środa, 2 maja 2012

nr 04 maj 2012


Witamy!

Maj... Miesiąc pracowity. Nie tylko dla  uczniów. Poprawianie ocen, podlizywanie się nauczycielom ( bądź szefom ). Ptaszki ćwierkają, dzieci się śmieją, czyli nadchodzi wiosenna euforia. Ludzie! Kryć się, zanim nas dopadnie!

Świrniętego miesiąca życzy
Redakcja Magazynu Czarna Perła
Lady Tiania i Kenshin

Filmy

Mroczne Cienie
18 maja

Najnowszy film Tima Burtona. Opowiada on o XIII wiecznej historii Barnabasa Collinsa ( Johnny Depp) - bogatego młodzieńca, który łamie kobiece serca. Po nie udanym romansie z wiedźmą Angelique ( Eva Green ), ta, postanawia zamienić go w wampira. Barnabas musi radzić sobie z rodziną, potworami, duchami i wiedźmami.


***

Hell
18 maja

Jest rok 2016. Świat, który dotąd znaliśmy, przestał istnieć. Temperatura na Ziemi wzrosła o 10 stopni Celsjusza, a słońce – dawniej źródło życia, obróciło Ziemię w jałową pustynię. Maria wraz z młodszą siostrą – Leonie, chłopakiem – Filipem oraz napotkanym po drodze tajemniczym Tomem jadą w góry w poszukiwaniu upragnionego deszczu. Gdy na swej drodze napotkają powalony słup elektryczny, rozpocznie się śmiertelna walka o przetrwanie... "Hell" to pełen napięcia eko thriller, którego producentem jest Roland Emmerich - twórca takich super produkcji, jak "Dzień niepodległości" czy "2012". Za pomocą znakomitej ścieżki dźwiękowej, przypominającej najlepsze dokonania Depeche Mode, młody reżyser stworzył na ekranie w pełni realistyczną wizję spalonego słońcem świata, w którym nie można nikomu zaufać, a strach wprost czuje się w powietrzu.


***
Książki


„Istota cienia” Susanne Rauchhaus
premiera: 4 maja

Młoda artystka Kira, stoi przed dużym wyzwaniem. Po zagadkowej śmierci swojego ojca otrzymała propozycje odrestaurowania fresku, który znajduje się w pewnej starej posiadłości. Tam poznaje zagadkowych gospodarzy. Cyriel jest jednym z nich, ale dlaczego młody i atrakcyjny mężczyzna zachowuje się tak odpychająco? W trakcie swojej pracy Kira zaczyna dostrzegać dziwne cienie, słyszy dziwne odgłosy, a ludzie znikają w zagadkowy sposób. W Kirze wzbudza to pewne podejrzenia. Z czasem jednak zaczyna rozumieć, że została wciągnięta w pułapkę domu pełnego cieni.


***

„Międzypiekle. Pierwszy ruch” Nikolina Rudol
premiera: 16 maja

W Międzypieklu, miejscu rozgrywek pozaziemskich istot, spotykają się anioł Nathaniel i demon Felix. Są to pozornie różne osobowości – oddany, uwielbiający ład i porządek sługa boży oraz swawolny, bezustannie kokietujący, diabelski pomiot. Dziwnym trafem dogadują się zaskakująco dobrze.
Potyczka ma formę partii szachowej. Dowódcy przedstawiają sobie królów – Iana Avalone’a oraz Samarę Phantom. Zaczyna się niesamowity pojedynek, w którym pionkami stają się zwykli ludzie.

Witaj. Skąd jesteś? Nie było Cię tutaj jeszcze. Ziemia, mówisz? A to ciekawe, nie miałem jeszcze ludzkiego gościa. Ale wejdź, nie krępuj się, usiądź. Właśnie tu, przed szachownicą.
Zatem jakimś cudem trafiłeś do Międzypiekla. Wiesz, że bywają tu głównie aniołowie? Komiczne, że tak bawi ich mieszanie w losach ludzi. Zdemoralizowani mieszkańcy Niebios przychodzą, a ja oferuję miejsce, czasami nawet kieliszek wody święconej. Później rozpoczynamy grę w szachy. O co gramy? W zasadzie o nic wielkiego, jedynie o kilka ludzkich istnień. No dobrze, może kilkaset.***
Koncerty

