czwartek, 1 marca 2012

nr 02 2012 marzec

Witajcie, kochani!

Marzec przynosi nowe niespodzianki. A jest ich wiele. W tym numerze przybliżymy Wam niemiecki zespół Eisblume. Dowiecie się, co to iluzja oraz coś o Międzynarodowym Dniu Astronomii. Z okazji cieplejszych dni pokażemy Wam modę "Na punkowo" oraz zobaczycie pewną niespodziankę ;)
Zapraszamy do lektury.FilmyDemony

premiera: 16 marca

Lata temu matka Isabell w trakcie egzorcyzmu zabiła trzy osoby. Teraz jej córka, pragnąc pomóc matce, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż w głąb przerażającego świata opętanych.
Koncerty

KLUB STODOŁA
VADER, RESISTANCE, ERIS IS MY HOMEGIRL, THE SIXPOUNDER, CALM HATCHERY - Blitzkrieg VI
Data:  24 marca
Cena biletu:
przedsprzedaż do 10 marca: 45 PLN
od 11 marca: 52 PLN

RISE AGAINST, Supporty: Touché Amoré oraz Architects
Data: 15 marca
Cena biletu:
przedsprzedaż:115 PLN
w dniu koncertu: 120 PLN


KLUB STUDIO

HUNTER ARMAGEDDON TOUR
Data: 25 marca

 Ceny biletów:
ULGOWE: 30 PLN (przedsprzedaż) / 35 PLN (w dniu koncertu)
ZWYKŁE: 35 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu koncertu)


“Czarna księga sekretów” Fiona E. Higgins
Słyszeliście kiedyś o Czarnej Księdze Sekretów? Lepiej byłoby dla Was nic o niej nie wiedzieć…
 Kiedy Ludlow Fitch dociera do położonej w górach wioski Pagus Parvus, jest posiniaczony i poobijany. Okrucieństwo jego rodziców przeszło wszelkie granice i chłopcu nie pozostało nic innego jak ucieczka. Trafia pod opiekę Joe Zabbidou – właściciela lombardu, w którym można zastawić nie tylko biżuterię, zegarki czy buty. Głównym towarem interesującym Zabbidou są ludzkie tajemnice. Czy Ludlow nadaje się na asystenta swojego opiekuna? Do tej pory korzystał w życiu głównie z talentu do opróżniania cudzych kieszeni. Szczęśliwie posiadł jednak także umiejętność pisania. Zabbidou powierza mu Czarną Księgę Sekretów, w której mają znaleźć się wszystkie ciemne sprawki. A tych nie brak w życiu mieszkańców wioski... F.E. Higgins połączyła elementy gotyckiej baśni, horroru i fantastyki w najlepszym wydaniu, dzięki czemu powstała niezwykle tajemnicza, ale też pouczająca opowieść o tym, jak trudne dla ludzi potrafią być niektóre wybory i doświadczenia.


UWAGA!!! KONKURS!!!

Znasz jakieś ciekawe książki? Napisz recenzję i wyślij ją na czarna.perla@op.pl 3 najciekawsze recenzje nagrodzimy książkami "Udręka" Lauren Kate.


"Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi" Henri Loevenbruck

"Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi" to pierwsza część bestsellerowej trylogii. Została przetłumaczona na dziesięć języków. W samej Francji sprzedano prawie pół miliona egzemplarzy. To wspaniała, pełna epickiego rozmachu opowieść o Gaelii, krainie-wyspie, w której nad ludzkim przeznaczeniem czuwa bogini Mojra.Recenzje

Nathalie wysyłamy nagrodę w postaci książki. Oto jej recenzja:
(Nie)umarli Księga I  -  Jonas
Eden Maguire

