piątek, 1 czerwca 2012

nr 05 czerwiec 2012

Witamy!
Ciepło, gorąco, goręcej, upał! Tak prezentują się czerwcowe temperatury...Ludzie leżą brzuchami do góry i marzą o lodach i zimnych napojach... Dla ochłody będziecie mogli przeczytać dodatkowy artykuł o ... sami zobaczycie ;) Letnie ciuszki w klimacie i muzyka japońskiego zespołu The GazettE poprawią Wam humorek, a na osłodę życia znajdziecie także wywiad z rysowniczką mangi - Mrsbluestar, którą poznaliście już we wcześniejszym numerze.
Chłodnego i przyjemnego miesiąca życzy
Redakcja Magazynu Czarna Perła
Lady Tiania i Kenshin

P.S.
Jeszcze skromne życzonka od Redakcji :)
Filmy


Królewna Śnieżka i Łowca
premiera: 1 czerwca


Zła macocha (Charlize Theron) przejmuje władzę nad królestwem. Pierwszym rozkazem jest zabicie Śnieżki (Kristen Stewart). Ma tego dokonać królewski leśniczy (Chris Hemsworth).


Jednak on uratuje dziewczynę, co umożliwi Śnieżce zorganizowanie oporu, w którym szczególny udział będzie miało siedmiu krasnali.

*
Szepty
premiera: 15 czerwca
Internatem dla chłopców z najbogatszych sfer w Rookford wstrząsa tajemnicza śmierć jednego z nich.  Wszelkie racjonalne próby wyjaśnienia tej tragedii zawodzą. Uczniowie zaczynają opowiadać przerażającą historię o pojawiającym się duchu. Do szkoły zostaje wezwana Florence Cathcart (Rebecca Hall), która zajmuje się demaskowaniem fałszywych spirytystów, żerujących na naiwności osób wierzących w duchy.
Według niej życie pozagrobowe nie istnieje. Testy, które zacznie przeprowadzać wymkną się jej spod kontroli.  To, co zdarzy się później sprawi, że dziewczyna nie będzie już mogła z tego miejsca odejść... Co naprawdę wydarzyło się w Rookford?
*
Słodkich snów
premiera: 29 czerwca
Film opowiada historię Marcosa, który pracuje jako odźwierny w jednej z luksusowych kamienic. Mężczyzna wie wszystko o mieszkańcach i wykorzystuje to, aby ich unieszczęśliwić.

Najnowszym obiektem jego zainteresowania jest pozytywnie nastawiona do świata młoda kobieta -Clara King. Marcos zamieni jej życie w piekło.
***
Książki
„Nocna zmiana” Stephen King
premiera: 14 czerwca
Opowiadania zawarte w tym zbiorze powstały, kiedy Stephen King był dopiero u progu wielkiej kariery, a krytycy wyrażali się o jego twórczości sceptycznie. Niespodziewany sukces komercyjny i literacki pierwszej powieści, „Carrie” (jej filmową wersję przyjęto entuzjastycznie), potwierdzony rychło przez „Miasteczko Salem”, zapewnił autorowi miejsce wśród najpopularniejszych obecnie pisarzy świata. Wydany później tom opowiadań „Nocna zmiana” zachwycił czytelników oryginalnością i natychmiast trafił na listy bestsellerów. Dla wielbicieli superhorrorów, którzy szukają naprawdę mocnych wrażeń, jest to nie lada gratka - po prostu prawdziwa uczta. Takie emocje może wywoływać tylko niekwestionowany mistrz grozy i wielki znawca ludzkiej duszy, czyli... King. W każdym z tych kunsztownie budowanych opowiadań mamy niespodziewane zwroty akcji potęgujące i tak gęste napięcie i niepokój. Mistrzostwo autora sprawia, że niepostrzeżenie stajemy się niemal uczestnikami niesamowitych zdarzeń, znajdujemy się w świecie, który zdumiewa i fascynuje swoją osobliwością.
*
„Wielki marsz” Stephen King
premiera: 14 czerwca
Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz - meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Najwyższą z możliwych.
*
„Gobelin. Księga 3. Demon i kuźnia” Henry H. Neff
premiera: 20 czerwca
Ostatni tom przygód Maksa, obdarzonego niezwykłym darem i walczącego z demonami, oraz jego przyjaciół i śmiertelnych wrogów. Pół roku po oblężeniu czarodziejska Akademia Rowan odbudowuje się. Niebawem znów zacznie się rok szkolny. Przygotowywana jest wyjątkowo niebezpieczna wyprawa badawcza. Trzeba ustalić, jak zmienił się świat poza murami Rowan, gdy władze przejęły siły zła. Czy nadal istnieje cywilizacja? Odświeżające połączenie fantastyki, historii, mitologii, humoru i powieści przygodowej w barwnej sadze, zilustrowanej przez autora.
***
Koncerty

