środa, 1 sierpnia 2012

nr 07 sierpień 2012

Witamy!

Zbliża się koniec wakacji. Niedługo będziemy musieli znów siedzieć w ciasnych murach szkoły i niewygodnych ławkach. Ale nie smućmy się! Wykorzystajmy te ostatnie tygodnie wolnego. Jeśli nie macie pojęcia co robić, nic nie szkodzi ;) Informujemy, iż na łamach naszego magazynu pojawił się nowy dział: Manga i Anime. Jakoż w ankiecie łeb w łeb za tą propozycją stały Szkoła Rysunku i O Robieniu Czegoś z Niczego ( nazwa działu będzie zmieniona na jakąś bardziej atrakcyjną ), w kolejnych numerach także pojawią się tamte działy ( oczywiście na stałe ;] ). W tym numerze dowiecie się coś niecoś o seansach spirytystycznych oraz Dark Markecie. Na dodatek będziecie mogli przeczytać artykuł o jednym z najstarszych i najlepszych klimatycznych zespołów muzycznych : Bauhaus'ie.
Chciałybyśmy przeprościć za dziwny układ w poprzednim numerze, ale Blogger ostatnio nam plata figle i nawet jeśli poprawimy, to i tak publikuje po swojemu :(

"Dobrej" pogody i klimatycznych ostatnich wyjazdów oraz wycieczek
Życzy Redakcja Magazynu Czarna Perła
Lady Tiania i Kenshin

Filmy


Abraham Lincoln: Łowca wampirów 3D

premiera: 24 sierpnia
Film o 16 prezydencie USA Abrahamie Lincolnie, który jest świetnie wyszkolonym zabójcą wampirów. Jego matka została zabita przez istotę o nadprzyrodzonych mocach, co wywołało u niego chęć niszczenia krwiopijców i im podobnych stworzeń.


*

Pamięć absolutna

premiera: 31 sierpnia
Megaprodukcja Lena Wisemana, współtwórcy takich hitów jak "Dzień niepodległości" i "Faceci w czerni", zrealizowana na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka. W niedalekiej przyszłości pewien pracownik fabryki odkrywa, że w istocie jest tajnym szpiegiem pracującym dla jednego z mocarstw walczących o światową dominację. Cały problem polega na tym, że nie wie, kim jest jego pracodawca. Nowe wcielenie klasyki kina z Colinem Farrellem w roli głównej.***

Muzyka
Album ” Manala” Korpiklaani
premiera: 6 sierpnia
cena: 72,99zł


*

Album ”We have come to kill you” Vulgar
premiera: 20 sierpnia
cena: 24,99zł


*

Album ” ELP” Emerson Lake and Palmer
premiera: 28 sierpnia
cena: 89,99zł


*


Album ”Anastasis” Dead Can Dance
premiera: 13 sierpnia
cena: 56,99zł***

Gry


Darksiders 2
premiera: sierpień
na co?: PC, PS3, XBOX 360

Darksiders 2 to sequel slashera, w którym wcielaliśmy się w jednego z biblijnych Jeźdźców Apokalipsy - Wojnę. Tym razem gracz przyjmuje rolę kolejnego zwiastuna końca świata – Śmierci. Fabuła Darksiders 2 rozgrywa się w tym samym czasie, w którym ma miejsce akcja poprzedniej części. Producent przygotował jednak całkiem odmienną historię oraz oczywiście unikatowe zestawy lokacji, stanowiące swego rodzaju uzupełnienie tego, co mogliśmy zobaczyć wcześniej.


Śmierć - brat Wojny - rusza na ziemię, albowiem nie wierzy, że ten mógł przedwcześnie rozpocząć apokalipsę. Śmierć węszy w całym zajściu jakąś podejrzaną konspirację i działając wbrew rozkazom swoich zwierzchników rozpoczyna śledztwo. Co ciekawe, produkcja ukaże także dwóch pozostałych jeźdźców apokalipsy, niemniej jednak gracz nie przejmie nad nimi kontroli. Darksiders 2, podobnie jak "jedynka" należy do gatunku slasherów, a zatem główną częścią rozgrywki jest tłuczenie nieprzyjaciół z pomocą posiadanego oręża. Jego podstawą będzie oczywiście kosa, niemniej jednak w trakcie zabawy gracz posiądzie także inne narzędzia zagłady, a każde z właściwym sobie zestawem ciosów. Dodatkowo, protagonista potrafi korzystać z zaklęć, wspierając się nimi podczas walk. Darksiders 2 działa na silniku graficznym pierwowzoru, który odpowiednio dopracowano i wzbogacono o nowe efekty specjalne. W rezultacie oprawa jest dalece bardziej szczegółowa i efektowniejsza.


*

Torchlight II
premiera: sierpień
na co?: PC

Torchlight II to druga część popularnej gry cRPG wydanej w 2009 roku - Torchlight. Kontynuacja, tak samo, jak jej poprzedniczka została stworzona przez ekipę złożoną z niegdysiejszych twórców Diablo, a tym samym byłych pracowników Blizzarda - Maxa Schaefer i Ericha Schaefera, którzy założyli studio Runic Games.
 Gra daje nam teraz możliwość wcielenia się w nowego bohatera, który przemierza kontynent Vilderan w poszukiwaniu wszelakiego zła dziesiątkującego rasę mistycznych Estherian. Pragnie on w ten sposób dokończyć dzieło nieżyjącego już Alchemika. Z pomocą przychodzi mu Syla, które udało się przez długi czas wygrywać z przeważającymi siłami wrogów.


 Jak przystało na hack'n'slasha, na początku Torchlight II tworzymy swojego własnego bohatera, przypisując mu różne umiejętności, cechy i atrybuty. Przy kreowaniu naszego wirtualnego ego możemy modyfikować jego wygląd, płeć oraz kierunek rozwoju. Twórcy oddali w nasze ręce cztery klasy postaci, a każda z nich może mieć też towarzyszów oraz pety.
 Autorzy tytułu, wprowadzili do niego także bardzo tryb kooperacji, przez co możemy stanąć do boju z siłami zła w akompaniamencie przyjaciół. Każdy wojownik ma wówczas inny wkład w całokształt grupy, a to w rezultacie pozwala na skuteczniejszą walkę z adwersarzami.
 Torchlight II posiada bajeczną i kolorową grafikę, opartą na zmodyfikowanym silniku graficznym, napędzającym pierwowzór. Nowe narzędzia zapewniają bardziej atrakcyjną oprawę, większą szczegółowość i sugestywniejsze efekty specjalne.

