piątek, 1 marca 2013

nr 02 marzec 2013

Witamy!
 
 Marzec zwiastuje nam cieplejsze dni. Słońce coraz częściej będzie witało nas na niebie.
W tym numerze będziecie mogli przeczytać ciąg dalszy artykułu o Śródziemiu, a także coś niecoś o The White Stripes. Znajdziecie tu także wywiad z modelką Pauliną 'Selene' Mieczkowską oraz artykuł o subkulturze metalowej. Chcielibyśmy także Was powiadomić, iż wielkimi krokami zbliża się Superkonkurs z wspaniałymi nagrodami! I prosimy o nie wysyłanie do nas meili typu "czy nagrody za konkursy to ściema, czy mówicie serio". Tak, konkursy są w 100% prawdziwe. Każdy ma szansę coś wygrać :)

Pozdrowienia i życzenia wszystkiego naj
przesyła
Redakcja Magazynu Czarna Perła
Lady Tiania
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Kino 

 Wiecznie żywy


premiera: 1 marca
 
Głównym bohaterem filmu jest młody zombie o imieniu R (Nicholas Hoult), który w wyniku zbiegu wydarzeń zakochuje się w narzeczonej jednej ze swoich ofiar. Staje się to u niego powodem wielu rozterek uczuciowych, a także o naturze moralnej. Ich związek będzie przyczyną istotnych zmian dotyczących nie tylko R, ale także całego społeczeństwa jego martwych pobratymców. 
 
 
 
 
 
Książki
 
 

"Dziewięć żyć Chloe King. Upadła" Liz Braswell

premiera: 20 marca

Pierwszy tom popularnej na całym świecie trylogii.
 Chloe King to normalna nastolatka – chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu. W dniu swoich 16-tych urodzin dziewczyna orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności…
Zrobi wszystko, by odkryć prawdę. Musi się spieszyć, bo jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów ją zabić.
Chloe ma dziewięć żyć, ale czy to wystarczy…?
 
 
 
 
 Koncerty
Klub Studio Kraków
 

 HUNTER + EIER + KAATAKILLA

 dnia 2 marca o 20:00
ceny biletów:
 ulgowy - 30zł/ w dniu koncertu 35zł
normalny - 35zł/ w dniu koncertu 40zł

*

 COMA

dnia 16 marca o 20:00
 ceny biletów:
 ulgowy - 40zł/ w dniu koncertu 50zł
 normalny - 45zł/ w dniu koncertu 55zł


*

Halloween + Gamma Ray

dnia 26 marca o 20:00
ceny biletów:
przedsprzedaż - 130zł
w dniu koncertu - 150zł

*

Testament

dnia 27 marca o 20:00
ceny biletów:
przedsprzedaż - 95zł
w dniu koncertu - 110zł
 
 
 
 
 
 

 “Białe drzewo” Katarzyna Manikowska

 
 Gdynia, rok 1991. Dziesiąty rok stanu wojennego. Świat pogrążony w smutku. Ludzie żyjący bez nadziei.
  Profesor matematyki Przemysław Pakosz i Przemko z Wilczna, rycerz króla Łokietka. Gdzie i kiedy ich historie połączyły się ze sobą?
  I co w tym wszystkim robią jednorożce?
  Książka, którą trzymasz w ręku, otwiera drzwi do niezwykłego świata. Świata położonego Tuż-Obok i Kawałek-Dalej, na wschód od słońca i na zachód od księżyca. Świata oddalonego zaledwie o wyciągnięcie ręki, świata żyjącego nadzieją.

Powiedz „przyjacielu” i wejdź.


 
 
 ***
UWAGA!!! KONKURS!!!

Znasz jakieś ciekawe książki? Napisz recenzję i wyślij ją na czarna.perla@op.pl 3 najciekawsze recenzje nagrodzimy upiornymi zakładkami.
***
 
 

