów, ani o książkę Adama Mickiewicza, ale to drugie ma bardzo dużo wspólnego z tym, o czy chciałabym Wam opowiedzieć.

Otóż Dziady to stare pogańskie święto, którego celem było nawiązanie kontaktu z duchami zmarłych przodków i zdobyciu ich błogosławieństwa. Ten zwyczaj obchodzono dwa razy w roku: w okolicach 2 maja i w nocy z 31 października na 1 listopada. Właśnie tej nocy chciałabym poświęcić kilka słów w tymże numerze Czarnej Perły.


W czasie Dziadów granica pomiędzy naszym światem, a Zaświatami stawała się bardzo cienka, dzięki temu dusze zmarłych mogły przedostać się do krainy żywych.

Obrzędy zaczynały się zawsze tak samo. Domownicy przygotowywali się na przybycie "gości" w postaci dusz swoich krewnych. Według tradycji ducha należało ugościć jadłem ( np. kaszą, miodem i jajkami) i napitkiem (np. miodem pitnym). W ten sposób mogli zdobyć przychylność ze strony duchów oraz pomóc im w odnalezieniu spokoju "po drugiej stronie".


Wędrującym duszom oświetlano drogi za pomocą płonących ognisk, aby mogły dotrzeć do swoich krewnych i razem z nimi spokojnie spędzić noc. Ogniska zapalano także w miejscach, gdzie ktoś nieoczekiwanie zmarł lub popełnił samobójstwo. Bano się bowiem, że duch tejże osoby może wrócić i mścić się za swoje krzywdy doznane za życia. Zapalone ognisko miało uniemożliwić takiej duszy wyjście do naszego świata.


Jak w każde święto religijne nie można było tego dnia robić pewnych rzeczy, na przykład zakazane było wylewanie wody po myciu naczyń przez okno, gdyż przez przypadek można było ochlapać nią przechodzącego tamtędy ducha. Zabronione także było palenie w piecach, ponieważ poprzez to miejsce często przychodziły dusze krewnych.
 
 
 
 
 
 
Amulet z łacińskiego – amuletum to przedmiot lub czynność broniąca przed czarami, pechem lub nieszczęściem. Przedmioty ochronne zwane amuletami przybierały różne formy i znane były od najdawniejszych czasów. Odgrywał dużą rolę w religiach pierwotnych i wierzeniach a z czasem wchłonięty został przez religie chrześcijańską. Dzisiaj uważany jest za zabobon jednak wiara w moc ochroną świętych obrazów i krzyża pozostała.

Przedmioty magiczne jak nazywano amulety od dawna służyły jako ochrona przed „złym okiem” i czarami. Dzisiaj najczęściej są poszukiwane amulety szczęścia i dobrobytu. O ochronie energetycznej amuletów mówi się coraz rzadziej a o takich, które mogą wyrządzić krzywdę prawie wcale.
Dawniej amuletem mógł być mały skórzanym woreczek wypełniony odpowiednio dobranymi kamieniami szlachetnymi lub kryształami a także ziołami, które posiadały moc ochronną. Takie amulety nie tylko należą do europejskiej tradycji magicznych, lecz też do magii voodoo. Małe woreczki wypełnione różnościami nosiło się na szyi lub u boku paska. Wojownikom amulety miały dodawać siły i odwagi. Amulet dla osób pechowych miał odganiać nieszczęścia. Jak zwykle to co dobre i magiczne mogło być również użyte przeciwko człowiekowi. I tak w celu uczynienia komuś krzywdy zamiast wspomnianych ziół i kryształów umieszczano w nim coś, co kojarzyło się ze złem. I tak wkładano do nich po 1, 3, 5, 7, 9 lub 13 przedmiotów takich jak: sproszkowana siarka, gwoździe z trumny, szpilki, igły, ziemia cmentarna, obcięte paznokcie, fotografie, kosmyki włosów, kości do gry i fałszywe monety lub zioła, które mają odmienny charakter niż leczniczy. Tak spreparowany amulet o odmiennym znaczeniu umieszczano na drzwiach wejściowych lub bramie prowadzącej do posesji.
 