*

Dark Souls: Prepare to Die Edition
premiera: 24 sierpnia
na co?: PC

Dark Souls to produkcja studia From Software, będąca duchowym następcą ich starszego dziecka - Demon's Souls. Tytuł przeznaczony jest dla posiadaczy PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerów PC.
 Dark Souls przenosi gracza do mrocznego świata fantasy, a gra jest w głównej mierze dungeon crawlerem. Co to oznacza? Ano to, że przez większą część rozgrywki wędrujemy po świecie pełnym różnych stworów i tłuczemy je z wykorzystaniem dostępnego oręża. Podobnie jak Demon's Souls, produkt charakteryzuje się wysokim poziomem trudności oraz nietypowymi rozwiązaniami sieciowymi.


 Świat w Dark Souls nie został podzielony na poziomy ani etapy, w rezultacie uzyskano jedną, potężną lokację, po której możemy się swobodnie przemieszczać. Rozwiązanie takie daje poczucie uczestnictwa w obserwowanych wydarzeniach, nie jesteśmy bowiem niepotrzebnie wyrywani z wirtualnego świata.
W Dark Souls protagonista cały czas się rozwija, gromadząc nowy oręż oraz umiejętności. W rezultacie z prostego żołdaka, przemienia się w prawdziwe potężnego fajtera, któremu nikt nie stanie na drodze. Gracz może zdecydować czy chce szkolić swego podopiecznego na wojownika, łucznika czy maga. Każdy dysponuje odmiennym zestawem ciosów, a te definiują jego zalety i wady.
 Dark Souls działa na zmodyfikowanym silniku pierwowzoru, a w rezultacie oferuje bogatszą oprawę audio-wizualną, przepełnioną efektami specjalnymi.


*


Guild Wars 2
premiera: 28 sierpnia
na co?: PC

W Guild Wars 2 staniemy po stronie jednej z wybranych kilku ras: oklepanych już chyba w każdej grze Ludzi, Popielców, Nornów, Asurów oraz Sylvari. Każda z nich charakteryzować się będzie czym innym, począwszy od atrybutów i wyglądu, a skończywszy na podstawowych cechach.
W grze wprowadzone zostaną 3 główne tryby rozgrywki. Są to kolejno znany dobrze z poprzedniej części Structured PvP (player versus player), PvE (player vs environment) oraz World PvP. Twórcy zrezygnowali z instancji (czyli oddzielnych lokacji do tak zwanego "expienia"), aby pokazać nam w pełni otwarty, interaktywny świat. Zmian doczeka się również system, który odpowiada za dobór towarzyszy, bowiem teraz do naszej drużyny będziemy mogli zatrudnić również zwykłych NPC-najemników, nie tylko innych graczy. Wiadome jest również, iż nasze postacie nie będą ograniczone jedynie do 20 poziomu doświadczenia.


Sterowanie naszą postacią ulegnie lekkiej zmianie. Zamiast klikania myszką, od tej pory losami naszego bohatera pokierujemy za pomocą klawiatury. Jedynie celowanie będzie takie samo jak w poprzedniej części, czyli "namierzanie" jednego przeciwnika. Należy również wspomnieć o grafice. Twórcy chcą stworzyć piękny, pełen życia świat. Studio zamierza wykorzystać DirectX 10, które jednak wymagane nie będzie, dzięki czemu nawet słabsze maszyny podołają wymogą systemowym gry.


***

Książki
“Miejsce w słońcu” Liza Marklund
premiera: 22 sierpnia

Szwedzka rodzina z dziećmi zostaje uśpiona trującym gazem w swoim domu na hiszpańskiej riwierze. Annika Bengtzon z ramienia „Kvällspressen” ma śledzić dochodzenie na miejscu, w Marbelli. Choć zlecenie przyjmuje bardzo niechętnie, to tajemnicze morderstwo całkowicie ją pochłania. Szybko wpada na trop wiodący ją w kręgi celebrytów, sportowców i międzynarodowych finansistów. Wkrótce zostaje wciągnięta w niebezpieczną intrygę, gdzie w grę wchodzi pranie brudnych pieniędzy, handel kokainą i chęć zemsty za czyny z przeszłości...*

“ Gildia magów” Trudi Canavan
premiera: 8 sierpnia

Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód. Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na okrutne traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w to całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich, kamień przenika przez barierę i dosięga jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.


*

„Królowa zdrajców. Trylogia zdrajcy. Księga trzecia” Trudi Canavan
premiera: 8 sierpnia
Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa Zdrajców powierza mu doniosłe zadanie wynegocjowania przymierza między jego ludem a Zdrajcami.
Lorkin musi zostać budzącym postrach czarnym magiem, aby móc okiełznać potęgę całkowicie nowego rodzaju mocy wykorzystywanej do tworzenia klejnotów. Wiedza ta może przynieść zmiany w Gildii Magów lub sprawić, że Lorkin na zawsze pozostanie wygnańcem.
Królowa Zdrajców to triumfalne zwieńczenie „Trylogii Zdrajcy” zapoczątkowanej przez Misję Ambasadora i rozwiniętej w tomie pod tytułem Łotr.

*


“ Nieszczelna sieć” Hakan Nesser  
premiera: 8 sierpnia

Inspektor Van Veeteren i jego zespół usiłują zmierzyć się ze sprawą Janka Mattiasa Mittera – nauczyciela gimnazjalnego, który nie może sobie przypomnieć, czy zamordował swoją świeżo poślubioną żonę Evę Ringmar, czy nie. Mittnera oskażono o zabójstwo i postawiono przed sądem. Van Veeteren nie daje jednak za wygraną. W trakcie żmudnego dochodzenia odkrywa wstrząsające fakty, które doprowadziły do tragedii… *


 “ Wszystko ma swoją cenę” Lotte Hammer, Soren Hammer
 premiera: 14 sierpnia

Rutynę kurtuazyjnej wizyty polityków i dziennikarzy na Grenlandii przerywa odkrycie zwłok młodej dziewczyny pogrzebanej w lodowcu. Na miejsce zostaje wezwany Konrad Simonsen, gdyż ułożenie ciała i wygląd zmarłej łudząco przypominają inną sprawę, którą przed laty zajmował się komisarz. Wtedy wszystkie ślady wskazywały na ojca ofiary. Czyżby w tym przypadku policja popełniła błąd, a seryjny morderca nadal pozostawał na wolności? Najnowszy kryminał rodzeństwa Hammerów to wciągająca lektura na długie wieczory. 