“Bogowie muszą byc szaleni” Aneta Jadowska

 
 Drżyjcie Bogowie. Niech zabrzmi Highway to hell Jak wiele może się wydarzyć w ciągu roku? Dora Wilk jak magnes przyciąga kłopoty, wariatów i męskie spojrzenia. Łamie regulaminy, szuka przyjaźni w dziwnych miejscach, a od losu dostaje przeciwników wyłącznie potężnego kalibru. Policjantka to nie zawód, ale stan umysłu... a że po drugiej stronie Bramy rzadko można złoczyńcę zakuć w kajdanki i odprowadzić do aresztu... Dora robi co musi, by Toruń, Thorn czy Trójmiasto i Trójprzymierze pozostały dobrymi miejscami do życia. Drżyjcie Bogowie, wampiry, wilki, Archaniołowie i pospolici wariaci – Dora Wilk kopie tyłki z wdziękiem baleriny, nie przyjmuje usprawiedliwień o złym dzieciństwie i nie przebiera w środkach by zaprowadzić porządek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 The White Stripes powstali w 1997 roku w Detroit. Zespół założyło rozwiedzione małżeństwo - Jacka White'a ( gitara ) i Meg White ( perkusja ). Jack i Meg czasem twierdzili, że są rodzeństwem. Ich znakiem rozpoznawczym są czerwono-białe barwy ubrania.

W 2001 roku, gdy ukazał się album White Blood Cells, The White Stripes zyskał sławę poza USA. Album zdobył liczne nagrody, a singel Fell in Love with a Girl to pierwszy kasowy przebój amerykańskiego duetu. White Stripes odbyli dużą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Europie. W 2003 roku ukazała się kolejna płyta duetu – Elephant. Zebrała dobre recenzje, tak jak promujący ją singel Seven Nation Army. W maju 2005 roku odbyła się premiera albumu Get Behind Me Satan.
W roku 2006 Jack White skupił się na współpracy ze swoim przyjacielem Brendanem Bensonem pod szyldem The Raconteurs. Debiutancki album tej nowej formacji zatytułowany Broken Boy Soldier został wydany 15 maja 2006. Do końca roku White koncertował z zespołem promując nowy album.28 lutego 2007 na oficjalnej stronie zespołu pojawiła się zapowiedź nowego, szóstego studyjnego albumu zatytułowanego Icky Thump. Pochodzący z niego utwór tytułowy trafił na 1. miejsce listy najlepiej sprzedawanych singli w Wielkiej Brytanii.
Po półtorarocznej przerwie zespół dał koncert na Bonnaroo Music Festival w miejscowości Manchester w stanie Tennessee (dnia 17 czerwca 2007).
Dnia 8 czerwca 2008 Meg White pojawiła się na scenie przed koncertem The Raconteurs, po zapowiedzi przez Jacka White'a, usiadła przy instrumentach perkusyjnych, lecz przed rozpoczęciem grania zeszła, i na jej miejsce wszedł perkusista The Raconteurs – Patrick Keeler.
2 lutego 2011 roku na oficjalnej stronie zespołu pojawiło się oświadczenie, że zawiesza on swoją działalność. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Każdy chce mieć takie miejsce, gdzie może złożyć wszystkie swoje sekrety i mieć pewność, że będą bezpieczne. Dlatego wynaleziono sekretniki. Te śliczne wisiorki nie tylko służą jako ozdoba, ale także jako pudełeczko na tajemnice - zdjęcie ukochanego, ulubiony ususzony kwiatek, itp.
Oto kilka propozycji sekretników z różnych światów. 
1. Sekretnik witraż-rozeta
39,00zł
Restyle

2. Sekretnik okno z aniołem
42,00zł
Restyle

3. Sekretnik brama
44,00zł
Restyle

4. Sekretnik książka
46,00zł
Restyle 
 

5. Pierścionek-sekretnik z czerwonym kamieniem
42,00zł
Restyle

6. Pierścionek-sekretnik z czarnym kamieniem
42,00zł
Restyle

7. Okrągły pierścionek-sekretnik z błękitnym kamieniem
39,00zł
Restyle

8. Okrągły pierścionek-sekretnik z czarnym kamieniem
39,00zł
Restyle

 
9. Sekretnik serduszko
14,00zł
Mad Artisans

10. Sekretnik serduszko z kryształkami 
12,99zł 
 
 
 
 
 
 
  
 Maryam Naville to kolejna hiszpańska artystka. Mieszka w Walencji i jest studentką Badań Farmakologii Doświadczalnej. Kocha żyć we własnym fantastycznym świecie. Zajmuje się ilustrowaniem książek i magazynów, śpiewaniem i pisaniem. W wolnych chwilach fotografuje. Jest miłośniczką gorzkiej czekolady z pomarańczą oraz dollfie.
Co rysuje? Maryam Naville umieszcza w swoich pracach urodziwe kobiety o pełnych ustach i smutnych oczach. Wydała portfolio pod tytułem "Temet Nosce: Know Thyself".
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Z okazji, iż dnia 29 marca jest Dzień Metalowca, postanowiliśmy ten dział poświęcić subkulturze metalowej.
 