Uciekano się też do innych sztuczek. Umieszczano je na drodze w ten sposób, aby osoba, na którą chce się rzucić zły czar musiała przez niego przejść, aby negatywną energię zawartą w pakunku wprowadzić ze sobą do domu. Dzięki temu efekt miał być gwarantowany. Obecnie również ucieka się do podobnych sposobów a najczęściej używana jest do złych celów woda wylewana na próg. Do klasycznie złych amuletów zaliczyć można podrzucanie zdechłego kota, który to był nadzwyczaj ceniony przez doświadczonych krzywdzicieli. Amulety miłości, które miały rozbudzić pożądanie u obydwu płci namaszczano wonnymi olejkami, które dzisiaj zastąpiono perfumami. Amulet miłości z magnolią miał zapewnić szczęście małżeńskie. Goździki miały zacieśniać przyjaźń a lawenda energię seksualną. Ostatnio w trakcie naszej pracy spotkaliśmy się z innym ciekawym i sprytnym sposobem czynienia zła. Otóż na posesji osoby, która miała stracić fortunę rozsypano drobne pieniądze, które były odpowiednio spreparowane. Same dziesięciogroszówki. Co ciekawe dzieci bawiące się koło domu zignorowały je tak jakby czuły, że jest w tym coś złego? Niestety. Dorośli tego nie wyczuli i wnieśli je do domu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dlatego też zanim się schylisz, aby podnieść parę groszy zastanów się czy warto.
Wśród starożytnych kultur i ludów pogańskich amulety były bardzo rozpowszechnione. Podobnie jak w czasach biblijnych tak i teraz uważa się, że amulety otaczają mocą ochroną swego właściciela strzegąc go przed niebezpieczeństwami i negatywną energią. Uważa się że dla skutecznego funkcjonowania amuletu potrzebna jest wiara w jego moc ochronną. Dlatego też nie można się dziwić że wizerunek krzyża stracił na swojej wartości.

Najwartościowsze amulety to takie, które są wykonywane indywidualnie dla danego człowieka współdziałając z jego polem energetycznym, czyli aurą. One to wspomagając (wzmacniając) pole ochronne człowieka zapewniają ochronę przed złem. Wiara w moc sprawczą odnosi się do zaufania. Jest to duża różnica w odróżnieniu do wiary w Boga. To tutaj rodzi się nieporozumienie pomiędzy osobami, które zajmują się ezoteryką a opozycją, która uważa, że amulety czy też talizmany są narzędziem szatana. Amulety działają zawsze gdy wejdą w kontakt z naszą aurą. Ich subtelna energia otacza człowieka dodatkową ochroną, dlatego aura ludzka staje się grubsza i mocniejsza. Zaufanie, jakim darzymy amulet wzmacnia nasze wewnętrzne siły. Podświadomie wiemy, że amulet chroni nas, ale nie dlatego że mamy do czynienia z jakimś bóstwem czy też bożkiem ale przedmiotem który generuje energię otaczająca człowieka. Na pytanie czy rzeczywiście amulet generuje energię można odpowiedzieć w ten sposób: wszystko jest energią, każdy przedmiot, rzecz, kolor generuje energię tak jak jądro naszej planety. Różnica polega na tym, że niektóre subtelne energie są uporządkowane a inne nie. To samo pierścień atlantów posiada energię, która pochodzi z materiału z jakiego jest wykonany, kształtu oraz wzoru który na nim się znajduje.