Klub Studio
CHILDREN OF BODOM i CANNIBAL CORPSE
26 czerwca
Ceny biletów:
przedsprzedaż: 110 PLN
w dniu koncertu: 130 PLN
*
ADRENALINE MOB
13 czerwca

Ceny biletów:
do 31 maja: 89 PLN
od 1 czerwca: 100 PLN

***
Gry
PC
StarCraft II: Heart of the Swarm
premiera: czeriwec 2012
Starcraft II to druga część jednej z najpopularniejszych gier strategicznych w historii komputerowej rozrywki. Program podobnie jak pierwowzór oferuje trzy rasy, mnóstwo ciekawych jednostek, rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb rozgrywki wieloosobowej. Blizzard postanowił na wydanie jednego ze swych najważniejszych tytułów na bazie trylogii. Omawiane Heart of the Swarm skupia się na kampanii rasy Zergów. Taki system publishingu pozwoli graczom na najpełniejsze zaznajomienie się z potencjałem każdej strony konfliktu, testując go w długiej kampanii dla pojedynczego gracza oraz trybie wieloosobowym. Głównym bohaterem w historii jest Queen of Blades, postać znana z pierwowzoru. Jako przywódczyni Zergów staje ona naprzeciw pozostałym rasom, które pragną jedynie unicestwienie plagi Zergów.
Jedną z najważniejszych modyfikacji w Starcraft II jest przejście w trzeci wymiar. Gra w porównaniu do poprzednika oferuje w pełni trójwymiarową grafikę, której najważniejsze cechy to szczegółowość, płynność animacji oraz mnogość efektów specjalnych. Tytuł utrzymuje charakterystyczny, blizzardowski klimat oprawy wizualnej, zauważalny w każdej produkcji tego developera.
*
Gra o Tron
premiera: 1 czerwca
Gra o Tron to gra typu cRPG, stworzona przez studio Cyanid. Produkcja oparta jest na cyklu powieści Pieśni Lodu i Ognia, a sami twórcy podczas procesu produkcyjnego kontaktowali się z Gerorgem R. R. Martinem - ich autorem.
Oś fabularna Gry o Tron przedstawia losy dwóch bohaterów - są nimi Mors Westford, członek Nocnej Straży i Alestera Sarwycka, który należy do Czerwonego Kapłana. Początkowo ich losy poznajemy na przemian. Jednak wraz z rozkręcaniem się akcji drogi protagonistów zaczynają się zbiegać, aż w końcu dostają do wykonania wspólne zadania. Choć sama fabuła jest dość liniowa, przed graczem staje sporo wyborów moralnych. Zachowanie jakie prezentujemy wpływa na otaczający nas świat i postępy historii.
Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy jedną z dostępnych klas postaci. Nie możemy niestety ingerować w ich wygląd, ale za to mamy opcję wyboru wad i zalet bohatera. Ponadto wykonując misje i likwidując oponentów zdobywamy doświadczenie, które następnie rozkładamy w odpowiednie zdolności oraz cechy. Te usprawniają nasze właściwości bitewne i sprawiają, że potyczki stają się efektowniejsze.
Autorzy Gry o Tron wykupili od stacji HBO licencję, dzięki czemu twarze w grze odpowiadają telewizyjnym aktorom. Użyczyli oni też swoich głosów.
 *
Krater
premiera: 12 czerwca
Krater to gra łącząca elementy RPG akcji z klasycznymi produkcjami typu Syndicate czy X-Com.
Akcja dzieje się w post apokaliptycznym świecie, w którym w wyniku ogromnego wybuchu bomby, powstał wielki krater, gdzie ocalali stworzyli swoje nacje i wybudowali miasta. Gracz podczas wędrówki przemierza nie tylko zniszczone, pustynne tereny, ale także nordyckie wzgórza czy lasy.
Rozgrywka polega na kontrolowaniu trzyosobowego oddziału (wybieranego z 4 klas postaci), którym musimy dotrzeć, jak najgłębiej w krater. Podczas naszej przygody wzrasta poziom doświadczenia, uzyskujemy dostęp do nowych broni, przedmiotów, itd..
Program umożliwia zabawę zarówno samemu, jak i w multiplayerze. Doświadczenie zdobyte w singlu, przechodzi do multi i na odwrót.