Klub Stodoła

The Rasmus
11 maja
Ceny biletów:
przedsprzedaż: 79 PLN
w dniu koncertu: 89 PLN

***

Klub Studio


Thin Lizzy
7 maja
Ceny biletów:
przedsprzedaż: 100 PLN
w dniu koncertu: 110 PLN

Gry


PC

Diablo III
premiera: maj

Diablo III to wyjątkowe połączenie elementów RPG oraz gry akcji. Program stanowi kontynuację jednej z najlepszych serii dedykowanych komputerom PC i właśnie na tej platformie zadebiutuje część trzecia.
Podobnie jak w edycjach poprzednich, rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia swojego bohatera. Do wyboru mamy kilka zróżnicowanych klas postaci, a wśród nich są między innymi barbarzyńca oraz witch doctor. Każdy heros dysponuje odmiennym uzbrojeniem, magią oraz umiejętnościami. Dzięki temu wielokrotne przejście gry nie sprawia żadnego problemu. Tym bardziej, że bohaterowie przez cały czas poprawiają swoje zdolności, pozyskując punkty doświadczenia. Najlepsi wojownicy muszą spędzić przy grze wiele godzin, jest ona bowiem bardzo czasochłonna.


Fabuła Diablo III rozgrywa się w Sanktuarium, mrocznym świecie fantasy. Dwadzieścia lat temu, grupa walecznych wojowników ocaliła Sanktuarium przed demonicznymi siłami. Niestety, bohaterowie pomimo odniesienia zwycięstwa nie wyszli z boju bez szwanku. Większość z nich oszalała, lub zginęła w późniejszych latach na skutek odniesionych ran. W Diablo III nowi bohaterowie zawitają do Sanktuarium i spróbują po raz kolejny ujarzmić panoszące się tam zło.
Prócz rozgrywki dla jednego gracza, projekt studia Blizzard Entertainment oferuje także zabawę wieloosobową, w tym również rozbudowany tryb współpracy. Po jego odpaleniu możliwe jest ukończenie wątku fabularnego w gronie przyjaciół.
Diablo III posiada bardzo zaawansowany silnik graficzny, generujący niezwykle sugestywną oprawę wizualną oraz wspaniałe efekty fizyczne. Gra charakteryzuje się prostym interfejsem użytkownika, dynamiczną akcją, ciekawą fabułą oraz rozbudowanym trybem wieloosobowym. Tytuł ma szansę na nowo zdefiniować gatunek Action-RPG!
 ***

Tera
premiera: maj

TERA: The Exiled Realm of Arborea to MMO z azjatyckiego rynku, za którego produkcją stoi studio Bluehole Studios. Wydania gry podjęło się Frogster Interactive Pictures.
TERA: The Exiled Realm of Arborea, podobnie jak inne gry z gatunku, posiada wysoce rozbudowany świat, który podlega ciągłym zmianom, za sprawą dodatków i rozszerzeń serwowanych przez deweloperów. Wprowadzają oni do zabawy nowe mapy, jak również elementy wzbogacające rozgrywkę. Gracze wędrują przez odlegle rejony w poszukiwaniu coraz nowszych i bardziej wymagających wyzwań, gromadzą doświadczenie, łączą się w drużyny z innymi graczami, a także walczą pomiędzy sobą o dominację.


Tak jak przystało na MMORPG, gracz na samym początku tworzy swoje alter-ego i wprowadza je do świata TERA. Podczas przygody rozwijamy swojego bohatera oraz uczymy go nowych, przydatnych umiejętności. Produkcja oferuje sześć różnych ras do wyboru. Istnieją znane rasy, jak choćby Elfy, Ludzie czy Krasnoludowie, ale zostały także stworzone całkowicie nowe, nie spotykane nigdzie indziej. Mowa o demonicznych Castanics, pochodzący od olbrzymów Barakach czy też Popori, przypominających swoim wyglądem wymierające niedźwiedzie Panda,
Poza rasami wybieramy także profesję (klasę), którą specjalizować się będzie nasz bohater. Gra oferuje osiem klas - Łucznik, Barbarzyńca, Lancer, Mistyk, Kapłan, Slayer, Czarodziej i Wojownik.
TERA: The Exiled Realm of Arborea jest płatnym MMORPG, czyli aby grać, musimy uiszczać comiesięczny abonament.