Pewnie zadajecie sobie pytanie "Jeśli te amulety są na prawdę takie dobre, to gdzie możemy je dostać?". Otóż amulety wbrew pozorom można łatwo dostać.
Po pierwsze kupić takie cudo można kupić na przykład na straganach w różnych miastach zarabiających na turystach. Pewnie nie raz widzieliście stoiska z drewnianymi mieczykami, pocztówkami i wisorkami. Co prawda nie mają jakiś specjalnych mocy, ale jeśli się na prawdę uwierzy w spaniałe działania takiego medaliku może on zdziałać cuda.
Amulet można także zakupić w internecie. Jednak to już propozycja dla prawdziwych zapaleńców, którzy nie chcą byle czego, tylko coś gustownego, prawdziwego i naturalnego. Niestety wszystkie te plusy wpływają także na cenę takiej rzeczy. Jeśli jednak postanowicie zainwestować w "magiczną biżuterię" zapraszamy na www.waregena.plPo drugie możecie sami wykonać taki amulet! Granicą jest tylko Wasza wyobraźnia. Rzemyk i jakiś minerał, perełki, albo skałka, która jest dla Was ważna. Wszystko może stać się waszym "magicznym" przedmiotem.


Premiery:


05 października ukazał się 2 tom mangi „Resident Evil: Marhawa Desire”.

 
 
12 października w kioskach i księgarniach będziemy mogli  kupić „Bleach #21”, a 18 października  "Kuroshitsuji #07".
Konwenty:


Nawikon  (12.10.2012 – 14.10.2012 ) Miasto: Rzeszów
Baltikon - Reaktywacja (13.10.2012) Miasto: Gdańsk
Japanicon 3 (13.10.2012 – 14.10.2012) Miasto: Poznań
Otakon (20.10.2012) Miasto: Warszawa
BAKA 2K12 ( 20.10.2012 – 21.10.2012) Miasto: Wrocław
Wasze Recenzje


MANGA


“Pandora Hearts tom 1”Głównym bohaterem tej tajemniczej i wielowątkowej opowieści jest 15-to letni Oz. Pochodzi z arystokratycznej rodziny (patologicznej rzecz jasna: tata nie przyszedł na jego urodziny, buuuu….), jest rozpieszczony i krnąbrny, lubi robić tylko to, na co ma ochotę. Wyobraźcie sobie jego zdziwienie, gdy w dniu kiedy osiągnął pełnoletność, został napadnięty przez zakapturzone postaci, które skazały go za śmiertelny grzech na zesłanie do psychodelicznej Otchłani. Całej tej cyrkowej dramie towarzyszy szereg niewyjaśnionych (i chyba niewyjaśnialnych jak na razie) wydarzeń, czym jest i do czego służy dziwny zegarek, który Oz znalazł przy anonimowym nagrobku? Dlaczego nawiedzają go przerażające wizje? Dlaczego Bloody Black Rabbit straciła wszystkie wspomnienia…? Czym jest organizacja Pandora i jakie są jej cele?

 Myślicie, że to sporo pytań i wątków? Czytałam, że ta manga mało wyjaśnia i ciągle dokłada nowych, tajemniczych zagadek.

Świat Pandora Hearts zamieszkuje bardzo wiele postaci. W pierwszym tomie poznajemy ich naprawdę wiele. Autorka nie stosuje taryfy ulgowej dla czytelników, trzeba się orientować i to naprawdę szybko. Oz ma siostrę, która ma kota (na głowie), usługuje mu Gilbert, który boi się kotów i ma kompleksy… Oz ma także tatę, wujka, opiekunkę… Szybko poznaje słodką 13-to letnią Sharon (aż by się z nią żenić chciał) i innego członka Pandory Xerxesa Break’a. Jedna postać jednak przebija wszystkich w/w bohaterów – Alicja (w mandze Alice, czytelnicy demokratycznie wybrali angielską wersję tego imienia…), która nawet bardziej niż POWINNA kojarzyć się Wam z Alicją w Krainie Czarów. Autorka nie ukrywa, że powieść Lewisa Caroll’a miała wielki wpływ na jej twórczość. Mangowa Alicja zwraca uwagę, wyróżnia się spośród reszty, dość na razie nieciekawie przedstawionych, bohaterów (nie potrafię przypisać innym postaciom, żadnych indywidualnych cech… opieram to na znajomości tylko pierwszego tomu).
Czasem trzeba uwierzyć fanom. Tak więc, ponoć Pandora Hearts warta jest tego, by ją kompletować. Czytałam, że ma świetną fabułę, pełną zagadek i perypetii. Pożyjemy zobaczymy, pierwszy tom poniekąd to zapowiada, jest szalona akcja, wiele wątków, gromadka (strasznie młodych) bohaterów, jest troszkę humoru (ale chyba się nie śmiałam) i więcej niż troszkę dramaturgii. Autorka dba o to, abyśmy mieli mętlik w głowie. Jeśli ktoś lubi zagadki w świecie fantasy, Alicję w Krainie Czarów i opowieści dla młodzieży – polecam.