„Przemytnik Cudu” Jakub Małecki

Odwiedź magiczny Poznań naznaczony brudem i śmiercią...
Nieszczęśliwi ludzie - sfrustrowany pracownik banku i zadręczona przez matkę sprzątaczka - stają w centrum tajemniczych wydarzeń. Ulice miasta spływają krwią, zmarli spacerują między żyjącymi, pomniki opuszczają cokoły. Kim są dziecięce duchy i tajemniczy Misjonarze?
Co łączy człowieka, odcinającego ludziom stopy z bezimiennym mężczyzną, spełniającym wszystkie marzenia? Jaka rolę w tym wszystkim odgrywa opowieść o klątwie, sięgającej mroków średniowiecza?
Są marzenia niewarte swej ceny i cuda przemienione w klątwy.
Zło przychodzi cicho. Ukradkiem. Przemycone.UWAGA!!! KONKURS!!!
Znasz jakieś ciekawe książki? Napisz recenzję i wyślij ją na czarna.perla@op.pl 3 najciekawsze recenzje nagrodzimy książkami, m. in. książką pt. "Zmierzch" Stephenie Meyer.

 „Pełnia księżyca” Rachel Hawthorne


Blask księżyca rozniecił uczucie dziewczyny i Strażnika Nocy
Pełnia księżyca naznaczy życie innej siedemnastolatki ryzykowną miłością
Są Strażnikami Nocy.
Płynie w nich krew tego samego plemienia.
Ulegają tej samej mrocznej transformacji.
Kochają tę samą dziewczynę, która dokona wyboru podczas pełni księżyca…
Są groźni jak mrok lasu, który jest ich domem, i piękni jak blask księżyca, który wzywa ich w leśne ostępy. Strażnicy Nocy od wieków strzegą przed ludźmi tajemnicy swego plemienia.
W dniu swoich siedemnastych urodzin Lindsey stanie się jedną z nich. Podczas pełni księżyca przejdzie przemianę i zwiąże się z chłopakiem, z którym będzie już całe życie. Aż do tego lata była pewna, że jej przeznaczeniem jest spokojny Connor. Więc czemu nie może przestać myśleć o gwałtownym, niepokojącym Rafie? 
Pełnia księżyca zbliża się wielkimi, zbyt wielkimi krokami, a wtedy los Lindsay zostanie przypieczętowany – bezpowrotnie. Walka pomiędzy rywalami jest nieunikniona. Czy pohamują dziką nienawiść, gdy nagle las przestanie być dla Strażników Nocy bezpiecznym schronieniem?Recenzja

Anonimowej wysyłamy nagrodę książkową :)


„Siostra dzienna” Barbara Kaczyńska

Autorka, debiutująca nastolatka, tworzy opowieść pełną emocji. Na naszych oczach wskrzesza Sanctapolis, miasto usytuowane gdzieś w przeszłości. Odnalezione po latach, ożywa ono w opowieściach dwóch dziewcząt, Ksyrii i Mirandy, sióstr dziennych. To zaproszenie do świata, w którym zło i dobro przeplatają się ze sobą, bogactwo i ubóstwo zderzają się dość boleśnie dla bohaterów, nie brak magicznych mocy i baśniowych postaci. Ale o tym przeczytajcie sami! "Siostra dzienna" to propozycja dla młodych Czytelników, którzy gotowi są na przygody pełne niespodzianek. Książka bardzo mi się podobała i gorąco ją polecam J
Anonimowa