***

Koncerty

Klub Studio 

 NO-MAN
 28 sierpnia

Cena biletów:
przedsprzedaż: 110,00zł
w dniu koncertu: 120,00zł

***

Korn
 15 sierpnia
gdzie?: Amfiteatr w Parku Sowińskiego ( Warszawa )
Cena biletów:
125zł / 140 zł
„Morrigan” Piotr Olszówka
Pewien młody rycerz nie zgadzał się, aby zmuszano go do czegokolwiek...
Pewien znany wojownik zapragnął, aby przybrany syn odziedziczył jego sławę...
Pewna szlachetnie urodzona dziewczyna próbowała odzyskać coś, co utraciła...
Pewien szlachcic zapragnął, by wróciła do niego zmarła żona...
Rycerz i czarodziejka postanowili stanąć po słusznej stronie w odwiecznej walce Dobra ze Złem, Porządku i Chaosu...
Oczywiście wszystko to już kiedyś opowiedziano.
Ale kto nie lubi wciąż od nowa słuchać starych bajek?
Skoro znamy już historie o takich, którzy uratowali świat przed zagładą, warto dla odmiany poświęcić chwilę tym, którym się to nie udało...
Cztery opowieści o świecie, w którym potężna magia niczego nie naprawia ani nie psuje, piękne kobiety występują niezwykle rzadko, a nawet najdzielniejsi rycerze nie palą się do walki...
Nikt nikomu nie obiecywał, że życie będzie łatwe.


***

UWAGA!!! KONKURS!!!
Znasz jakieś ciekawe książki? Napisz recenzję i wyślij ją na czarna.perla@op.pl 3 najciekawsze recenzje nagrodzimy książkami.
***


„Wilczy Miot” S.A. Swann
Pełna akcji książka, w której wątki historyczne mieszają się z fantastycznymi, tworząc porywającą opowieść o magii, walce i odkupieniu.
Trzynastowieczne Prusy. Krzyżacy bezwzględnie nawracają pogan. Mnichów wspomaga w tym zbożnym dziele oddział wilkołaków. Perfekcyjnie wyszkoleni, bezwarunkowo posłuszni i nadludzko skuteczni, stanowią doskonałe narzędzie w rękach zakonników. Kiedy więc jedna z tego potwornego oddziału, Lilia, postanawia zerwać z krwawą przeszłością, zakon zaczyna tropić ją jak dzikie zwierzę.
S.A. Swann (prawdziwe nazwisko Steven Swinarski) jest pisarzem amerykańskim, w dorobku ma blisko dwadzieścia powieści. Wilczy miot to jego debiut na polskim rynku (do tej pory ukazało się tylko jedno opowiadanie w „Nowej Fantastyce” 9/2010).


***

Recenzje


very_very_very_black_heart  wysyłamy nagrodę książkową!

„Ligeja” Edgar Allan Poe

"Ligeja" autorstwa Edgara Allana Poego jest nowelą z czasów wiktoriańskich, czyli z epoki życia pisarza. Opowiada ona smutną historię miłości oraz nienawiść niesionej przez ducha kobiety. Tytułowa Ligeja to ukochana pierwsza żona narratora. Byli w sobie zakochani po uszy. Jednak rozłączyła ich choroba Ligeji, a później jej śmierć. Mężczyzna załamał się i stwierdził, że w domu jest stanowczo za pusto i postanowił ożenić się po raz drugi. Jednak szczerze nienawidził swojej drugiej małżonki. Druga żona narratora była bardzo chorowita i ciągle leżała blada w łóżku. Mąż dzielnie przy niej czówał, lecz i na nią przyszła pora. Jednak w chwili śmierci Roweny ( drugiej małżonki ) i tuż przed pogorszeniem się jej stanu zdrowia wydarzyło coś dziwnego... Co? Sami się dowiedźcie ;)
Bardzo polecam to opowiadanie, gdyż język Edgara i jego opisy zawarte w książce to coś wręcz magicznego.

very_very_very_black_heart


 

Zespół, który znają i pamiętają wszyscy goci - i ci starzy, i ci młodsi.
Wszystko zaczęło się w 1978 roku w Northampton. Wcześniej gitarzysta Daniel Ash i jego przyjaciele od lat dziecięcych, bracia Kevin Haskins (perkusja) i David J Haskins (gitara basowa) pogrywali razem w różnych zespołach, nie udało im się jednak odnieść sukcesu ani zostać zauważonymi. Spośród nich tylko The Craze zagrał kilka koncertów w lokalnych klubach. Szkolnym kolegą Asha był Peter Murphy (śpiew). Daniel kilka razy próbował namówić pracującego wówczas w drukarni kumpla, aby dołączył do zespołu. Uważał, że Peter ma wygląd idealnie pasujący do roli frontmana. Murphy w końcu uległ perswazjom kolegi i dołączył do grupy, która początkowo przyjęła nazwę Bauhaus 1919, ale niedługo później zrezygnowała z numeru, ograniczając się jedynie do słowa, oznaczającego powstały w Niemczech kierunek architektoniczny.