Ta subkultura zaczęła się pojawiać na ulicach w latach 70-tych XX wieku.  Subkultura ta wzięła się z fascynacji muzyką heavymetalową. Metalowcy uczęszczają na koncerty swoich ukochanych zespołów, kupują ich płyty i noszą koszulki z ich logami. Ich plecaki pokryte są naszywkami z nazwami zespołów. Ten wygląd pojawił się w latach 80-tych XX wieku. Długie włosy, bojówki i postawa twardziela.
Stereotyp metalowca to dziad w wojskowym wdzianku jedzący czarne koty, co miało być dowodem tego, że są satanistami. Oczywiście rzadko kiedy jakikolwiek stereotyp jest zgodny z prawdą, tak więc i ten jest fałszywy. Bardzo mało przedstawicieli tej subkultury czci szatana. Skąd więc się to wzięło? Być może dlatego, że osoba "inna" w oczach reszty społeczeństwa na pewno jest zła i zaprzedała duszę najgorszemu z najgorszych. Przedstawiciele tej subkultury nie byli skłonni do wyprowadzenia ludności z błędu i tak już zostało. Czasem nawet prowokują do tego, by ich nazywać satanistami - grają utwory o czczeniu diabła oraz wykrzykują na ulicach "Ave Szatan!".
Jeśli chodzi o dzisiejszych metalowców, to są to nad podziw tolerancyjne osoby. Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwego metalowca pojedź na koncert takich zespołów jak Metallica lub Megadeth, albo po prostu idź do księgarni i udaj się do działu "fantasy". Na 100% znajdziesz tam jakiegoś przedstawiciela tej subkultury. Książki w stylu Tolkiena albo Terrego Pratchetta przyciągają ich jak magnes.

 A jak tam metalowcy w innych krajach? Muzyka heavymetalowa ma wielu stronników w różnych krajach spoza Wielkiej Brytanii, gdzie subkultura ta powstała. W 2000 r. można było znaleźć metalowców praktycznie w każdym kraju na świecie, włącznie z państwami południowej Afryki, Azji (szczególnie w Japonii) i Ameryce Południowej (najwięcej w Brazylii, Chile i Argentynie). Metalowcy i zespoły metalowe występują także w niektórych krajach Środkowego Wschodu i południowej Azji. Nawet w niektórych bardziej konserwatywnych krajach muzułmańskich Środkowego Wschodu występują małe grupki kultury metalowej, chociaż autorytety religijne nie zawsze tolerują tego rodzaju kultury czy gatunki muzyki. W 2003 r. ponad tuzin fanów muzyki heavymetalowej w Maroku było represjonowanych z powodu "podkopywania muzułmańskiej wiary" poprzez ich satanistyczną muzykę. Izrael na przykład, jak na tak małe państwo posiada silną scenę metalową, szczególnie podscenę stoner doom i black metal.
 
 Podgatunki muzyczne i przykłady zespołów:

avant-garde metal - Disillusion, Indukti, Tiamat
black metal - Venom, Bathory, Gorgoroth
death metal - Napalm Death, Morbid Angel
doom metal - Black Sabbath, Pentagram
glam metal - Guns N' Roses, Kiss
gothic metal - Paradise Lost, Bauhaus
groove metal - White Zombie, Exhorder
power metal - Iced Earth, Monowar, Halloween
speed metal - Agent Steel, Helstar, Exciter
stoner metal - Monster Magnet, Orange Goblin
metal symfoniczny - Nightwish, Epica, Within Temptation
thrash metal - Overkill, Hunter, Tankard
tradycyjny heavy metal - Led Zeppelin, Deep Purple
viking metal - Falkenbach, Otyg, Windir
metal techniczny - Cynic, Gorguts, Demilich
unblack metal - Elgibbor, Mordecai, Fros Like Ashes
nu metal - Amatory
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Oto część dalsza naszego artykułu o Śródziemiu. W tym numerze będziecie mogli przeczytać o niezwykłych miejscach oraz roślinach rosnących na ziemiach tego niesamowitego miejsca.
 
 
 
 
 

 

Mordor

Mordor to siedziba Saurona. Jest to jałowe pustkowie otoczone górami. To właśnie tam znajduje się Góra Przeznaczenia ( Orodruina ) - cel wędrówki Drużyny Pierścienia. W Mordorze stoi także wieża Barad-dûr.
 