The Gazette
The GazettE pochodzi z Japonii. Ta grupa muzyczna powstała w 2002 roku. Początkowo nazwa zespołu zapisywana była katakaną jako ガゼット, jednak by uzyskać większy rozgłos w styczniu 2006 roku nazwę tę zastąpiono angielską The GazettE. Grają oni muzykę rockową, w której można znaleźć brzmienia punk rocka, heavy metalu oraz wstawki hip-hopowe. Najbardziej charakterystycznym elementem The GazettE jest wokal Rukiego. Zespół zaliczany jest do nurtu visual kei
 W 2002 roku dwaj przyjaciele ze szkoły podstawowej, Uruha i Reita, założyli zespół Kar+te=zyAnos. Zespół rozpadł się, gdy Ruki zrezygnował z roli perkusisty na rzecz wokalu. Aby reaktywować zespół na stanowisko perkusisty przyjęto Yune, który wprowadził do grupy znajomego gitarzystę z poprzedniego zespołu − Aoi. Powstały zespół nazwano Gazetto (jap. ガゼット).

Zespół w kwietniu 2002 wydał swój pierwszy singel (Wakaremichi) oraz VHS. W sierpniu 2002 wydali maxisingel i kolejną kasetę VHS. Chłopaki swój pierwszy koncert mieli w październiku 2002 w Takadanobaba Area. W styczniu 2003 z zespołu odszedł Yune, a jego miejsce zajął Kai. Tymczasem grupa przyłączyła się do wytwórni płytowej PS Company. W maju 2003 zespół wspólnie z Hanamuke wyruszył w swoją pierwszą poważną trasę koncertową. Następna była z zespołem Vidoll. Później razem nagrali cover dla japońskiego magazynu Cure. The Gazette miał także wspólne trasy koncertowe z Kra, bis, deadman, MUCC, Miyavi, D'espairsRay i MERRY. Pojawili się na głównych okładkach magazynów Hevn, SHOXX i Cure.
Lato, Lato...

Lato już się zaczyna, wakacje coraz bliżej :) Upały dają o sobie znać, więc przedstawimy Wam kilka propozycji do ubrania na upalne dni, bez których nie moglibyście się obejść.


1. Bluzka z dekoldem w serduszko
99zł

2. Underbust w wisienki ze stalowymi fiszbinami
139zł
3. Krótka spódnica pin up w grochy
119zł
4. Sukienka w stylu pin up rockabilly
149zł
5. Bluzka z krzyżem
59zł

6. Koszulka Zombie Pony
38zł
7. Sukienka kobaltowa indygo z dekoldem w serduszko a'la lata 50-te
(dostępna także w wersji malinowej i innym wariancie - w czarnej )
149zł
8. Kościana spinka do włosów
15,90zł
9. Spódnica ołówkowa Szkielet
69zł
10. Spódniczka JASMINE FRILL MINI
89zł

11. Sukienka BITTER BEAUTY DRESS CANVAS AND NET
189zł
12. Koszulka Szkielet i Gorset
39zł
13. Koszulka Monster Candy Flegmiak
66zł

14. Koszulka Nevermore
85zł

15. Wisior i broszka w jednym - Latające Kruki
29zł

16. Mały zegarek na szyję
34zł

17. Buty BLUSH 08/BR/PU firmy Demonia
89zł

18. Długie kolczyki Czarne Róże
8zł


Melanie Delon

Melanie jest absolwentką francuskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pochodzi z Paryża i zajmuje się tworzeniem grafiki. Przedstawiają one przeważnie piękne młode kobiety, które mają w sobie... "to coś".