***

premiera: 11 maja
Alan Wake jest grą zrealizowaną w konwencji psychologicznego thrillera. Głównym bohaterem gry jest Alan Wake, który ma same problemy z życiem. Alan jest pisarzem, który pewnego dnia dowiaduje się, że jego narzeczona, będąca jego inspiracją oraz muzą, zaginęła. Utrata ukochanej powoli doprowadza go do granic psychicznych wytrzymałości. Aby całkowicie nie zwariować, postanawia rozpocząć kurację w szpitalu znajdującym się w małym miasteczku Pride Falls.
Po przybyciu na miejsce wszystko zaczyna powoli układać się w całość, aż do dnia, w którym Alan spotyka osobą łudząco podobną do jego zaginionej narzeczonej. W wyniku tego spotkania głównego bohatera coraz częściej zaczynają nawiedzać jego własne senne koszmary.


Zakręcona fabuła poprowadzi nas w wiele zakątków psychiki bohatera oraz pozwoli znaleźć odpowiedzi na wiele trapiących gracza pytań. Twórcy gry, firma Remedy Entertainment jest odpowiedzialna za wykreowanie słynnego Maxa Payne'a, więc w Alan Wake na pewno znajdziemy wiele elementów z ich poprzedniej gry. Mnóstwo szybkiej akcji, przerażające sceny oraz wiele nurtujących pytań to najważniejsze elementy gry, które przyciągną wszystkich lubiących dobrą komputerową rozrywkę.

PS3

Dragon's Dogma
premiera: 25 maja
inne platformy: X360 ( premiera także 25 maja)

Dragon's Dogma to gra akcji, stworzona i wydana przez firmę Capcom. Produkcja rzuca gracza do ogromnego otwartego świata, w którym gracz samodzielnie decyduje o tym, w którym kierunku się udać i jakie zadania wypełnić.
Najważniejszą cechą Dragon's Dogma jest rozbudowany system walki, oparty na rozwiązaniach stosowanych między innymi w Devil May Cry 4. Nowy projekt działa zresztą na silniku graficznym, napędzającym inne gry Capcomu, jest zatem stworzony do tego, by idealnie oddawać doznania towarzyszące pojedynkom.


W Dragon's Dogma przejmujemy kontrolę nad trzema postaciami: wojownikiem, łuczniczką i magiem. Dowolnie możemy się między nimi przełączać, wykorzystując umiejętności każdego z nich do stawiania czoła napotkanym trudnościom. Ostatecznym zadaniem naszego trio jest wytropienie i unicestwienie tajemniczego smoka, siejącego spustoszenie w krainie.
Szkoląc każdego z naszych bohaterów decydujemy o wielu cechach określających nie tylko jego budowę fizyczną, lecz także umiejętności mentalne oraz uzbrojenie. To ostatnie jest szczególnie istotne, gdyż nawet tak drobny szczegół jak długość miecza może mieć wpływ na wynik pojedynku.
Silnik graficzny Dragon's Dogma generuje zaawansowaną oprawę audio-wizualną, wykorzystując możliwości konsol obecnej generacji.„Wybór” Aleksandra Ruda

Rzeczywistość na trzeźwo czasami jest nie do przyjęcia Być studentem ostatniego roku wcale nie jest łatwo. Zwłaszcza jeśli studiuje się magię i jest się najlepszym Mistrzem Artefaktów. Co prawda wszyscy chcą twoich talizmanów, ale za darmo! Na praktyki wyślą cię do najbardziej zapadłej dziury świata, z dala od czekolady oraz gorącej wody! I zawsze się znajdzie ktoś, kto zechce zobaczyć, jak zabijasz zombie. Owszem, jeżeli umrzesz, to narzeczony – nekromanta cię ożywi, ale powiedzmy sobie wprost - to żadne pocieszenie. Olgierda Lacha, najbardziej obiecująca studentka Wydziału Magii Teoretycznej ma serdecznie dość ratowania świata za cenę ulubionej spódnicy. Chcesz być piękna, sławna i pożądana? Lepiej odpukaj w niemalowane.UWAGA!!! KONKURS!!!
Znasz jakieś ciekawe książki? Napisz recenzję i wyślij ją na czarna.perla@op.pl  3 najciekawsze recenzje nagrodzimy książkami.„Tajny wywiad cara Grocha”  Andriej Bielanin
Król Artur miał rycerzy Okrągłego Stołu.
Car Groch ma podporucznika Iwaszowa.
Za górami, za lasami, żyła sobie Baba Jaga. I miała lokatora – milicjanta, który pewnego dnia wylazł spod podłogi, zbłądziwszy z dalekiej Moskwy hen, aż do bajkowej krainy.
A skoro już się zabłąkał, to robi to, co prawdziwy milicjant z ambicjami, czynić powinien – strzeże porządku i bezpieczeństwa obywateli. Tyle że w miejscu, gdzie aż kipią czary, nie jest to takie proste...
Jest to połączenie fantasy z czasami ZSRR, czego jest dowodem m.in. donos napisany na podporucznika Iwaszowa. Milicjant musi rozwiązać zagadkę zniknięcia złota i kilku cennych przedmiotów należących do cara. Poszukując prawdy Iwaszow odkrywa spisek przeciwko carowi i całemu kraju.
Książka jest zabawna, ciekawa. Czytałam ją osobiście i jest to jedna z moich ulubionych książek ;)