 
 
 

 Moria

 Moria, inaczej Khazad-dûm. Kopalnia Morii to największe miasto krasnoludów. Znajduje się wśród Gór Mglistych. Tuż obok płyną dwie rzeki: po stronie zachodniej Sirannon, a po wschodniej Celebrant, zasilający położone poniżej i otaczane szacunkiem przez krasnoludów Jezioro Zwierciadlane.
Jak się stało, że w tak odludnym miejscu powstało potężne miasto krasnoludów? Dawno temu władca tej rasy, Durin Nieśmiertelny, natrafił na górskie jezioro, w którego toni ujrzał dookoła swojego odbicia koronę; ochrzcił je mianem Jeziora Zwierciadlanego i obrał to miejsce na siedzibę swojego rodu. Khazad-dûm okazał się zasobny w klejnoty i złoża metali, ale największym jego skarbem był podobny z wyglądu do srebra mithril.
Balrog zabił króla Durina VI (odtąd krasnoludy wspominali o nim jako o Zgubie Durina) oraz jego syna Náina I i po trwającej rok wojnie przepędził wszystkich mieszkańców miasta. Pierścień władców Khazad-dûm ocalał jednak i pozostał w posiadaniu potomków królewskiej linii na wygnaniu. W ciągu następnych stuleci spustoszona Moria została zamieszkana przez orków, trolle i inne siły z czeluści świata.
W zbiorniku wodnym utworzonym przez zatamowane wody Sirannonu osiedlił się także strzegący Zachodniej Bramy Czatownik. Obie te inwazje, jak również wcześniejsze przebudzenie Balroga, przypisywano woli powracającego do potęgi Saurona.
 
 

 Lothlórien


 Piękna kraina elfów. To właśnie tą krainą władała Galadriela wraz ze swoim mężem, Celebornem. Miejsce, gdzie występowały takie niezwykłe rośliny jak mallorny czy też elanor.
 
 

 

 

Shire

 Kraina Śródziemia, gdzie mieszkają hobbici. Dzieli się ona na 4 części : Północną Ćwiartkę, Południową Ćwiartkę, Zachodnią Ćwiartkę i Wschodnią Ćwiartkę. Przez Shire przepływa rzeka Brandywina.
 
 
 

Gondor

Ta kraina królów leży bardzo blisko Mordoru, więc była często najeżdżana i niszczona przez wojska Saurona. Znajdowało się tam kilka miast : Osgiliath - wiecznie niszczone i plądrowane miasto przy rzece Anduinie, bliźniacze wieże Minas Tirith oraz Minas Morgul i miasto Pelargir. Minas Tirith po upadku Osgiliath zostało stolicą Gondoru. Po powrocie Saurona w Minas Morgul zamieszkał Czarnoksiężnik z Angmaru.
 
 

Rohan 

 Kraina zamieszkiwana przez mistrzów koni. Są to rozległe równiny. Od czasu do czasu Rohan był najeżdżany przez orków, to tam najczęściej występowały bandy goblinów jeżdżących na wargach. Stolicą Rohanu jest Edoras - Złoty Dwór. Główną twierdzą tej krainy jest Rogaty Gród w Helmowym Jarze - krętej kotlinie oddalonej od Edoras o 75 mil.
 
 

 Rivendell

Miasto elfów. Otoczone stromymi ścianami skalnymi. Miejsce dumania i zabaw. To tam mieszkał Elrond wraz ze swoją córką, Arweną. Rivendell z otwartymi ramionami witało i przyjmowało do siebie przyjaznych gości. To tam odbywały się najważniejsze narady dotyczące Śródziemia, także ta sławna narada zwołana z powodu Jedynego Pierścienia. 
 
 
 

 Isengard

 Skalna forteca zbudowana wokół Orthanku. W Isengardzie miała swoją siedzibę Biała Rada oraz mieszkał tu Saruman. Na początku było tam przepięknie. Wierzę otaczały rozległe parki i rzeka Isena. Jednak, gdy Saruman przeszedł na stronę zła, piękne drzewa wycięto, a rzekę zatamowano. Na miejscu parków powstały kuźnie, młyny i kopalnie.
 
 
 

 Fangorn

 Bardzo stary i dziki las. Ludzie i inne stworzenia bali się do niego wchodzić ze względu na jego złowieszczy i tajemniczy wygląd. W Fangornie mieszkali entowie - pasterze drzew.
 
 
 
 
 
 
 Broni na Śródziemiu było pod dostatkiem, ale były też takie egzemplarze, które były niepowtarzalne i nosiły własne imiona. Owiane były sławą, brały udział w ważnych bitwach.
 