Artystka używa do swojej pracy głównie Photoshopa i tabletu graficznego, dzięki czemu może tworzyć piękne i realistyczne portrety cyfrowe. Melanie Delon wydała serię swoich portfolio pt. "Elixir".
Więcej prac tejże artystki znajdziecie na http://www.melaniedelon.com/

Fireshow

Jest coraz cieplej, więc pojawia się więcej imprez na świeżym powietrzu. Tym razem chciałabym Wam trochę opowiedzieć o takim cudzie jakim jest Fireshow. Na imprezach tego typu byłam kilka razy i jestem po protu oczarowana. Fireshow, czyli pokazy ogniowe to widowisko wręcz magiczne. Rozgrywane one są wieczorową porą, by ogień był lepiej widoczny i dawał cudowny efekt. Połączenie tańca, akrobacji i zręczności. W tle płynie piękna muzyka. Takie pokazy są organizowane coraz częściej. Pokazy ogniowe to widowisko wręcz magiczne. Rozgrywane one są wieczorową porą, by ogień był lepiej widoczny i dawał cudowny efekt. Połączenie tańca, akrobacji i zręczności. W tle płynie piękna muzyka. Takie pokazy są organizowane coraz częściej, ja osobiście udaję się do Gniewu, choć podobno moje miasto też czasem zaprasza do siebie tego typu artystów.

Jest to rodzaj pokazu cyrkowego wykonywanego przez jednego lub grupę artystów, wymagający manipulacji płonącymi przedmiotami. Zazwyczaj obiekty te posiadają jeden lub więcej nasiąkliwych końców (podobnie jak pochodnia), które są moczone w paliwie i podpalane. Najodpowiedniejszym, niepalnym materiałem jest kewlar, jednak często jest on zastępowany niewydajnym dżinsem bądź szkodliwym materiałem azbestowym.

Pokazy ogniowe często połączone są z elementami tańca klasycznego, nowoczesnego, a nawet tańca brzucha. Niejednokrotnie wplatane są elementy akrobatyki lub teatru. Często towarzyszą temu nie tylko starannie przygotowane stroje, ale odpowiednia choreografia i otoczka w postaci przedstawienia konkretnej historii.


Istnieje wiele sprzętów używanych do tańca z ogniem, najpopularniejsze z nich to poi oraz kij. Ponadto używane są:
 • wachlarze
 • liny całopalne
 • diabelski kijek
 • lewitujący kijek
 • płonące piłki
 • diabolo
 • iskrowniki
 • sześcian
 • hula-hoop
 • kij (kontaktowy)
 • dwa kije
 • smoczy kij (Dragon Staff)
 • żonglerka kijami
Dollfie
Lalki typu "ball-jointed-dolls" zwane także potocznie "dollfie", to wysokiej jakości kolekcjonerskie lalki, które zdobywają coraz większą popularność na świecie, ostatnio coraz częściej w Polsce.
Idea ball-jointed-dolls zaczęła się w Japonii (firma Volks stworzyła pierwsze lalki tego typu i nazwała je "Super Dollfie"), nic dziwnego więc w tym, że obecnie lalki tego typu produkowane są głównie w Azji: Japonii, Korei i Chinach.
Lalki stworzone są ze specjalnej żywicy wysokiej jakości, która w dotyku przypomina porcelanę.
 Główne części ciała, ramiona, łokcie, nadgarstki, biodra, kolana i kostki, są połączone ze sobą okrągłymi stawami (dlatego lalki są "ball-jointed") za pomocą specjalnej, bardzo mocnej gumy. Dzięki temu lalka jest niezwykle mobilna i świetnie pozuje.
 Dodatkowo taka konstrukcja pozwala lalkę rozłożyć na części, zaś wiele firm oferuje do lalek części zamienne (np inne głowy, dłonie i stopy).


O wyjątkowości tych lalek świadczy fakt, że każdy kolekcjoner ma możliwość zmiany lalce zarówno oczu jak i peruki, oraz zrobienia indywidualnego makijażu (samodzielnie lub na zamówienie).
 Dostępność ubrań, jak i wielu innych akcesoriów daje kolekcjonerom możliwość wystylizowania lalek wg indywidualnych preferencji. Dzięki temu każda lalka może być wyjątkowa i unikalna.
Cena jednej lalki ( bez makijarzu, ubranka i peruki) wynosi od ok. 300 zł do kilku tysięcy.
Nie wiem jak wy, mi te lalki bardzo się podobają, ale bałabym się mieć taką w domu... Są piękne, przerażająco piękne...
Można je kupić m.in. tutaj.