  Nie jest to kolejna książka o krwiożerczych wampirach czy nieszczęśliwych wilkołakach. Autorka wpadła na świetny pomysł i napisała powieść o śmiertelniczce, która musi rozwiązać tajemnice śmierci swoich (Nie)umarłych znajomych ze szkoły.
  W zwykłej szkole dla nastolatków w Ellerton dzieją się dziwne rzeczy. W ciągu roku zginęło czterech uczniów: Jonas, Arizona, Summer i Phoenix. Darina, dziewczyna zmarłego Phoenixa nie potrafi pogodzić się z jego śmiercią i pewnego dnia dostaje wizji, w której objawiają jej się nie żyjący uczniowie. Dziewczyna postanawia im pomóc rozwiązać zagadkę ich śmierci. Pierwszy jest Jonas, który zginął w wypadku motocyklowym. Jak do tego doszło? Czy to aby na pewno był wypadek? Na takie pytanie Darina musi znaleźć odpowiedź.
  Dziewczyna dowiaduje się wielu szokujących rzeczy, które zmieniają jej nastawienie do osób, które wydawały się być jej sprzymierzeńcami. Phoenix stara się spędzać z nią każdą wolną chwilę, niestety na przeszkodzie stoi im Łowczy, który dowodzi (Nie)umarłymi i ma jasne, surowe reguły. Mimo to ich miłość staje się coraz mocniejsza, przez co ich rozstanie, gdy Darina rozwiąże zagadkę śmierci swojego ukochanego może być dla niej bardzo bolesne.
  Mnie książka bardzo się spodobała, autorka postarała się, by bohaterowie i wątek byli bardzo oryginalni. Cena książki jest w sam raz, miękka okładka i odpowiednia wielkość druku sprawiają, że przyjemnie się czyta.
Szczerze polecam, Nathalie.
Eisblume


Videoklipy w stylu anime oraz piosenki o życiu. To są ich cechy rozpoznawcze.
Eisblume niemiecka grupa rockowa utworzona w Berlinie. Jej członkowie to wokalistka Sotiria Schenk alias „Ria”, Golo Schultz (keyboard), Philipp Schardt (bas), Philipp Schadebrodt (perkusja) i Christoph Hessler (gitara). Latem 2008 grupa supportowała koncert Ich+Ich, a na początku 2009 grała już jako gwiazda wieczoru.16 stycznia 2009 roku ukazała się ich ballada Eisblumen, której towarzyszył animowany wideoklip – była to konwersacja z tym samym tytułem repertuaru Subway to Sally z 2005 roku. Debiut Eisblume - Unter dem Eis ukazał się 6 marca 2009 w B1/Universal Music. Video do Eisblumen, wyprodukowane przez sztokholmskie „Kaktus Films”, zostało nominowane do nagrody ECHO w kategorii „Najlepszy krajowy wideoklip”. W ramach akcji „Artists Development” od grudnia 2008 teledysk Eisblumen odtwarzany jest w stacji VIVA w tak zwanej rotacji. W 2009 roku nagrała wraz z Subway to Sally piosenkę Komm in meinen Schlaf.
Najnowszy album zespołu nosi nazwę "Ewing".Na Punkowo
Tym razem dla fanów buntowniczych klimatów ze świata punku. Ramoneski, spodnie w kratę, glany, ćwieki. Coś dla każdego ;)

1. Ramoneska - 189zł
2. Fioletowe spodnie rurki - 159zł
3. Bluzka w panterkę - 59zł
4. Torba w czerwoną kratę z ćwiekami - 119zł
5. Rękawiczki bez palców - 24zł

Wszystkie pokazane tu rzeczy można kupić na www.restyle.pl

UWAGA!!! KONKURS!!

Zaprojektuj strój na wiosnę w "naszym" stylu. Wyślij nam projekt ( zdjęcie gotowej kreacji lub rysunku, skan projektu, albo komputerowy model stroju) na czarna.perla@op.pl . 3 najlepsze projekty opublikujemy i nagrodzimy zestawami biżuterii ze sklepu www.restyle.pl
Zdzisław Beksiński
Tą osobę powinien znać każdy Polak. Wybitny malarz, w tym surrealista, rzeźbiarz, fotograf, rysownik i artysta posługujący się grafiką komputerową. Twórca obrazów wyciągniętych żywcem z ludzkich snów, koszmarów. Beksiński został zamordowany w swoim mieszkaniu w Warszawie w nocy z 21 lutego 2005 na 22 lutego 2005 roku, na kilka dni przed swoimi 76. urodzinami. Zabójcą okazał się 19-latek z Wołomina, którego ojciec, matka, siostry, a także on sam od lat pracowali dla artysty, zajmując się dokonywaniem drobnych napraw i sprzątaniem. Motywem morderstwa było odmówienie przez Beksińskiego skromnej pożyczki. A oto kilka jego obrazów:
Międzynarodowy Dzień Astronomii