Na pierwszej próbie powstała piosenka "In The Flat Field", tytułowa z debiutanckiego albumu, który ukazał się w 1980 roku. Koncertowy debiut Bauhaus nastąpił w noc sylwestrową, 31 grudnia 1978 roku, w pubie Cromwell, w Wellingborough. Grupę na scenie lokalnej wyróżniało przede wszystkim to, że obok coverów wykonywała własne piosenki, podczas gdy inne formacje koncentrowały się przede wszystkim na utworach innych artystów. Jeden z koncertów Bauhaus został zarejestrowany na wideo przez zaprzyjaźnionego z zespołem Grahama Bentleya, a następnie rozesłany do wytwórni płytowych. Początkowo nie było zainteresowania, na co wpływ miało zapewne również to, że nie wszyscy dysponowali wtedy sprzętem odtwarzającym kasety wideo. Bauhaus postanowił więc zarejestrować demo na zwykłej taśmie. W Beck Studios w Wellingborough nagrano pięć piosenek, a jedną z nich była klasyczna już dziś "Bela Lugosi's Dead". Ona właśnie trafiła na pierwszy, wydany w sierpniu 1979 roku singel, opublikowany z nalepką niezależnej Small Wonder Records. Jak wspominał po latach Daniel Ash, nagranie kompozycji zajęło muzykom około godziny. Singel uzyskał dobre recenzje w opiniotwórczym magazynie muzycznym "Sounds" i znalazł się na niezależnych listach przebojów. Co więcej, zespół spodobał się samemu Johnowi Peelowi, który emitował nagranie w swoim programie w BBC Radio 1. W rezultacie Bauhaus otrzymał propozycję sesji nagraniowej dla słynnego didżeja. Jej rezultat został wyemitowany w styczniu 1980 roku.
Zanim na rynek trafił longplay "In The Flat Field" zespół nagrał i wydał jeszcze trzy single - "Dark Entries", "Terror Couple Kill Colonel" i cover T. Rex "Telegram Sam". Album ukazał się nakładem raczkującej wytwórni Ivo Wattsa-Russella, 4AD. W odróżnieniu od debiutanckiego singla recenzje nie były już tak przychylne, ale i tak krążek wylądował na brytyjskich listach, gdzie radził sobie całkiem nieźle. Nawet za dobrze, jak na możliwości promocyjne 4AD. Bauhaus przeniósł się więc do wytwórni Beggars Banquet i dość szybko nagrał dla nowej firmy dwa single - "Kick In The Eye" i "The Passion Of Lovers". Zwiastowały one kolejny duży materiał zespołu, "Mask", który ukazał się jesienią 1981 roku i zawierał nieco bardziej rozbudowane kompozycje w porównaniu z debiutem. Bauhaus w znacznie większym stopniu zaczął korzystać z instrumentów klawiszowych. Nakręcił nawet wideoklip do tytułowej kompozycji. Muzykom marzyły się wyższe miejsca na listach przebojów, ale w całej karierze Bauhaus udało się umieścić piosenkę maksymalnie na piętnastym miejscu singlowego zestawienia. Na dodatek nie był to ich autorski utwór, lecz cover "Ziggy Stardust" Davida Bowiego (na jego zaproszenie zespół pojawił się później w filmie "Zagadka nieśmiertelności" ("The Hunger"). Ale dzięki obecności w pierwszej 20. notowania zespół wystąpił w popularnym programie "Top of the Pops".
W 1982 roku ukazał się trzeci materiał Bauhaus, "The Sky's Gone Out", który dotarł do czwartego miejsca na liście albumów. W tym okresie coraz silniejsze były nieporozumienia wewnątrz zespołu. Zwłaszcza pomiędzy Ashem a Murphym. Muzykom udało się jeszcze nagrać jeden studyjny materiał, "Burning From The Inside", choć w trakcie prac nad nim Peter poważnie zachorował na zapalenie płuc i gros pracy wykonała pozostała trójka. W trakcie światowej trasy koncertowej promującej krążek, a konkretnie przed dwoma koncertami w Hammersmith Palais, w Londynie, muzycy podjęli decyzję o rozwiązaniu Bauhaus. 5 lipca 1983 roku po koncercie we wspomnianej londyńskiej hali, pierwszy rozdział historii zespołu został zamknięty. Jak podają biografie, David J opuścił scenę ze słowami "rest in peace", które stały się później tytułem koncertowego wydawnictwa z Londynu. Tydzień po zakończeniu działalności przez Bauhaus ukazała się wspomniana płyta "Burning From The Inside", która otrzymała pozytywne recenzje i dotarła do 13. miejsca na brytyjskiej liście albumów.
Po rozpadzie Bauhaus Peter Murphy rozpoczął udaną karierę solową (w lipcu 2008 roku wystąpił w Polsce, na festiwalu w Jarocinie; krótko miał też zespół Dali's Car z Mickiem Karnem z Japan), zaś pozostała trojka założyła formację Love And Rockets, z którą odniosła spory sukces komercyjny za sprawą singla "So Alive". Grupa nagrała siedem albumów i rozpadła się w 1999 roku. Pierwsza reaktywacja Bauhaus nastąpiła w 1998 roku i zaowocowała albumem koncertowym "Gotham", zawierającym zapis koncertu z nowojorskiej sali Hammerstein Ballroom. Znalazła się na nim również jedna piosenka w wersji studyjnej, cover Dead Can Dance "Severance". Kolejny powrót grupy na scenę nastąpił w 2005 roku na festiwalu Coachella. Następnie formacja wyruszyła na tournée po Ameryce Północnej i Meksyku, zaś rok później zagrała trasę z Nine Inch Nails. Już wtedy muzycy mieli nagrany materiał na studyjny album "Go Away White", który na premierę czekał do 2008 roku. W czasie sesji ponownie pojawiły się nieporozumienia między muzykami, którzy podjęli decyzję o definitywnym zakończeniu działalności przez Bauhaus. Żaden z nich nie wyjaśnił, co tak naprawdę się stało. Kevin mówił o "pewnym incydencie", ale nie sprecyzował swojej wypowiedzi. W podobnym tonie były wypowiedzi jego kolegów. Płyta "Go Away White" została nagrana bardzo szybko, jak za starych czasów Bauhaus. Sukcesu jednak nie odniosła. Nie było promocyjnych koncertów ani celebrowania 30-lecia istnienia zespołu, które wypadło 31 grudnia 2008. "Bez nich nie byłoby Nine Inch Nails, Jane's Addiction, Bloc Party, Franz Ferdinand, AFI, Interpol, Hot Hot Heat, i wielu innych" - pisał jeden z biografów grupy, i miał sporo racji. 
Co to jest - delikatne, ale mocne, dziewczęce i za razem eleganckie? Oczywiście chodzi koronkę. W tym numerze zaprezentujemy Wam kilka koronkowych propozycji, do ubrania oraz dodatków. Znajdziecie je w sklepie Restyle oraz PaperCats.