Recenzje

Nathalie wysyłamy nagrodę książkową ;) Jak widać warto być aktywnym konkursowo :]


„Emily: Tajna Księga Dziwów” Rob Reger
Tę oto księgę kupiłam sobie chyba 2 lata temu ale nie rozumiałam jej wtedy za bardzo.  Dziś postanowiłam zajrzeć do niej po raz kolejny i doskonale odnalazłam się w zwariowanym świecie Emily.
 Ta króciutka książka nie bez powodu ma  w tytule „ Tajna Księga Dziwów”. Na każdej stronie znajduje się jeden z tajnych znaków Emily. Przyznam się, że czasem musiałam się strasznie natrudzić, żeby takowy znaleźć.  Za każdym razem odkrywam nowe elementy, z czego jestem niezmiernie dumna.
 Kim jest Emily the Strange?
 Trzynastoletnią, mroczną dziewczyną, tak naprawdę mogłaby zostać moją najlepszą przyjaciółką. Emily uwielbia swoje cztery koty, „rodzinkę” pająków, hodowlę potworów (całkiem serio) i wszystko co mroczne. Z wyglądu przypomina mi Wednesday Addams ( podejrzane).
 Książka składa się z zaledwie kilku kartek, na których znajdują się cztero kolorowe obrazki z krótkimi komentarzami. Mimo to „ Tajna Księga Dziwów Emily” jest jedną z moich ulubionych pozycji, ponieważ idealnie identyfikuję się z bohaterką, a na dodatek książeczka niesie przesłanie, które nie każdy zrozumie.
Gorąco polecam, Nathalie.

Massive Attack
Na życzenie jednej z naszych czytelniczek.
Jest to brytyjski zespół muzyczny, wykonujący muzykę trip hop. Uważany za najważniejszego wykonawcę tego gatunku. Jeden z bardziej znanych brytyjskich zespołów pierwszej połowy lat 90. Przez ponad 10 lat miał trzech stałych członków oraz wielu współpracowników. Obecnie Massive Attack tworzy duet – Robert del Naja, znany jako 3D, oraz Grant Marshall, znany jako Daddy G.
Gruntem dla założenia zespołu był duży soundsystem o nazwie Wild Bunch działający w Bristolu. Jego członkowie mieszali bardzo wiele gatunków muzycznych, co dało o sobie znać w dziełach Massive Attack. Podczas występów Wild Bunch w różnych klubach Bristolu dojrzewała idea muzyczna, a także poznawali się ludzie, którzy stworzyli potem najważniejsze grupy należące do gatunku trip-hop lub inaczej Bristol sound: Portishead, Sneaker Pimps, Morcheeba. W tym czasie założyciele Massive Attack poznali też twórców dubu i reggae – Mad Professora i Horace'a Andy'ego, których wpływ jest bardzo widoczny na dwóch pierwszych albumach, i z którymi w późniejszym okresie współpracowali.

Za datę powstania zespołu uważa się rok 1987, kiedy dwaj członkowie Wild Bunch – Andrew Vowles "Mushroom" i Grant Marshall "Daddy G" zaangażowali się w tworzenie muzyki wraz z malarzem graffiti o ksywie 3D – Robertem del Naja.