 

Andúril

 Miecz wykuty na nowo ze szczątków Narsila przez elfów z Rivendell. Otrzymał go Aragorn, prawowity król Gondoru. Andúril oznacza "Blask Zachodu". To dzięki temu mieczowi udało się Aragornowi namówić Umarłych do walki po jego stronie.
 
 
 

Glamdring

Miecz należący do Gandalfa. Czarodziej znalazł go w jaskini trolli w trakcie wyprawy do Samotnej Góry wraz z bandą krasnoludów.
 
 

Herugrim

Miecz należący do Theodena, króla Rohanu. Herugrim znaczy "Zawzięty Miecz".
 
 
 
 

Narsil

Miecz Elendila, króla Gondoru. W trakcie bitwy z wojskami Saurona na Dagorlad został połamany. To właśnie tym mieczem Sauron został pokonany przez Isildura. Jego szczątki zostały złożone w Rivendell. W późniejszym czasie został przekuty na nowo w miecz o imieniu Andúril.
 
 

Żądło

Sztylet, który służył Bilbowi, później także Frodowi, jako miecz. Został wykuty przez elfickich kowali. Posiadał zdolność świecenia bladym światłem, gdy w jego pobliżu byli orkowie lub gobliny. Sztylet, tak jak Glamdring, został znaleziony w grocie trolli.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W Śródziemu rośnie wiele przepięknych roślin, które nierzadko mają właściwości lecznicze.
 
 
 

Athelas

 
Inaczej Królewskie Ziele. Rzadka roślina. Jej sok ma bardzo orzeźwiejający zapach. Potrafi wyleczyć nawet poważnie chorą osobę. Tylko nieliczni wiedzieli o jego uzdrowicielskich właściwościach. Zwykli ludzie traktowali ją jak chwast.
 
 
 

Elanor

 
 
Mały złoty kwiatek w kształcie gwiazdy, który rośnie w Lothlórien.
 
 

 

Fajkowe Ziele

 Ta roślina służyła różnym istotom, głównie hobbitom, jako tytoń.
 
 

 

 

 Mallorn

 Piękne, wysokie drzewa o gładkiej srebrnej korze i złotych liściach. Mallorny rosły w Lothlórien. Gdy liście opadały na gałęziach pojawiały się złote kwiatki przypominające gwiazdki. To właśnie nasionko mallorna było ukryte w szkatułce podarowanej Samowi przez Galadrielę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Czy nie mieliście takiej ochoty, by cofnąć czas i wrócić do swojego dzieciństwa? Poczuć się znów jak mała niewinna dziewczynka? A może chcielibyście przytulić się do swojego ukochanego misia albo lalki? Otóż nie trzeba cofać czasu, aby znów poczuć się dzieckiem. Są takie przytulanki i lalki, które są nie tylko dla malutkich dzieciaczków!
 
 
 
 
 Vamplets to seria potworzastych maskotek, które tylko czyhają, aby dorwać się do Was w nocy i ...! Resztę dopowiedzcie sobie sami ;)
Każda maskotka ma własną historię oraz butelkę ze smoczkiem pełną czerwonej cieczy ( wiecie o co chodzi ). Są małe wampirki, wilkołaczki, świnki morskie zombie, a nawet nietoperki! Słodycz tych maluszków zabija każdego, kto na nie spojży!
 Te słodziaki można kupić m.in. tutaj.
 


 
 Zombie Świnka Morska
 Zombie Świnki morskie działają w stadach, tworząc chaos i zniszczenie wszędzie tam, gdzie idą.
Ostrzeżenie: One potrzebują miejsca, aby wędrować, więc trzeba mieć duży solidny ogrodzony teren, gdzie mała świnka morska-zombie może działać swobodnie, z dużą ilością obiektów, które mogą być zniszczone. Sugerujemy ciężki żelazny pręt na wzmocnienie struktury na wysokości nie mniejszej niż 6 metrów do ograniczenia swojej świnki.


 
 Jednookikaraluszek
Tylko młode samce Jednookichkaraluszków wybierane są do adoptacji, gdyż samiczki  nieposkromione. Jednookiekaraluszki świetnie nadają się do strzeżenia dzieci.
Ostrzeżenie: Ich głośne powtarzalne szczekanie uczyni je doskonałymi zwierzętami stróżującymi. Śmiertelnicy mogą chcieć zdobyć zatyczki do uszu. Możemy zaproponować 100%-owe srebrne zatyczki -  gwarantują zniwelowanie wycia wilkołaka, jęków zombie i krzyki yeti.
 