divine

***

Chciałabyś wyrazić swoje zdanie w stosunku do jakiejś mangi lub anime? A może rysujesz mangę?Napisz recenzję albo narysuj coś mangowego i prześlij nam swoją pracę ( rysunki - prosimy skany albo zdjęcia z czytelnym podpisem autora) na czarna.perla@op.pl ! Najciekawsze recenzje nagrodzimy cudownymi niespodziankami :)


***Postać Numeru


Erza Scarlet


Erza Scarlet to jedna z bohaterek anime "Fairy Tail".
We wczesnym dzieciństwie, Erza została uwięziona przez wyznawców kultu Mrocznej Magii i zmuszona do budowy Wieży Niebios, konstrukcji przeznaczonej do wskrzeszenia Zerefa. Jej towarzyszami niedoli były w większości dzieci, m.in. Jellal Fernandes, Shô, Simon, Wally Buchanan i Millianna. Podczas rozmowy o swoich imionach, stwierdziła, że nazywa się po prostu "Erza", więc Jellal nadał jej nazwisko "Scarlet". Uważał, że nawiązuje tym do koloru jej włosów. Mimo trudnych warunków i niewdzięcznej pracy, Erza zaprzyjaźniła się z innymi dziećmi. Lubiła także wysłuchiwac historii Roba, maga w podeszłym wieku należącym do Fairy Tail, który opowiedział jej o magii i swojej gildii.  Pewnego dnia w X776 roku, Shô wymyślił plan, zgodnie z którym mogliby wydostać się z wieży. Niestety zostali schwytani przez strażników. Mężczyźni stwierdzili, że podżegacza należy ukarać, a resztę pozbawić jedzenia na trzy dni. Widząc zrozpaczonego Shô, Erza zamierzała zrzucić winę na siebie, ale uprzedził ją Jellal. Strażnicy uznali jednak, że wszystko zaplanowała Erza, po czym zabrali ją ze sobą do komnaty, w której ją torturowali i wydłubali prawe oko. Wkrótce pomógł jej Jellal, ale sam też został złapany. Mająca wszystkiego dość jedenastoletnia Erza rozpoczyna bunt wśród niewolników, by uratować przyjaciela. Wszystko idzie po jej myśli, ale tylko do chwili, kiedy przybywają magowie mający na celu stłumienie rewolty. Udaje im się rozproszyć buntowników. Podczas ataku Erza widzi jak szczęka jej przyjaciela, Simona, zostaje zniszczona, a Rob poświęca się, by obronić ją przed potężnym zaklęciem. W złości po raz pierwszy aktywuje swoją magię, dzięki której zwraca wszystkie bronie i narzędzia przeciwko strażnikom, kończąc tym samym bunt.

Kiedy niewolnicy spuszczają łodzie, by w końcu zaznać wolności, Erza udaje się do miejsca, w którym przetrzymywany był Jellal i odkrywa, że chłopak przeszedł wewnętrzną przemianę. Z dobrego i ciepłego zmienił się w brutalnego i posługującego się magią szaleńca, który zabił bezbronnych strażników. Opętany przez ducha Zerefa uważał, że jedyną wolnością jest dokończenie budowy Wieży Niebios i wskrzeszenie Mrocznego Maga. Erza odmawia mu pomocy, więc Jellal wysyła ją poza wieżę, pozwalając jej żyć, ponieważ pomogła mu pozbyć się strażników. Przed tym nakazuje jej zachować wszystko w tajemnicy przed rządem pod groźbą zabicia tych, którzy będą kontynuować budowę, włączając w to jej przyjaciół.