Lody po naszemu

Jak podają źródła historyczne wynalazcami lodów byli Chińczycy.
Najprawdopodobniej już 4000 lat temu chińscy władcy raczyli się przysmakami sporządzonymi ze śniegu bądź rozkruszonego lodu.  Do tego dodawano owoce i miód.
Lody znane były również w antycznej Europie. W Grecji raczono się "śniegiem z Olimpu", czyli mieszanką lodu, soków owocowych, miodu i wina. Z kolei Rzymianie dodawali do nich miód, cynamon, wodę różaną i fiołki, a ponadto migdały, daktyle i figi. Lodowe przysmaki cenili dawni Persowie i Arabowie, a w XIV wieku z wyrobu doskonałych deserów lodowych i miodu zasłynęła Wenecja.


Przyrządzanie lodów z miodem było prawdziwą sztuką kulinarną, bowiem z wielkim kunsztem starano się tak dobierać składniki, by osiągnąć idealny smak, zapach, barwę i konsystencję. Przyrządzano je oczywiście bezpośrednio przed spożyciem w domach elit, bo przecież dopiero w czasach nowożytnych, po wynalezieniu chłodni mogły stać się jednym z najpopularniejszych deserów świata osiągalnym dla „zwykłego śmiertelnika”.

 W Polsce lody znane są od czasów saskich, lecz nie od razu był to produkt powszechnie dostępny. Z biegiem czasu sytuacja ulegała zmianie, lody stawały się coraz łatwiej osiągalne i coraz tańsze, tak, że już przed pierwszą wojną światową należały do bardzo popularnych przysmaków. Dziś trudno nam sobie bez nich wyobrazić przetrwanie upalnego lata, wieczorów z przyjaciółkami, rodzinnych uroczystości i niedzielnych spacerów. A już dla dzieci świat bez lodów jest po prostu niewyobrażalny.

Wybierając lody kierujemy się raczej upodobaniami smakowymi, ale warto wiedzieć, że spożywając lody dostarczamy sobie nie tylko czystej rozkoszy podniebienia. Na przykład Lody Max-ice TWISTY przyrządza się z mleka, śmietany i jogurtu. A produkty nabiałowe, jak wiadomo, należą do grupy najbardziej wszechstronnych pod względem wartości odżywczej. Według dietetyków produkty te są niezbędnym i najbardziej wartościowym składnikiem codziennej diety. Mleko i jego przetwory są jednym z najlepszych źródeł łatwo przyswajalnego przez nasz organizm wapnia. Wapń jest składnikiem materiału budulcowego kości i szkliwa. Produkty mleczne zawierają ponadto łatwo przyswajalne białko oraz witamin D, A, B2, E i K.
Przyznajmy, że uwielbiamy lody. A ich jedzenie dostarcza naszemu organizmowi różnorodnych wartości odżywczych - bądź to z nabiału, bądź - z zamrożonych soków owocowych.
Zapamiętajcie to ostatnie! Może Wam posłużyć za pretekst do namówienia rodziców na więcej niż jedną gałkę tych pyszności ;)

Uwaga! Uwaga!

Specjalnie dla Was przepis na domowe lody!
Mamy nadzieję, że będą Wam smakować ;)

Do przygotowania domowych lodów zawsze powinno się brać świeże produkty. Owoce, muszą one być dojrzałe i nieuszkodzone, a mleko, jajka czy śmietanka najlepiej jeśli są od znajomego rolnika. Jeśli dodajemy takie składniki jak: orzechy - łupmy je własnoręcznie i same prażmy na patelni. Dodając rodzynki, kakao, kawę, kokos, likiery, koniaki itp. sprawdzajmy zawsze datę ważności.
 Składniki:
 •500 ml mleka
 •8 żółtek
 •150 – 200 g cukru
 •250 ml śmietany kremówki
 Przygotowanie:
Żółtka ucieramy z cukrem. Wstawiamy do garnka z wrzątkiem. Mleko zagotowujemy i wlewamy małym strumieniem do naczynia z żółtkami. Cały czas ubijamy. Gdy masa zgęstnieje, garnek z wrzątkiem i naszą miską z kremem zdejmujemy z ognia i dalej ucieramy, aż do ostygnięcia. Śmietanę ubijamy i mieszamy z wystudzonymi żółtkami. Przekładamy do naczynia, w którym będziemy lody zamrażać. Wkładamy je następnie do zamrażarki.