1. Punk Rave T-290 wiktoriańska bluzka z żabotem koronkowa
Retyle
119zł
2. Punk Rave Y-385 CZARNA KOSZULA żabot haftowane rękawy
Restyle
139zł
4. Pyon Pyon LQ-028 spódnica wysoki stan falbany gothic lolita
Rstyle
124zł
5. Punk Rave Q-169 wystrzępiona mini spódnica deathrock
Restyle
149zł
6. Punk Rave Q-174 sukienka gorsetowa z asymetryczną koronką tren
Restyle
249zl
7. Bluzka Gypsy Lace II
PaperCats
51zł
8. Gorset Green Lace
PaperCats
128zł
9. Spódnica tutu koronkowa z wymiennymi halkami
PaperCats
85zł
10. Gorset Violet Lace
PaperCats
82zł
11. Spódnica Violet Lace
PaperCats
89zł
12. Spódnica Black Midi
PaperCats
106zł
13. Gorset Róż
PaperCats
169zł
14. Bolerko Black Lace
PaperCats
45zł
15. Parasolka przeciwdeszczowa czerwona z kokardą i koronką
Restyle
59zł
16. Czarny haftowany parasol gotycka parasolka przeciwsłoneczna
Restyle
79zł
17.Rękawiczki z kokardą atlas i koronka wieczorowe
Restyle
29zł
18. Czarne krótkie rękawiczki koronka w kwiaty
Restyle
22zł
19. Kryza koronkowa
PaperCats
20zł
20. Rękawki koronkowe
PaperCats
19zł
21. Dusik Rubin
PaperCats
12zł
22. Rękawki I
PaperCats
8zł
Cris Ortega - artystka lubująca się w mrocznych, tajemniczych klimatach. Postacie tworzone przez nią są piękne, mistyczne, żywcem wyciągnięte z świata fantasy.
Cris Ortega urodziła się w Valladolid (Hiszpania) w 1980 roku i zainteresowała się sztuką i literaturą, ponieważ była dzieckiem, ze szczególną miłością do horroru. Mimo, że był wielkim hobby dla niej, chciała studiować aeronautykę czy astronomię. To było w 1999 r., kiedy narysowała swój pierwszy komiks o jednym z opowiadań, które napisała wcześniej i od tego momentu zaczęła poważnie myśleć o zawodzie rysownika. Choć studiowała jako przełożony technika na ilustracjach w Szkole Sztuki Valladolid, zaczęła publikować swoje prace dla fanzinów, czasopism i wydawnictw z Hiszpanii, pracując jednocześnie jako nauczyciel i wystawiając swoje prace na kilku wystawach. Kiedy skończyła studia sztuki, pracowała przez kilka lat jako dyrektor artystyczny w agencji reklamowej SM2, spędzając swój wolny czas na tworzeniu na zlecenia okładki książek i edycji antologii komiksu Shade. Pod koniec 2005 roku zaczęła pracować jako ilustrator dla NORMA Editorial, publikując z nimi - jeden i pół roku później, jej pierwszy artbook z pisemnymi opowieściami, „Zapomniany”, artbooki - seria z kilku tomów - trzy z nich już opublikowane, były przetłumaczona na kilka języków. Przez wszystkie lata jej zawodu, pracowała w wielu dziedzinach działalności, począwszy od projektowania graficznego i reklamy do projektowania postaci i gier, concept art, RPG i gry wideo, komiks, fotografia, projektowanie okładek i logo. W wolnych chwilach lubi podróżować, czytać, pisać, fotografować krajobrazy, a także chodzić na studia archeologii, historii i astronomii.
Więcej o Cris i jej twórczości znajdziecie na http://www.crisortega.com/
Dark Market, czyli polskie targi mody alternatywnej. Na początku były oryganizowane tylko raz w roku - latem na początku lipca. Jednak przybywało na nie tak dużo ludzi, że organizatorzy postanowili robić takie targi także przed Halloween, aby klimatyczni ludzie mogi się zaopatrzyć w niezbędny na tę okazję "sprzęt". Impreza odbywa się w Warszawie, a tak dokładniej w Klubie Kotły.
W tym roku targi odbyły się dnia 8 lipca. Możnabyło się zaopatrzyć w przepiękne rzeczy, m.in. artykuły z asortymentu takich sklepów jak Gothic Dream, Darkness Metal Shop, Burlesque, Wymiar Alternatywny, Evil Dolls, Candystore, Gothic Doll Shop, Lady Carotta, Rebel Madness, Afrostyl czy też Absynt. Odbyła się także giełda, konsultacje i warsztaty "Gorsety - kobiecość kryje się w talii" oraz 2012 Rok Pończoch, czyli jak poprawnie nosić i dobierać pończochy. Zapraszamy na kolejne edycje, o których na pewno Was poinformujemy :]
A oto kilka zdjęć z edycji w tym roku, czyli 2012 ;)
Od wieków, pomimo wielu ostrzeżeń i zdecydowanych zakazów, w kolejnych pokoleniach pojawiali się wciąż nowi zwolennicy nadzwyczajnych "spotkań" ze światem umarłych. Z czasem "duchy" zaczęły przepowiadać przyszłość, dawać rady lekarskie i wskazówki alchemiczne.
Spirytyści twierdzą, że epoka "nowożytnego spirytyzmu" rozpoczęła się wraz z siostrami Fox i wydarzeniami, jakie miały miejsce w Hydesville, w stanie Nowy Jork od dnia 31 marca 1848 roku.
Z siedmiorga dzieci państwa Johna i Margaret Fox, troje związanych było z owymi wydarzeniami: Lea (34 lata), Margareta (14) i Kate (12). Najpierw całą rodzinę zaczęły nękać odgłosy kroków i stukanie w ścianę. Uznawszy, że winę ponosi jakiś niespokojny duch, państwo Fox zauważyli, że stukanie idzie w ślad za Margarettą i Kate, które w końcu zaczęły rozmawiać z "panem Rozszczepioną Stopą".
Stosując odpowiedni kod dziewczynki nauczyły się "rozmawiać" z duchem, który był sprawcą domowych hałasów. Okazało się, że "nadawcą" był duch zmarłego komiwojażera, niejakiego Charlesa Rosna, który przed laty został napadnięty i zamordowany w rodzinnym domu państwa Fox. Jego zwłoki spalono w piwnicy.
Sąsiedzi potwierdzili autentyczność odgłosów i uzyskali odpowiedzi na własne pytania. Okazało się wówczas, że poprzedni właściciele domu mieli podobne kłopoty. Zaczęto kopać w piwnicy, lecz bez rezultatu. Nagła popularność tak dała się Foxom we znaki, że postanowili się wyprowadzić. Jednak stukanie poszło za dwiema dziewczynkami. Duch wmawiał im, że zostały wybrane, by "przekonać sceptyków o doniosłej prawdzie nieśmiertelności".
Zyskały w Nowym Jorku niezwykłą sławę. Podczas wielu seansów ani razu nie udowodniono im oszustwa. Moda na spotkania z duchami ogarnęła szybko zarówno Stany Zjednoczone, jak i Europę. Spirytyści głosili, że życie nie jest krótkim procesem biologicznym, ale częścią czegoś większego.