Jakiś czas później przyłącza się do Fairy Tail, gdzie przyzwyczaja się do noszenia zbroi i zachowuje dystans w stosunku do pozostałych magów. Po tym, jak Gray Fullbuster, próbujący ciągle z nią walczyć, zobaczył ją płaczącą nad wodą, Erza stała się bardziej otwarta. W międzyczasie Makarov Dreyar zaprowadził ją do swojej znajomej, Porlyusicii, która wszczepiła jej sztuczne prawe oko. Dziewczyna z radości zaczęła płakać, jednakże łzy leciały tylko po lewym policzku. Erza nie przejęła się tym za bardzo, uważając, iż dzięki temu wyleje połowę łez mniej.

Z wiekiem stawała się coraz bardziej surowa i zaczęła dyscyplinować pozostałych magów Fairy Tail. Wzięła na siebie odpowiedzialność za przerywanie walk między Grayem, a Natsu. Sama jednak ciągle rywalizowała i walczyła ze swoją rówieśniczką, Mirajane. Ich spór zakończyła rzekoma śmierć siostry Mirajane, Lisanny w X782 roku.

W X780 roku Erza wzięła udział w Egzaminie na Maga Klasy S, w wyniku czego stała się najmłodszym magiem Fairy Tail, który uzyskał ten tytuł w wieku piętnastu lat.
Co to Halloween chyba nie musimy Wam tłumaczyć :) Na 100% każdy z Was czekał z niecierpliwością na ten jeden upragniony dzień - 31 października. To jest jeden jedyny dzień, kiedy możemy wyglądać tak, jak tylko chcemy. Tym razem znajdziecie tu kilka propozycji związanych z imprezą halloweenową.

Na pierwszy ogień idzie strój. Ta część Halloween jest najważniejsza - człowiek bez przebrania nie ma prawa wejść na żadną imprezę halloweenową! Jeśli nie masz pomysłu na kostium pomożemy Ci w wybraniu odpowiedniego przebrania.
Oto kilka gadżetów, które mogą ci pomóc w "dopełnieniu" twojego stroju :D

1. Kolczyki-Zegarki
9,90zł
na allegro u użytkownika victorianapl

2. Biały Fartuszek
12zł
Pasmanteria

3. Niebieska Atłasowa Wstążka do Włosów
ok. 1zł
Pasmanteria

4. Każda Alicja powinna mieć swojego królika - nie ważne jakiego :3
26,90zł
Yatta.pl (HobbyMasters)

1. Kolczyki-Łapki Kościotrupa
5,90
na allegro u użytkownika victorianapl


2. Bransoletka Curse of Ezekiel
169zł
Klimatyczne.pl


3. Pierścień Charnalite
59zł
Klimatyczne.pl


4. Legginsy Szkielet
67zł
Restyle


1. Naszyjnik z elfem i limonkowym kryształem
45zł
Wymiar Alternatywny


2. Naszyjnik z "Listków"
42,90zł
na allegro u użytkownika victorianapl
 
 
 3. Bransoleta Passion
 119zł
Klimatyczne.pl


4. Spódnica Szyfon I
65zł
PaperCatsGdy tylko znajdziecie idealny dla siebie strój należy wziąć się do Halloween od strony kulinarnej :) Głodni goście nie wróżą niczego dobrego, więc lepiej postawić na stół coś jadalnego i klimatycznego.
Tym razem pokażemy Wam, jak zrobić kilka smacznych, prostych i efektownych przekąsek.

*

Usta PotworaPotrzebujesz:
* kilka jabłek
* migdały w płatkach


1. Jabłka pokrój na ćwiartki. Z każdej ćwiartki wytnij środek - tak aby całość przypominała otwarte usta.
2. Jeśli nie zamierzasz podawać od razu jabłek na stół, skrop je dokładnie sokiem z limonki (cytryny lub pomarańczy). Dzięki temu miąższ jabłek nie zbrązowieje.
3. Kawałki migdałów powbijaj w górne i dolne "dziąsła" ust potwora. Nie muszą być proste - im bardziej krzywe tym lepiej!