 


 
 Nietoperek
 Nie dajemy żadnej gwarancji ze bezpieczeństwo przy zakupie jednego z nietoperzowych niemowlaków.Czystość ich gatunku sprawia, że ​​są bardzo niebezpieczne, choć wydają się "słodkie" dla śmiertelników.
Ostrzeżenie: Jeśli pragniesz spokojnego snu to musisz mieć świadomość, że nietoperki lubią późne przekąski nocne.
 
 


 
 Nawiedzony Królik
 Ostrzeżenie: Potrzebują dużo otwartej przestrzeni i wiele zabawek, które są przeznaczone do żucia, ponieważ twój nawiedzony królik będzie wędrować ciągle w poszukiwaniu czegoś do gryzienia lub żucia. Jeśli nie dasz mu niczego do "zabawy" niszczenie mienia jest nieuchronne.
 
 


Zombiaczek
Urocze i dziwnie słodkie zombie. To dziecko jest całkowicie poza kontrolą (jak wszystkie zombie). Radość i przerażenie towarzyszące wprowadzeniu się tego małego niszczyciela do domu jest opłacalne, ale może być śmiertelne. Pamiętaj: Twoje dziecko zombie musi być karmione, inaczej może c dopaść późno w nocy!
 Ostrzeżenie: Należy ukryć wszystkie swoje cenne rzeczy przed zombie, aby chronić się od jego odwiecznego apetytu na świeże mięso. Należy także mieć pod ręką solidną stalową rurkę i nigdy nie zostawiaj go bez opieki. 
 
 
 
 
 Cyklopik
 Uroczo przerażający maluch, który urośnie do gigantycznych rozmiarów ... Cyklopy lubią zatrzymywać swoje oko na wszystkich i wszystko. W przypadku próby stłumienia jego dociekliwego charakteru, szybko wpadnie w złość i bądź w pełni przygotowany jej ogromną siłę, która może doprowadzić do zniszczenia wszystkiego, co stoi mu na drodze.
Ostrzeżenie: Dla ubogich śmiertelników, którzy zapraszają to dziecko do swojego domu, powinny szybko umieścić niemowlaka w klatce, inaczej jego ogromna siła może szybko zburzyć twoje miejsce zamieszkania.
 
 Kolejną niesamowitą rzeczą są Living Dead Dolls. Tych lalek niestety nie można dostać w Polsce ( z wyjątkiem 2 rodzajów), ale kupić je można na ebay'u i na etsach.

Living Dead Dolls to piękne lalki wyciągnięte żywcem z horroru. Jedne nie mają oka, inne noszą pamiątki po śmiertelnej chorobie. Jeszcze inne noszą przerażające ubranka. Tak jak u Vamplets, każda lalka ma indywidualna historię i charakter.
Oto kilka z nich...
.

Deadbra Ann

Zmarła 13 marca 1973 roku o godzinie 19:14.
Królowa balu. Została okaleczona i zamordowana przez zazdrosne rywalki.Elisa Day
 
 Zmarła 20 lutego 1996 roku.
Gdy płakała nad nad rzeką dostała śmiertelny cios w tył głowy.


Edgar Allan Poe i Annabel Lee

Zmarli 7 października 1849.
Annabel zmarła na potworną chorobę.

 

Następną rzeczą, która jest dla osób w każdym wieku to Skelanimals.
Skelanimals są to urocze zwierzątka, które odeszły przedwcześnie z tego świata z powodu swojego lekkomyślnego zachowania. Szukają one domu, w którym będą kochane i przytulane, najlepiej w trakcie oglądania strasznych filmów.Ale nie tylko pluszaki i lalki przypominają nam o dzieciństwie. Książeczki dla dzieci powinny być przyjazne, kolorowe, wesołe, z morałem. Ale czy wszystkie takie są?
 
 
"Mały pociąg, który ( dalej sobie sami przetłumaczcie) "
 
 
 
 

"Wszyscy moi przyjaciele nie żyją"
 
 
 
 
 
 
oraz
 
 Chcielibyśmy poruszyć także temat serii książeczek "Emily the Strange. Dziwna Emily". Te małe książeczki zadziwiają każdego, kto zacznie je przeglądać. Niesamowite ilustracje i intrygujące podpisy dają niezłą radochę tym, którzy chcą odkryć mroczny świat dziwnej Emily.