Mrożenie lodów
Konsystencja lodów zależy od sposobu ich mrożenia. Najważniejsza jest częstotliwość ich mieszania. Podczas całego procesu zamrażania, który trwa kilka godzin, należy lody mieszać kilkakrotnie, szczególnie w początkowej fazie, kiedy przy ściankach tworzy się twarda warstwa. Później pozostawiamy je do całkowitego stwardnienia.

WANILIOWE - podczas przygotowywania lodów śmietankowych dodajemy do mleka laskę wanilii, z którą zagotowujemy mleko
 KAWOWE - do masy śmietankowej dodajemy 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
 KAKAOWE  - łyżkę kakao rozprowadzić w zimnym mleku i zagotować, dodać do masy
 TRUSKAWKOWE - do lodów waniliowych dodajemy zmiksowane truskawki i łyżeczkę soku z cytryny
 BRZOSKWINIOWE - dodajemy do lodów zmiksowane brzoskwinie w syropie i kilka kropli samego syropu
 OWOCE LEŚNE - do lodów waniliowych dodajemy zmiksowane jagody i jeżyny
 AGRESTOWE - do lodów śmietankowych dodajemy garść zmiksowanych owoców agrestu i 2 łyżki wody


Manga to moja pasja

Mrsbluestar ma dosyć trudny charakter, którego sama nie rozumie - raczej trudno jest się do niej zbliżyć emocjonalnie, bo nikomu na to nie pozwala.
Jest uparta, a jej mottem jest  ,,możesz skrzywdzić mnie, ale nie moich przyjaciół". Jej hobby to rysowanie. Ulubiony kolor to akwamaryna. I oczywiście kocha słodycze  J

***

Jak zostałaś „wciągnięta” w świat mangi?
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ponieważ było to dosyć dawno. Jednak wydaje mi się, że moja podróż z mangą zaczęła się od momentu kiedy to w wakacje spotkałam na przystanku starszą od siebie dziewczynę. Była ona bowiem cała w charakterystycznych dla Otaku przypinkach podoczepianych do torby z wizerunkiem Sebastiana z ,,Kuroshitsuji". W ręku trzymała szkicownik zatytułowany ,,Death Note". Ja oczywiście ze swoim dyskretnym gapieniem się na ludzi, wytrzeszczałam na nią oczy (nie wiem czy to z podziwu czy strachu :) ) i zauważyłam jej rysunki. Śliczne- na prawdę. Czysta manga. Niektóre rysunki były także oparte na popularnych anime. Urzekło mnie to dobitnie. Od tego czasu interesuję się tym wszystkim.
*
Czy manga to dla Ciebie tylko styl rysowania, czy coś więcej?
Hmmm... no cóż nie mogę powiedzieć, że jest to najważniejsza rzecz w moim życiu, ale zawsze mam niezwykłą radochę, kiedy wyjdzie nowy chapter z moich ulubionych serii. Uwielbiam posługiwać się nią w pracach, czytać ją i oglądać obrazki :D Można powiedzieć, że jest to mój drugi świat, do którego chętnie uciekam przed szarą codziennością.
*
Kiedy zaczęłaś zajmować się mangą?
Mocniej się zastanawiając ... chyba jak miałam około 9 lat? Mama kupiła mi raz naklejki z anime Sailor Moon. Zaczęłam rysować bohaterki z tej serii - to były jakieś bazgrołki, ale od rysowania mangi zrobiłam sobie wtedy ,,odpoczynek" i powróciłam do niej 2 lata temu.
*
Jakiej techniki używasz do tworzenia swoich prac?
Najcześciej używam pisaków Copic Ciao .Too ( do kolorowania) i cienkopisu Copic Multi Liner (kontury). Marka ta jest znana na całym świecie przede wszystkim z używania jej przez projektantów mody jak i zarówno mangowców. Rzadziej korzystam także z techniki podobnej do tej, używanej przez twórców anime: szkic wykonuję niebieską kredką, później poprawiam rysy ołówkiem rzadziej tuszem. Używam także tabletu Bamboo firmy Wacom .