W stylu XIX wieku

Gorsety, długie suknie i eleganckie rękawiczki oraz koronkowe parasolki przeciwsłonecznie.
Tym razem zaprezentujemy Wam modę epoki wiktoriańskiej. Nawet teraz, w naszych czasach możemy się ubierać "ponadczasowo" ;)


1. Kryza
45zł

2. Gorset Cabaret
127zł

3. Bluzka Gypsy
51zł

4. Underbust Mat
110zł

5. Spódnica Black Midi
106zł

6. Spódnica Black 100 in 1
233zł

7. Spódnica z wysokim stanem
189,90zł

8. Sukienka Nightshade Strap Dress Long
299zł

9. Suknia Bitter Beauty Basque
335zł

10. Koszula z szerokimi rękawami firmy Punk Rave
139zł

11. Fioletowy gorset
74zł

12. Parasolka z czubem i falbankami
64zł

13. Krótkie rękawiczki koronkowe
29zł

14. Kapelusik ze strusimi piórkami
64zł

15. Okulary fioletowe "lenonki"
39zł

16. Bransoletka czarna z koralików
39,90zł
www.allegro.pl u użytkownika victorianapl

17. Klasyczna fioletowa kolia
28,90zł
www.allegro.pl u użytkownika victorianapl

18. Spinka do włosów z czerwoną różą
18,90zł
www.allegro.pl u użytkownika victorianapl

19. Kolczyki z naturalnymi perłami
27,90zł
www.allegro.pl u użytkownika victorianapl


Mariel Clayton

Artystka z Ontario stała się popularna dzięki nietypowym zdjęciom najbardziej rozchwytywanej lalki świata. Mariel Clayton nie jest pierwszą osobą, potępiającą istnienie lalki Barbie, ale prawdopodobnie robi to w najbardziej makabryczny sposób. Zdjęcia przedstawiają lalkę jako bezlitosną psychopatkę, pozbawioną wszelkich uczuć, znęcającą się nad Kenem i mordującą z zimną krwią.
Inspiracją dla artystki stała się... ogromna niechęć do prezentowanej zabawki. Clayton nie może pogodzić się z faktem, że matki na całym świecie kupują swoim dzieciom Barbie, prezentując im tym samym ideał współczesnej kobiety - pustej lali po operacjach plastycznych, której jedynym zmartwieniem jest to, żeby ładnie wyglądać. Artystka twierdzi, że Barbie jako socjopatka przynajmniej posiada prawdziwą osobowość i dzięki temu staje się dużo bardziej interesująca.
Przedstawia za pomocą lalek także ludzkie problemy, np. pijactwo, dziwacta różnych ludzi.
Prace Mariel Clayton znajdziecie na http://www.thephotographymarielclayton.com/

Międzynarodowy Dzień Muzeów

18 maja odbywa się Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić Wam kilka muzeów, których eksponaty są co najmniej wyjątkowe i niepowtarzalne ;)
Opisując najdziwniejsze muzea świata warto wspomnieć o Plastinarium, czyli niemieckim ośrodku preparacji zwłok – głównie ludzkich. Ośrodek powstał w 2006 roku z inicjatywy doktora Gunthera von Hagensa, jako miejsce o charakterze muzealnym i naukowym. Zwiedzający mogą poruszać się po czterech sektorach eksponujących kolejno: historie anatomii i technik konserwacji, laboratorium naukowe, salę ekspozycyjną i salę sprzedaży.
To właśnie w Plastinarium można było po raz pierwszy w jednym miejscu zobaczyć kontrowersyjną wystawę „Body worlds. The Anatomical Exhibiotion of Real Human Bodies”, zawierającą plastynaty całego ludzkiego ciała oraz proces ich tworzenia. Po co to wszystko? Właściciel uważa, że zwiedzanie tego muzeum pomaga zmienić stosunek ludzi do śmierci. Co więcej, w Niemczech działa unikalny program ofiarowania ciał do Plastinarium, który liczy sobie już ponad 12 tysięcy dawców.


Tak, tak. To są prawdziwe ludzkie ciała! To nie jest żaden wosk.
Jedno z dziwniejszych i dość przerażających muzeów znajduje się w Barcelonie. Karawany, które można oglądać w stolicy Katalonii, były używane w XIX i XX wieku. Budynek muzeum nie ma żadnego szyldu, poza napisem "Serveis Funeraris" (usługi pogrzebowe). Dopiero jak zapytamy w recepcji o wystawę, wskażą nam drogę do dusznej piwnicy wypełnionej starymi wozami, karawanami i nagrobkami. Efekt wzmacniają przerażające manekiny i konie…
Następne muzeum jest ściśle związane ze średniowieczem. W Muzeum Tortur w Amsterdamie zgromadzono narzędzia, które w średniowieczu spędzały sen z powiek czarownicom, niewiernym żonom czy homoseksualistom. Gilotyna, zgniatacz głowy, nabijane kolcami krzesło inkwizytorskie - to tylko kilka z przerażających maszyn tortur zaprezentowanych tu wraz z instrukcją obsługi. Wszystkie stoją w podświetlonych na czerwono, mrocznych wnętrzach.