Utrzymywali, że po śmierci duch człowieka żyje po "drugiej stronie", zaś kontakt ze zmarłymi jest możliwy za pośrednictwem mediów, które zazwyczaj wchodząc w trans, mogą też demonstrować inne parapsychologiczne efekty, takie jak psychokineza, telepatia i wiedza uprzednia. W roku 1888 Kate i Margaretta publicznie przyznały się do oszustwa. W rok później wycofały swe zeznanie. Nie miało to już jednak większego znaczenia dla rozwoju spirytyzmu.
W Ameryce początki sekty, zwanej "kościołem spirytystycznym", dał Andrew Jackson Davis (1826-1910), samouk, obdarzony wybitnymi zdolnościami medialnymi. Zajmował się nim magnetyzer Levingston, korzystając z diagnozy chorób uzyskiwanych w transie. W 1845 roku Davis podyktował w transie dzieło pt. The Principles of Nature, które dało mu rozgłos i stało się początkiem angloamerykańskiej sekty.
W Polsce Cyprian Kamil Norwid pisał o zjawiskach spirytystycznych: "udziału w tem brać nie godzi się. To jest pieniądz niesprawiedliwości". O pierwszym doświadczeniu spirytystycznym w nowożytnej oprawie "z wirującym stolikiem" donosił w Krakowie "Czas" w roku 1853.
Córka księgarza, Czecha, miała być "bogata w siłę magnetyczną". Ukazało się wówczas także wiele próbujących wyjaśnić zachodzące podczas seansów zjawiska metodami naukowymi. W tym też czasie, w lipcu 1869 roku, ukazało się pierwsze w Polsce pismo spirytystyczne "Światło Zagrobowe", które wychodziło we Lwowie przez rok pod redakcjąMalwiny Gromadzińskiej, żony zamożnego krawca i francuskiego emigranta Letronne.
Obecnie, na fali New Age, na nowo modne stały się seanse spirytystyczne i już nie przy wirujących stolikach, lecz przy użyciu komputerów, magnetofonów, telefonów i telewizji. W USA powstał tzw. Ruch Nadziei, który opłakując swoich bliskich zmarłych umożliwia kontaktowanie się z nimi za pomocą różnych mediów.
W Brazylii ruch spirytystyczny, zorganizowany w tzw. Brazylijskiej Federacji Spirytystycznej, liczy do 30 mln osób. Wyznawcy współczesnego spirytyzmu twierdzą, że duch jest "Zesłanym Mistrzem", który prawdopodobnie osiągnął najwyższy poziom duchowej świadomości, ma być duchem pomiędzy wcieleniami i stać się przewodnikiem w duchowej ewolucji człowieka. Pozostawał on z nim w bliskim karmicznym kontakcie w poprzednim życiu.
W przeprowadzonych badaniach pisarz Joe Fisher konkluduje, po rozczarowującym osobistym doświadczeniu, że wszelkie oszustwa związane z seansami są spowodowane nie przez medium, lecz przez duchy. Fisher doszedł do wniosku, że nie są one przychylne, ale nieszczęśliwe; nie godzą się z własną śmiercią, lgną do życia ziemskiego nękając żywych, toteż nie należy im ufać.
Opisy seansów spirytystycznych są do siebie podobne. Wokół stolika (najczęściej okrągłego, by "przepływ energii był korzystny dla całego procesu") gromadzą się zainteresowani. Pośród nich musi być osoba ze zdolnościami medialnymi (tylko bowiem ona ma możliwość "kontaktu" i jego interpretacji).
Allan Kardec wyróżnił dziewięć rodzajów medium: media od efektów fizycznych (wywołują najczęściej zjawiska, takie jak stukanie, odgłosy, ruchy, przemieszczanie się przedmiotów itp.), media czuciowe (zdolne do wykrywania obecności duchów), media słuchowe (przejmują głos wewnętrzny lub zewnętrzny duchów), media mówiące (przekazują kontakty słowne), media widzące (posiadają zdolność widzenia poprzez duszę rzeczy i osób nieobecnych), media somnambuliczne (działają pod wpływem własnego ducha lub ducha osoby zmarłej), media uzdrawiające (leczą choroby ciała), media psychograficzne (nawiązują kontakt pisemny) i media piszące (piszą pod dyktando duchów, używając do tego jakiegoś przedmiotu: stołu, tabliczki, koszyczka lub ołówka.
Pośród mediów wyróżnia się ponadto: media ułatwiające wcielenie (duch wciela się w powłokę cielesną medium w stanie hipnozy), media z ekoplazmą (zdolne do skondensowania subtelnej materii "perispritu"), media ze zwiastunem (wyzwalają świetlane, ale niewidoczne odbicie, które promieniuje ze wszystkich ciał żywych) oraz media do bezpośredniego wykorzystania (w stanie hipnozy lub w pełnej świadomości mają zdolność rozdwajania się i udania się w przestrzeń międzyplanetarną).
Najczęściej spotykaną współcześnie formą spirytyzmu, propagowaną m.in. w związku z ruchem New Age, jest tzw. kanałowanie (ang. channeling, bycie medium). Polega ono na otwieraniu swojej psychiki duchom, które w ten sposób, za pośrednictwem jakiegoś człowieka, mogą przekazywać ważne informacje lub podejmować specjalne czynności.
Wyznawcy New Age twierdzą, że duch jest "zesłanym mistrzem", który prawdopodobnie osiągnął najwyższy poziom duchowej świadomości, ma być duchem pomiędzy wcieleniami i stał się przewodnikiem w duchowej ewolucji człowieka. Najsłynniejszym medium jest obecnie Doris Stokes, urodzona w Londynie. Znana jest jako jasnosłysząca. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku zarówno na scenie, jak i w telewizji przekazywała wiadomości "od zmarłych". Chociaż często wydawały się one trywialne, pytający rzadko wątpili w ich autentyczność z uwagi na dokładny przekaz nazwisk i szczegółów znanych im tylko.
Tablica Ouija wykorzystywana do porozumiewania się w duchami podczas seansów.
Prof. Bender, psycholog na Uniwersytecie we Freiburgu, w swej książce Parapsychologia, jej skutki i problemy ostrzega: "Tysiące ludzi opiera swoje nadzieje na zwodniczych stwierdzeniach ludzi praktykujących spirytyzm i w konsekwencji tego stają się uzależnieni od porad, które ci otrzymują od drugiej strony. Mam sporą liczbę pacjentów, którzy cierpią na poważne zaburzenia psychiczne spowodowane paraniem się takimi praktykami".
Inną, popularną i opisywaną szeroko przez środki masowego przekazu formą kanałowania jest współcześnie tzw. chirurgia parapsychiczna. Od lat pięćdziesiątych rozpowszechniane są szeroko informacje o pracy "chirurgów parapsychologicznych" na Filipinach, w Brazylii i innych krajach. Uzdrowiciele ci, bez medycznego wykształcenia i bez odpowiednich narzędzi, często posługując się jedynie "zardzewiałym nożem" i znajdując się w stanie transu dokonują skomplikowanych zabiegów chirurgicznych, a niepowodzeń jest zaskakująco niski procent. Ci tajemniczy lekarze z wyspy Luzon należą w większości do Union Espiritista Christiana de Filipinas lub sieci wiejskich kościołów spirytystycznych w Brazylii.