*
Co jest dla Ciebie natchnieniem?
Przede wszystkim życie. Ludzie , których codziennie widuję są także moim natchnieniem. Inspiracją są również niezliczone ilości anime, przeczytanych mang czy obejrzanych prac artystów.
*
Czy jest jakiś mangaka, którego kreskę podziwiasz i chcesz naśladować?
Tak. Podziwiam rysunki autorstwa Atsuko Asano (autorka NO.6) - piękna kreska, śliczne oczy u postaci i ogólne przyjemne ilustracje, cieszące oko. Lubię także artbooki Akiyo Satogiri oraz Suzuhito Yasuda.
*
Czy masz jakieś inne zajęcia oprócz rysowania mangi?
Jest kilka zajęć, do których jestem niezwykle przywiązana. Jednym z nich jest na pewno praca w ogródku mojej babci - już o tym mówiłam, ale ubóstwiam kwiaty! Codziennie chodzę po szkole nad jezioro w moim mieście i czasami biorę aparat lub szkicownik (ale to jak jestem sama) i rysuję roślinki. ,, Moją inną miłością" jest muzyka. Czasami mogę kilkanaście razy odtwarzać ulubioną piosenkę, która nigdy mi się nie znudzi. Może to i nie pasuje do tego co podałam wcześniej, ale muszę powiedzieć, że fascynuję się także medycyną, może dlatego, że należę do szkolnej grupy medycznej, ale to już inna bajka :)Piszesz smutne wiersze albo straszne opowiadania? A może tworzysz "czarne" prace? Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją twórczością albo poprosić np. o opublikowanie artykułu na jakiś temat zachęcamy do wysyłania ich na czarna.perla@op.pl Zapraszamy gorąco :)

***
Oto kilka wierszy jednej z naszych czytelniczek podpisującej się jako Glorianadias.

Reguła

Umierasz we śnie
Codziennie
Ginąc w pościeli
Czarnej
To jest jak reguła
Cierpisz każdej nocy
Za strasznej dla ciebie
Upadasz...
Aniele.


Twe Oczy

I patrzę w twe oczy,
tak smutne,
jak przekwitłe bzy.
Tak szare,
jak niebo dzisiaj.
I w jednej chwili
mój śmiech zamienia się
w szloch.

***

Jezioro Bólu i Krwii

Topię się..
w zapomnieniu.
Topię się..
w jeziorze Twojej krwii.
Po co to zrobiłam?
Nie wiem...
Chyba po to...
Byśmy byli razem.
Chciałeś odejść.
Na nic moje prośby...
Błagania...
Byłeś niewzruszony.
Mój ból Cię nie obchodził...
Więc teraz sam toniesz w swoim bólu...
A ja razem z Tobą.
Lśniąca


Ludożercy segregują złapanych białych:
- Zdrowy?
- Zdrowy.
- Na mięso. Następny.
- Zdrowy?
- Zdrowy.
- Na mięso. Następny.
- Zdrowy?
- Chory.
- Na co?
- Na cukrzyce.
- Na kompot…
***


***
Ostatnia wieczerza. Wchodzi skupiony Jezus, patrzy a tu impreza na całego, drogie wino i jedzenie.
- Zaraz, zaraz, miało być skromnie, poważnie, skąd wzięliście na to pieniądze?
- Nie wiem, podobno Judasz coś sprzedał.

***
Kiedy pies w Rumunii ostatni raz widział kość??
Kiedy miał złamanie otwarte
***

3 komentarze:

 1. Świetny numer ;)

  "Pełnia Księżyca",którą mi wysłaliście stała się moją ulubioną książką za co bardzo wam dziękuje ;)

  O tak,zdecydowanie muszę odświeżyć swoją garderobę i zaopatrzyć się w mase mrocznych koszulek :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Spodobał mi się ten magazyn ;) Powinni go wydawać jako prawdziwa gazeta ... ;P

  http://meome-meow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo nam miło, że ktoś docenia naszą pracę :) Niestety na razie nie zanosi się, aby Czarna Perła została wydana w formie "gazetowej" :]

  OdpowiedzUsuń