Steampunk

Steampunk to coś niezwykłego. Inspiracja, fascynacja, miłość. Każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne damy skrywające się przed słońcem pod delikatnymi parasolkami dzierżące w dłoni broń napędzaną parą wodną. Dżentelmeni w aksamitnych schludnych kamizelkach, z goglami na cylindrze. Trzymający w ręku szablę, czy też pistolet. Mieszanka trybików, pary, elegancji i wiktoriany. Znajdziecie tu dostojne panie długich sukniach i gorsetach, uwodzicielskie wampirzyce, dzielnych mężów broniących swoich ukochanych, żartobliwych piratów, łowczynie i szalonych naukowców umorusanych krwią swoich ofiar. Jest coś na świecie bardziej interesującego?Uwaga! Uwaga!

Ogłaszamy wszem i wobec, że są już wyniki konkursu plastycznego z nr 03 kwiecień!! Nadesłano do nas bardzo dużo pięknych prac, więc ciężko było nam wybrać tylko 3 z nich. Ocenialiśmy przede wszystkim pomysł oraz estetykę.
Nagrody w postaci biżuterii ze sklepu Restyle otrzymują:
* Nathalie
* laleczka_chucky
* Rave'owa Dziewczyna
Gratulujemy!
A oto zwycięskie prace.

Nimfa w "swoim prawdziwym obliczu" autorstwa Nathalie.


Płanetnik autorstwa Rave'owej Dziewczyny

Rusałka wodna autorstwa czytelniczki o nicku laleczka_chucky


Piszesz smutne wiersze albo straszne opowiadania? A może tworzysz "czarne" prace? Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją twórczością albo poprosić np. o opublikowanie artykułu na jakiś temat zachęcamy do wysyłania ich na czarna.perla@op.pl Zapraszamy gorąco :)
***
Oto prace jednej z naszych czytelniczek - mrsbluestar :) Nie mogliśmy się zdecydować na jedną, więc umieścimy wszystkie do nas wysłane ;]
***
"Oczekiwanie"

Dzisiaj przyjdzie - wmawiam sobie co dnia.
Dzisiaj go zobaczę - ale go nie ma.
Wpatruję się w horyzont wypatrując go,
Ale on nie przyjdzie.
Czekam, czekam.
Obiecał.
Ale go nie ma, nie przyjdzie.
Ani dzisiaj, ani jutro.
Czekam.
Siedzę przy oknie,
Wypatruję, ale na daremno.
Daj spokój - mówią wszyscy.
Ale ja wiem swoje.
On przyjdzie - odpowiadam.
Ale on nie przyjdzie - on nie żyje.

Anonimowa
***

- Tato, znalazłem babcię.
- Tyle razy Ci mówiłem - nie kop w ogródku!

***

Kilka pytań i odpowiedzi dotyczących dzieci:

- Co jest jasno-niebieskie, różowe i skwierczy?
- Dziecko próbujące zjeść kontakt
*
- Co jest właściwym prezentem dla zmarłego dziecka?
- Martwy szczeniak
*
- Co jest czerwone i leży w każdym kącie pokoju?
- Dziecko bawiące się piłą mechaniczną
*
- Co jest fajniejsze od kręcenia dzieckiem na sznurze od bielizny?
- Zatrzymywanie go łopatą
*
- Co jest niebieskie i rzuca się na podłodze?
- Dziecko bawiące się torebką foliową
***

- Tatusiu, co to jest kanibalizm?
- Zaraz ci wytłumaczę tylko podłożę drewna pod wannę.

***3 komentarze:

 1. Już kiedyś czytałam o Mariel Clayton, podoba mi się strasznie jej spojrzenie na lalki barbie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje za wszystkie nagrody,jak na razie czekam,aż moja upragniona książka zawita do mojej skrzynki ;)

  Rysunki mrsbluestar są niesamowicie śliczne,też bym chciała umieć tak rysować.

  Gdybym miała młodszą siostrę,albo w ogóle siostrę to zapoznałabym ją z twórczością Mariel Clayton ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się, zdjęcia lalki Barbie są super :) Artykuł o Steampunku bardzo ciekawy, a rysunki z konkursu - prześliczne.

  OdpowiedzUsuń