 
 
 
 
 
 
 
 Paulina 'Selene' Mieczkowska jest studentką.
"Modelka alternatywna, tancerka tańca brzucha. Miłośniczka stylu gotyckiego pod każdą postacią. Pasjonatka fotografii, gorsetów i czerwonej szminki. Czasami chłodna, opanowana i delikatna, kiedy indziej temperamentna i "z pazurem". Obdarzona ciętym językiem, szalonym uporem i intrygującą osobowością. Podejmuje się zadań niewykonalnych nie wiedząc o tym i...
wykonuje je."
Tak opisali ją ludzie z WomenAlternative.com. Tym razem możecie przeczytać o Selene u nasz - na łamach Czarnej Perły.

 Strona www: http://selene-officialwebsite.com/
Facebook : www.facebook.com/model.vmpselene
 


Lady Tiania : Selene, od kiedy zajmujesz się modelingiem? Skąd wziął się pomysł na takie zajęcie?

Paulina ‘Selene’ Mieczkowska : Wszystko zawdzięczam Ryszardowi Mościckiemu, to on mnie odkrył i zaprosił na pierwszą sesję zdjęciową, która odbyła się w Krakowie. Miałam wtedy 16 lat. Wyglądało to tak, że fotograf włączył muzykę i powiedział mi „Tańcz, Selene”, tak też było… Pozowałam tańcząc, a że kocham tańczyć, pokochałam również pozowanie do zdjęć. Do dziś jestem przekonana, że w pozowaniu tak jak i w tańcu, ułożenie ciała ma ogromne znaczenie, każdy palec, gest, ugięcie nogi, wyraz twarzy.

 

LT : Czym jest dla Ciebie modeling?

PSM : Modeling traktuje głównie jako hobby, ale też jako prace dorywczą, w której mogę się wykazać umiejętnościami aktorskimi. Pozowanie do zdjęć (jak i fotografowanie) to dla mnie świetny sposób spędzania wolnego czasu, dobrze się przy tym bawię, poznaję nowych ludzi, uczę się ciągle to nowych rzeczy i zdobywam doświadczenie. Dodam, że fotografia, jak i obróbka zdjęć, kręcenie filmików backstage, marketing, praca z ludźmi- jest ściśle związane z moim kierunkiem studiów.

 

LT : Jakiego charakteru sesje fotograficzne najbardziej lubisz? Tajemnicza piękność, a może pewna siebie niegrzeczna dziewczyna?

PSM : Nie skłamię, jeśli powiem, że oba. Jednak mam romantyczną duszę i tak też staram się najczęściej pozować: emocjonalnie i sensualnie. Choć nie ukrywam, że pokazywanie pazurów równie dobrze mi wychodzi

 

LT :  Jak się czujesz podczas sesji i o czym wtedy myślisz?

PSM : Gdy pozuję to często wyobrażam sobie kim mogę być w danej chwili, w danym kadrze. Jeśli mam być małą wstydliwą dziewczynką, to taka w danej chwili jestem, podobnie jeśli mam grać złą, wredną sukę, zamieniam się w nią na te parę chwil. Można powiedzieć, że skrywam w sobie kilka twarzy. Mimo łagodnego usposobienia, podczas sesji zdjęciowych lubię się zmieniać i eksperymentować.

 

LT :  Jesteś nie tylko modelką, ale także tancerką tańca brzucha. Skąd u Ciebie zainteresowanie tym egzotycznym tańcem? Mogłabyś nam coś o nim opowiedzieć?

PSM : Jeśli chodzi o sam taniec to historia jest nieco dłuższa. Zaczynałam w różnych zespołach, jako dziecko tańczyłam w MDK nr 1, następnie dostałam się z castingu do sekcji cheerleaderek Bytomskiego Centrum Kultury. Razem z zespołem zdobywałyśmy wysokie miejsca na ogólnopolskich i zagranicznych przeglądach. Ze sceną byłam związana od zawsze, fascynował mnie nie tylko sam taniec, ale również gra aktorska. Odkąd pamiętam zawsze brałam udział wszelakich teatrzykach i przedstawieniach.

Jak wszystkie wcześniejsze układy taneczne i występy były nastawione głównie na zrobienie show, tak tańca brzucha nigdy nie traktowałam jako „elementu pokazowego”. Ten taniec zawsze traktowałam jako coś tylko dla siebie. W ten sposób rozwijam swoją indywidualność i w intrygujący sposób podkreślam w swojej osobowości zmysłowość i tajemniczość. Tancerka, tańcząc taniec brzucha wygląda magicznie, zjawiskowo, i tak też się czuje.

 

LT : Masz jeszcze jakieś zainteresowania?