Najczęściej motywem seansów wywoływania duchów jest zwykła ciekawość na temat śmierci i losów zmarłych. Ernest Bozzano w 1929 roku zestawił, posługując się metodą statystyczną, dane, jakie zmarli, mniej lub bardziej zidentyfikowani, dostarczyli o warunkach swego życia pozagrobowego. Można je ująć w następujących punktach:
- zmarli znaleźli się po zgonie znowu w formie ludzkiej;
- przez pewien czas - dłuższy lub krótszy - nie zdawali sobie sprawy z tego, że umarli;
- w agonii lub wkrótce potem ujrzeli wszystkie swe zdarzenia z życia ziemskiego;
- poza grobem oczekiwali ich krewni lub przyjaciele dawniej zmarli;
- po zgonie wszyscy niemal byli początkowo pogrążeni w sen pokrzepiający, dłuższy lub krótszy;
- znaleźli się w otoczeniu bądź to pięknym i jasnym (po życiu moralnym), bądź też w ciemnym i przygnębiającym (niemoralnie żyjący);
- przekonali się, że ich otoczenie pozagrobowe jest nowym światem, obiektywnym, substancjalnym i realnym;
- siłę twórczą w tym świecie ma myśl, przez którą każdy duch może sobie stwarzać przedmioty według swych zasobów pamięciowych;
- duchy mogą się porozumiewać między sobą wprost myślami, telepatycznie, chociaż początkowo zdawało się im, że muszą mówić;
- wzrokiem duchowym można widzieć przedmioty z wierzchu, ze środka, a nawet patrzeć przez nie "na wylot";
- chodzenie jest zbędne, gdyż prostym aktem woli, według swych zachcianek, mogą się błyskawicznie przenosić nawet na miejsca najbardziej oddalone;
- duchy zmarłych mimowolnie i automatycznie "ciągną" do odpowiadającej im poziomem etycznym - sfery świata pozagrobowego. I taka ciekawosta na koniec. Zgadnijcie kto ze sławnych ludzi baardzo lubował się w tego typu rzeczach i chętnie chodził na seanse spirytystyczne? A nazwisko Arthura Conana Doyle'a coś Wam mówi? Oczywiście chodzi tu o autora sławnego na cały świat Sherlocka Holmesa! Pisarz publicznie, bez żadnych skrupułów przyznawał sie do swojego zajęcia. Pisał na ten temat książki, komunikował się także z Harrym Houdinim, jednym z najsławniejszych iluzjonistów tamtych czasów. Doyle podobno nawet próbował wykorzystywać siły pranormalne do rozwiązywania śledztw kryminalnych!
Oto najnowszy dział Magazynu Czarna Perła. Na początek parę słów, co tu będzie zamieszczane. Otóż znajdziecie tu informacje o najnowszych mangach i anime, recenzje mang i anime oraz Wasze twórczości dotyczące tych japońskich cudowności. Mamy nadzieję, że będziecie się udzielać ( w sensie przysyłać swoje twórczości oraz wyrażać swoje zdanie w komentarzach).
***
Już w sierpniu ma się ukazać najnowszy - VI tom Kuroshitsuji. Będzie on opowiadał ciąg dalszy przygód demonicznego Sebastiana oraz jego pana Ciela.
Radosne, wolne od pracy dni sezony dobiegły końca. W trasę wyruszył wędrujący cyrk Noah's Ark, dzięki czemu na ustach dzieci znów zagościły uśmiechy. Jednakże, gdy milknie muzyka, a maestro ukłonem żegna publikę, dochodzi do niewyjaśnionych zdarzeń...
W każdym z odwiedzonych przez cyrk miast dochodzi do tajemniczych serii zaginięć dzieci.
Do akcji musi wkroczyć Ciel i jego kamerdyner. Czy nadludzkie moce Sebastiana okażą się wystarczające, by razem ze swoim paniczem przeszli przez niebezpieczny trening chodzenia po linie?
***
14 sierpnia w sklepach pokaże się najnowszy XIX tomik mangi Bleach.
Manga opowiada o Ichigo Kurosaki, który jest zwykłym, nastoletnim chłopakiem. No, może poza pewnym szczegółem – widzi duchy. Mieszkał sobie spokojnie (?) wraz ze swoją szaloną rodzinką w podtokijskim miasteczku Karakura – i zapewne mieszkałby nadal, gdyby pewnego dnia w jego pokoju nie pojawiła się tajemnicza dziewczyna w czarnym kimonie. Chwilę później rodzinę Kurosakich atakuje tajemniczy potwór, a oszołomiony Ichigo dowiaduje się, że jest tylko jeden, jedyny sposób, by ocalić najbliższych...
***
Konwenty w Polsce
Krakon - 10 sierpnia do 19 sierpnia w Krakowie
B-4 - 18 sierpnia do 19 sierpnia w Krakowie
Polcon - 23 sierpnia do 26 sierpnia we Wrocławie
Mokon 3: Clamp Festival - 25 sierpnia do 26 sierpnia w Warszawie
Nerjio 4 - 31 sierpnia do 2 września w Lublinie
***
18 sierpnia  odbędzie się premiera anime "Fairy Tail Movie: Houou no Miko".
Przed gildią Fairy Tail pojawia się tajemnicza dziewczyna o imieniu Eclair. Dziewczyna cierpi na amnestię, a jedyną rzeczą którą pamięta jest to, że musi dostarczyć dwa Kamienie Phoenixa, ale nie pamięta dokąd. W tym miejscu wkraczają magowie z Fairy Tail.
***
Recenzje
manga „Resident Evil: Marhawa desire” Naoki Serizawa, CAPCOM
Do przeczytania tej mangi skłonił mnie tytuł. Znałam filmy i grę "Resident Evil", więc gdy tylko w sklepie zobaczyłam taką mangę, od razu ją kupiłam. Manga, tak jak reszta rzeczy pod tym tytułem, opowiada o walce ludzi z krwiożerczymi zombie. Ilustracje do niej strorzył Naoki Serizawa, scenariusz natomiast napisał CAPCOM. Biorąc tę mangę do ręki spodziewałam się pełno krwii i ... nie zawiodłam się. W tym tomie znajdziemy świetną akcję, fabułę na 6+, sympatycznych bohaterów i 8 zombie. Manga opowiada o Ricky'm i jego wujku - profesorze Doug'u, który zostali poproszeni o pomoc w rozwikłaniu pewnej sprawy. Mają za zadanie wytropić źródło zakażenia, przez które uczniowie elitarnej azjatyckiej szkoły Marhawy zmieniają się w potworne zombie. Dyrektorka szkoły - matka Gracia nie chce rozgłosu tej złej wiadomości, więc nie pozwala profesorowi wezwać nikogo, kto mógłby pomóc w tej sprawie. Manga tak mnie wciągnęła, że nie mogę się doczekać kolejnej części. Szkoda, że tomów "Resident Evil: marhawa desire" będzie tylko 4.
Gorąco polecam fanom zombie, horroru oraz dobrej mangi ;)
Lady Tiania
***