 ***

 Kości z Ciasta do Pizzy
 Potrzebujesz:

ciasto do pizzy:
*3 dag drożdży
*2 szklanki mąki
*1 łyżka masła
*2 łyżki oleju
*1 szklanka ciepłej wody (lub mleka)
*1 - 1/2 łyżeczki soli
*1 łyżeczka cukru

 przyprawy do kości:
*oliwa z oliwek
*1 łyżka ziół prowansalskich
*1 łyżeczka soli czosnkowej
*2 łyżeczki parmezanu
* jakiś sos, np. czosnkowy
1 .Przesiej mąkę.
2. Drożdże rozpuść w 1/4 szklanki letniej wody. Dodaj 2-3 łyżki mąki, 1 łyżeczkę cukru, dokładnie wymieszaj (Całość możesz wymieszać również mikserem elektrycznym - czas miksowania 3min).
Jak już wszystko będzie dobrze wymieszane przykryj ściereczką. Odstaw na bok na 30 minut w celu wyrośnięcia (w temperaturze pokojowej).

3. Natłuść dłonie i ciasto oliwą z oliwek i zacznij formować kości.

4. Jak już uformujesz kości z całego ciasta porozkładaj je na brytfance jedna obok drugiej.

5. Posyp kości ziołami, solą czosnkową i serem.

6. Włóż do piekarnika nagrzanego do 150 stopni Celsjusza i piecz przez 5-10 minut. Do momentu, aż ciasto zbrązowieje.

7. Podawaj z sosami, na przykład z czosnkowym lub jako dodatek do ciepłych dań mięsnych.
Dynie z Ryżu Preparowanego
Potrzebujesz:
* 6 szklanek ryżu preparowanego
*forma na muffinki
*85g masła
*kilka kropel ekstraktu waniliowego
*kilka kropel barwnika spożywczego w kolorze pomarańczowym
*50g mini pianek marshmallow (zazwyczaj 1 op.)
*miękkie cukierki w czekoladzie, typu Dumle
*lukier lub polewa
*kilka kropel zielonego barwnika spożywczego1. Roztop pianki marshmallow z masłem. Najlepsze będą mini pianki, ponieważ szybko się roztopią. Jeśli jednak nie ma ich w twoim sklepie, pokrój zwykłe pianki na mniejsze kawałki.

2. Do piankowo-maślanej masy dodaj kilka kropel pomarańczowego barwnika spożywczego. Wymieszaj. Kilka łyżek masy przełóż do szklanki i odstaw na bok.

3. Następnie powoli wsypuj do reszty masy ryż preparowany, cały czas mieszając. Dodaj kilka kropel ekstraktu waniliowego i wymieszaj całość na jednolitą masę.

4. Masę ryżową przełóż do formy na muffinki i włóż do lodówki, żeby zastygła. Jeśli nie masz takiej formy, zawsze możesz zrobić kulki z masy ryżowej własnoręcznie.

5. Połóż na sobie dwie wyjęte z foremki połówki dyni. Dolną z nich posmaruj w miejscu łączenia niewielką ilością masy piankowej.

6. Do lukru lub polewy dodaj kilka kropel zielonego barwnika spożywczego. Zrób na wierzchu ryżowej dyni kształt przypominający pędy.

7. Roztop lekko jeden koniec cukierka Dumle. Przymocuj go na czubku dyni. Będzie to łodyga.

8. Jeśli chcesz, możesz narysować na dyni twarz, używając czarnego lukru. Przed podaniem dobrze schłodź dynie w lodówce.***

Jednak strój i jedzenie to nie wszystko... Potrzebna jest także jakaś rozrywka. Osobiście polacam filmy typu horror lub czarna komedia, ale co to za impreza bez gier?

1. Do jednej z typowo halloweenowych gier potrzebna jest tylko miska pełna wody i kilka jabłek. Do miski z wodą wkładamy jabłka. Każdy gracz ma za zadanie wyłowienie jak najwięcej jabłek bez użycia rąk, czyli tylko zębami! Wiele śmiechu i zabawy, a tak mało do zrobienia! Tylko przygotujcie jakąś ścierkę byście mogli wytrzeć podłogę, bo gwarantujemy, że będzie mokra!