PSM : Sporo. W ramach studiów jak i w wolnych chwilach rozwijam się również w wielu dziedzinach sztuki. Uwielbiam malować, fotografować, projektować i szyć swoje stroje. Na swoim koncie mam już kilka pokazów własnych stylizacji jak i wernisaży. Poza tym uwielbiam jazdę konną i strzelanie z łuku.

 

LT : Jakiej muzyki głównie słuchasz?

PSM : Temat rzeka. To również zależy od nastroju. I wcale nie byłoby prościej powiedzieć czego nie słucham, bo prawda jest taka, że słucham wszystkiego, tzn. prawie każdy rodzaj muzyki. Mogłabym wymieniać bez końca. Naprawdę. Po prostu utwór musi mieć w sobie „to coś” co mnie poruszy.

 

LT : Z tego co mi wiadomo, jesteś miłośniczką gorsetów. Czy jest jakaś marka tej części garderoby, którą uwielbiasz i jesteś jej fanką?

PSM : Nie mam ulubionych marek. Lubię unikatowe rzeczy, więc nie ciągnie mnie do ciuchów produkowanych masowo. Jeśli chodzi o gorsety śmiało mogę polecić SnowBlack, z którą już nie raz współpracowałam, podobnie sklep Burleska.

 

LT : Jaki styl ubioru preferujesz?

PSM : Wszystko zależy od nastroju. Nie raz jest to dystyngowany gotyk z dużą ilością koronek, albo ciuchy w których czuję się wyjątkowo sexy, innym razem ubieram kolorowe kwieciste zwiewne sukienki i jestem małą zwariowaną dziewczynką. Lubię też połączenia czerni z mocniejszymi kolorami, ale w bieli równie dobrze się czuję. Ostatnio „wzięło” mnie na rock syle. Kameleon ze mnie. Jednak cokolwiek bym nie ubrała, zawsze znajdzie się jakiś dodatek ze srebra, srebra tybetańskiego, albo coś w etno stylu. Uwielbiam biżuterię, która podkreśla moją osobowość i indywidualizm.

 

LT : Jakie są Twoje plany na przyszłość, o czym marzysz?

PSM : Chciałaby stanąć po drugiej stronie obiektywu i na stałe związać się z fotografią. Marzę o wielkich podróżach w najciekawsze zakątki świata i o tym, aby z każdego miejsca przywozić pełną fotodokumentację.

 

LT : Czy chciałabyś powiedzieć coś naszym czytelnikom?

PSM : Jest taki bardzo łady cytat, który chciałabym na koniec przytoczyć

„W życiu trzeba iść naprzód

Nawet jeśli wszystko spycha Cię z powrotem.

Bycie spychanym do tyłu nie czyni się głupim

Dopóki idziesz do przodu.”

Życzę Wam wiary we własne siły i o tym abyście pamiętali, że jeśli czegoś się bardzo pragnie i wytrwale do tego dąży – to wszystko jest możliwe. 
 
 
Piszesz wiersze albo straszne opowiadania? A może rysujesz? Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją twórczością albo poprosić np. o opublikowanie artykułu na jakiś temat, zachęcamy do wysyłania ich na czarna.perla@op.pl Zapraszamy gorąco :)
 
 
 
 
 
 
 Przychodzi mały chłopiec do wujka.
- Wujku, co to jest sadyzm ?
Wujek zamyśla się, petuje papierosa na głowie chłopca i mówi :
- Cóż… Jakby ci to wytłumaczyć...
 
 
 ***

 
 
 
 ***
 
 12-letni bliźniacy, Adam i Jakub, porównują prezenty, które otrzymali na
urodziny od rodziców.
- Zobacz Jakub, jak mnie kochają. Dostałem komputer, sprzęt hi-fi,
rower, hulajnogę, nowy telewizor i nowe wideo, a ty?
- Ja dostałem tylko ten przerobiony przez matkę wełniany sweter po ojcu
i ciepłe skarpety z wyprzedaży. Ale nie narzekam. To przecież nie ja
umieram na raka.
 
 
 ***
 
 
 
 
 ***

<nazgul> ale jazda
< nazgul> idę na pogrzeb ze szkoły ostatnio
< nazgul> i kupilem sobie tymbarka
< nazgul> a tam “teraz twoja kolej”… :/
 
 

2 komentarze:

  1. Mogę jak najbardziej potwierdzić,że nagrody w konkursach są prawdziwe bo dostałam ich już sporo ;) Czarna Perła to świetny magazyn,mam nadzieje,że kiedyś zobaczę go w 3D.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nam także się marzy Czarna Perła w wydaniu papierowym :D Może kiedyś nam się uda... :)

      Usuń