Postać Numeru

Misa Amane

Misa to bohaterka serii mangi i anime Death Note. W anime pojawia się po raz pierwszy w 11 odcinku.
Misa to gotka, sierota, dwa razy ocalona przez Shinigami ( bogów śmierci ) , właścielka drugiego Death Note i przyjaciółka Rem ( jednej z Shinigami ). Później została dziewczyną ( w świecie show-biznesu nazywa się Misa-Misa ), czasem gra w reklamach i filmach. Ta urocza blondynka nie jest wcale taka głupia, na jaką wygląda. To właśnie jej udało się udowodnić, który z biznesmenów jest Kirą.
Riina jako Misa Amane
Piszesz smutne wiersze albo straszne opowiadania? A może tworzysz "czarne" prace? Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją twórczością albo poprosić np. o opublikowanie artykułu na jakiś temat zachęcamy do wysyłania ich na czarna.perla@op.pl Zapraszamy gorąco :)
***
Bajka z morałem
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami był sobie pałac. Nawiedzony pałac, w którym mieszkała tylko piękna młoda królewna o czarnych jak węgiel włosach i czarnych jak noc oczach.
Co noc do królewny przylatywało stado kruków, które przynosiło jej różne dziwne rzeczy, jak na przykład gnijące mięso, muchomory i zepsute smocze jajka. Wieśniacy wiedzieli, że ta piękna dama o skórze w kolorze kości słoniowej w białej jak śnieg sukni uprawia czary przy pomocy tego typu rzeczy. Królewna lubowała się w zadawaniu cierpienia i znęcała się zarówna psychicznie, jak i fizycznie nad swoimi poddanymi. Rzucała na nich okrutne czary, zabijała dzieci na oczach ich ojców i matek.
Pewnego burzowego dnia do kraju brutalnej królewny przyjechał młody, odważny rycerz łaknący sławy i przygód. Zajechał do pobliskiej gospody, by dowiedzieć jakie niebezpieczeństwa czekają go w tym kraju. Gdy usłyszał o królewnie nie wiedział co począć. Czy ruszyć dalej, czy też uwolnić wieśniaków spod władania tak okrutnej osoby? Zdecydował się na to drugie. Podjechał na swym siwym koniu pod pałac królewny. Zszedł z rumaka i stanął na przeciwko bramy prowadzącej do pałacu. Nagle przed nim pojawiła się czarnowłosa piękność w zwiewnej sukni szarganej wiatrem. Gdy spojrzał w jej głębokie jak dwie studnie oczy od razu poczuł się błogo i od razu pomyślał, że nie może zabić ani ukarać tak pięknej osoby. Wtedy, jakby słysząc jego myśli, dama wyjęła rycerzowi z pochwy miecz i dźgnęła precyzyjnie wojaka w samo serce. Rycerz padł na ziemię w kałużę własnej krwi.
Nikt poza królewną nie wiedział, iż istniała przepowiednia napisana dawno temu na zwoju pergaminu, że w pewnien burzowy dzień przybędzie do kraju odważny rycerz, który zabije królewnę i tak zakończą się jej okrutne rządy. Lecz gdy królewna zamordowała wybrańca przepobienia na pergaminie zmieniła swoją treść. "Brutalne nieludzkie rządy pięknej królewny będą trwały wiecznie, po kraniec czasu i świata, w którym żyjemy". Jednak przepowiednia znów się nie spełniła. Królewna zapomniała o pewnym starym jak świat szczególe: człowiek się starzeje, a razem z nim jego siły słabną, a uroda gaśnie. Królewna po wielu latach okrutnych rządów spojrzała w lustro i popełniła samobójstwo.
Jaki jest morał tej bajki? Jest ich kilka. Po pierwsze nie zadzieraj z magią. Po drugie nie udawaj nigdy odważnego, bo może się to źle skończyć. Po trzecie nie wierzcie żadnym przepowiedniom. Po czwarte pamiętajcie o kremie na zmarszczki ;)
i_love_tymbark
***
Śmierć
Wzrok utkwiony w nim.
Wzrok wbity w jego drgające ciało.
Nóż w mojej dłoni.
Nóż cały w krwi.
Jego krwi...
Czemu to zrobiłam?
A raczej czemu on to zrobił?
Nadal mam go przed oczyma,
Tę wykrzywioną w uśmiechu gębę...
Tą satysfakcję w jego oczach,
Gdy mnie zabijał.
Spędziłam wiele czasu na rozmyślaniach...
Jako duch!
Stoję i patrzę na niego.
Ja mam odwagę, by patrzeć.
Nie tak jak on przed laty.
Patrzę jak kona,
Jak leży na łożu śmierci,
Oddając powoli siebie kostusze.
Mój stary przyjaciel,
Wierny przyjaciel...
Śmierć.
Kostucha.
Mroczny żniwiarz.
Wiele ma imion,
Ale dla mnie tylko jedno:
Przyjaciel na Wieki Wieków.
Arienówna
***
“Zaszalałam ostatnio na wyprzedażach. Przyodziałam się dziś w nowe, przewiewne spodnie, figlarną bluzeczkę, nowe sandałki. Do tego okulary na połowę twarzy (kupiłam je dwa lata temu i je uwielbiam, wreszcie mi nic bokiem przez jakieś głupie wycięcia nie świeci), rozpuściłam grzywę po wyjściu z roboty i idę na spotkanie.
 Słonko świeci (ale to już późne popołudnie, więc patelnia się skończyła), niebo błękitne jak moje spodnie, wiatr rozwiewa mi pukle, czuję się jak w bollywoodzkim filmie…
 On stoi w alejce klonowej, oparty niedbale o drzewo. Na mój widok prostuje się, obejmuje mnie wzrokiem. Twarz mu się rozpromienia. Odwzajemniam uśmiech.
 Podchodzę, przechylam lekko głowę i czekam na ten zasłużony komplement.
 - Wyglądasz jak Jaruzelski.
 Myślicie, że zabiłam na miejscu, czy czekam na dogodną okazję?”
***
***
Facet wyjeżdżając na wczasy zostawił swojemu przyjacielowi kota, żeby ten nim się opiekował. Wczasowicz dzwoni po tygodniu z wakacji i pyta się przyjaciela jak tam jego kot.
 - No stary… Niestety przykro mi, ale Twój kot zdechł.
 - Ehhh, musiałeś tak walić prosto z mostu? Przez ciebie będę miał zepsutą resztę urlopu. Mogłeś mi powiedzieć, że kot siedzi na dachu i nie chce zejść. Później zadzwoniłbym za dwa dni i Ty byś powiedział, że spadł z dachu i leży u weterynarza połamany, a kiedy zadzwoniłbym za kolejne dwa dni powiedziałbyś, że mimo największych wysiłków weterynarza mój kociak zdechł… No ale cóż stało się, powiedz mi lepiej co tam u mojej mamy?
- No więc widzisz… Mama siedzi na dachu i nie chce zejść…

3 komentarze:

 1. Uu,jak ja uwielbiam ten magazyn *-*
  Bardzo się cieszę z działu o M&A,Marhawa Desire czytałam i bardzo mi się podobało :p Misa...Boże,ninawidzę jej...Strasznie wkurwiające stworzenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło :] Co do Misy - racja, jest czasem irytująca i bardziej szkodzi niż pomaga swoim zachowaniem, ale ta jej dziweczęca naiwność jest czasem wręcz zabawna :)

   Usuń
 2. Świetny numer! Nowy dział baaardzo mi się podoba i nie mogę się doczekać reszty ^^ Fajny jest też artykuł o seansach :)Co do Dark Marketu - super sprawa, ale jak dla mnie za daleko :s Nie mogę się doczekać kolejnego numeru ;)

  OdpowiedzUsuń