2. Kolejnym sposobem na zabicie nudy jest układania strasznych historii. Każdy uczestnik dopowiada własne zdanie do poprzedniego tak, aby pasowało i trzymało w napięciu, później oczywiście musi być punkt kulminacyjny. Zabawa na 101 ;)

3. Do następnej gry potrzebne są karty z serii "Czarne Historie". Możecie je zakupić m. in. w Empiku. Gra ta polega na tym, że jeden gracz (mistrz) zna całą historię opisaną z tyłu karty, natomiast reszta musi wspólnymi siłami zgadnąć najwięcej szczegółów zadając tak pytania, aby mistrz mógł odpowiedzieć tylko "tak" albo "nie". Historie są czasem straszne, kiedy indziej absurdalne, ale zawsze zaskakujące!Kiedy cała impreza będzie gotowa możecie się wreszcie usiąść w miękkim fotelu, odpocząć i poczytać o tych cudach:

Wiecie, że istnieje pierwowzór hotelu Overlook ze "lśnienia" Stephena Kinga?


Otóż w Górach Skalistych stoi Stanley Hotel, który natchnął pisarza do napisania tego bestseleru. W 1974r. przyjechał tam z żoną na kilkudniowe wakacje i już pierwszej nocy wymyślił cały szkic książki w czasie palenia jednego papierosa.
W hotelu podobno można usłyszeć tupot dzieci za drzwiami, zobaczyć odbicie psa w lustrze, zastać bałagan w pokoju i ślady dziecięcych rączek na szybach...*

Pewna kaplica w Czechach jest ozdobiona ludzkimi kośćmi!


W 1318r. przez Czechy przetoczyła się dżuma - w ciągu roku na kościelnym cmentarzu w Kutnej Horze trzeba było pochować 30 tys. osób. Kiedy sto lat później nastały wojny husyckie pojawiła się nowa wielka fala zmarłych, okazało się, że nie ma gdzie ich pogrzebać. Proboszcz zarządził wykopać stare szczątki.  40 tys. szkieletów przeniesiono do kościoła i ułożono w stosy. Dopiero w 1870r. rzeźbiarz Frantisek Rinta ozdobił nimi wnętrze kaplicy - z kości wykonał krzesła, rzeźby, a nawet kielichy i żyrandole.
 A na koniec KONKURS!!!
Wystarczy zrobić sobie zdjęcie w makijarzu Halloweenowym oraz stroju i wysłać je na czarna.perla@op.pl
3 najciekawsze zdjęcia nagrodzimy piękną biżuterią od Victoriany :)
Na zdjęcia czekamy do końca listopada!

Piszesz smutne wiersze albo straszne opowiadania? A może tworzysz "czarne" prace? Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją twórczością albo poprosić np. o opublikowanie artykułu na jakiś temat zachęcamy do wysyłania ich na czarna.perla@op.pl Zapraszamy gorąco :)


***

Ułaskawienie

Nadszedł już czas
Czas zapłaty za to wszystko,
Co uczyniłam...
Skazano mnie
Na śmierć.
Godziny,
Które wcześniej mijały jak sekundy
Teraz płyną bezlitoście,
Bardziej przypominając wieki...
Tęsknota
Za wolnością i świeżym powietrzem
Ujawnia się nerwowym śmiechem szaleńca.
Słychać tykanie zegarka...
Przepaść
Dzieląca jedno tyknięcie od drugiego
Wydaje się odległa jak dalekie kraje.
Szczęk klucza w zamku.
Wreszcie przyszli po mnie.
Prowadzą mnie do sali,
Gdzie mam zginąć...
Siadam na krześle,
Przywiązują mi ręce do oparcia.
Podchodzi lekarz.
W ręku ma strzykawkę wypełnioną jakąś substancją...
Jedno okłucie i ...
Stoję obok mojego bladego ciała.
Nagle do sali wpada jakaś kobieta
Stop! - krzyczy - Sąd zmienił zdanie!
Ale było już za późno...

Białogłowa


***


"Droga Redakcjo Czarnej Perły!
Bardzo się cieszę, że istnieje taki magazyn jak CP. Po wycofaniu z rynku "Back To Black" przeżyłam niemałą traumę :( Ale gdy dowiedziałam się o "Czarnej Perle" od razu zaczęłam jej szukać - i znalazłam :) Muszę to w końcu napisać: Kocham ten magazyn! Znajdę w nim zawsze dużo ciekawych artykułów, no i oczywiście dowiedziałam się dzięki niemu o kilku całkiem mi nie znanych zespołach muzycznych, które są extra. Mam tylko malutką prośbę - czy moglibyście napisać coś niecoś o wampirach? Ale nie takich typu "Zmierzch ( tych nienawidzę, uważam je za 100% plastiku xD ), tylko tych bardziej "prawdziwych", np. Vlad Tepes albo Elżbieta Batory.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Miłośniczka Dziwactw"Od Redakcji: "Bardzo nam miło, że doceniacie naszą pracę :) Oczywiście postaramy się w następnym numerze opublikować rozległy artykuł o wampirach."


***


Co to ból?

"Co to ból"
pyta się dziecko.
Mamusia tłumaczy cierpliwie:
"Ból jest wtedy,
kiedy Cię ktoś opuszcza.
Ból jest wtedy,
kiedy ktoś Cię zrani.
Ból jest wtedy,
gdy jesteś samotny.
Ból jest wtedy,
gdy co noc tracisz coś cennego.
Nigdy nie zadawaj ludziom bólu, syneczku".
"Czemu?"...
Mijają lata.
Dziecko dorosło,
matka się zestarzała.
W pewnym domu
dorosły mężczyzna stoi nad starszą kobietą,
dłonie ma zaciśnięte w pięści.
"Mówiłaś,
że ból jest wtedy,
kiedy ktoś Cię opuszcza.
Że ból jest wtedy,
kiedy ktoś Cię zrani.
Że ból jest wtedy,
gdy jesteś samotny.
Że ból jest wtedy,
gdy co noc tracisz coś cennego!
Mówiłaś,
żebym nigdy nie zadawał innym bólu!
Więc czemu ty zadałaś go mi?!"
Łup
Kobieta osuwa się na ziemię,
a obok niej mężczyzna cały w szkarłacie.
Szkarłacie własnej krwii...

Artysta/kaSeryjny morderca ciągnie kobietę do lasu. Kobieta krzyczy przerażona:
- Ale ponuro i ciemno w tym lesie. Bardzo się boje!
Na to morderca:
- No, a ja co mam powiedzieć? Będę wracał sam...


******

Kto powiedział ostrożności nigdy nie za wiele?
Zięć zamykający teściową w trumnie.

***

Kobieta wisi, trzymając się za parapet, a facet stuka ja po palcach młotkiem. Przechodzi obok jakiś mężczyzna i krzyczy:
- Proszę pana, co pan robi? Kobietę pan tak maltretuje!
- To nie kobieta, to teściowa.
- A to cholera mocno sie trzyma

***

Małgosia mówi do mamy:
- Mamo, Jasio obgryza babci paznokcie.
Mama na to:
- Jasiu przestań!
- Mamo, kiedy on dalej obgryza.
- Jasiu, bo zamknę trumnę!...

***


"WTF?! xD" Syzia Mocna

 

1 komentarz:

  1. Już nie mogę doczekać się drugiej części Nevermore,kocham tą książkę!
    Restyle to jeden z moich ulubionych sklepów,każdy znajdzie tam coś dla siebie :D
    Twórczość Arantzy jest na prawdę mroczna i piękna. Jedno z jej dzieł świetnie prezentuje się na Waszym nagłówku ;D
    Ogółem świetny numer,na pewno wezmę udział w konkursach i zgadzam się w 100 % z Miłośniczką Dziwactw :3

    OdpowiedzUsuń