Międzynarodowy Dzień Narodowy - 20 marca
Gwiazdy kryją wiele tajemnic. Każda z nich ma oddzielną historię, a ich nazwy jeszcze inną.
Oto legendy związane z kilkoma gwiazdozbiorami.

Andromeda, Cefeusz, Kasjopea, Wieloryb
Historia działa się w Etiopii, gdzie rządził mądry król Cefeusz. Żoną Cefeusza była Kasjopea, kobieta piękna, lecz nierozsądna. Zdarzyło jej się pewnego dnia śmiertelnie obrazić Posejdona, który przyrzekł zemstę. I rzeczywiście, zesłał potwora morskiego Ketosa, który zabijał rybaków i niszczył porty i wioski nadmorskie. ( Ketosa odnajdziemy jako gwiazdozbiór Wieloryb ) Cefeusz udał się po radę do wyroczni Ammony. Przepowiednia była straszliwa, królestwo mogła uratować jedynie ofiara z życia Andromedy, córki Cefeusza i Kasjopei. Rozpacz zapanowała na dworze, lecz co zapisane, musiało się stać. Przykuto Andromedę do nadmorskiej skały, gdzie miała oczekiwać na potwora Ketosa. Stało się jednak tak, że przepowiednia się nie spełniła. Zjawił się syn Zeusa, Perseusz. Wracał właśnie do domu do Argos - po dokonaniu bohaterskiego czynu, jakim było zabicie Gorgony Meduzy. Perseusz dowiedziawszy się o nieszczęściu, które spadło na królestwo, natychmiast stanął do walki z potworem. Walka była krótka, w nagrodę za zabicie potwora Perseusz zażądał ręki Andromedy. Ich małżeństwo było szczęśliwe, lecz szczęście nie trwało długo. Perseusz podczas igrzysk zabił dyskiem swojego dziadka Akrisiosa. Po tym fakcie małżonkowie uciekli z Argos i żyli na wygnaniu. Perseusz budował zamki, których ruiny zachowały się do dnia dzisiejszego. Później bogowie postanowili przenieść na niebo Perseusza i Andromedę a także Cefeusza i Kasjopeę. Odnajdziemy ich jako piękne jasne gwiazdozbiory. W jesienne wieczory (i nie tylko) możemy przeżyć z bohaterami jeszcze raz ich dramatyczne losy. Wystarczy spojrzeć w niebo.
*** 

Baran
Według greckich legend gwiazdozbiór przedstawia barana o złotym runie. Baran ten uratował Fryksosa i Hellę przed gniewem i popędliwością macochy, bogini Ino. Namawiała ona ojca dzieci, króla Atamasa, do złożenia z nich ofiary w celu przebłagania bogów. Lecz bogowie obrażeni przez Ino, woleli żeby karę poniosła winowajczyni, a nie niewinne dzieci. Wspólnie z życzliwymi ludźmi zawiązali spisek i zesłali barana o złotym runie. Baran uniósł dzieci do Azji. Niestety, w chwili, gdy przelatywali nad cieśniną, Hella puściła runo, spadła i zginęła w głębinach. Na pamiątkę tego wydarzenia cieśninę nazwano Hellespontem, choć współcześnie używa się nazwy Dardanele. Po tym wypadku Frykos szczęśliwie dotarł aż pod Kaukaz, gdzie przyjął go syn króla Słońca, król Ajetes. Gdy Frykos dorósł, Ajetes oddał mu swoją córkę Chalkiope za żonę. Baran natomiast został złożony w ofierze Zeusowi, a jego runo rozwieszono w świątyni. Świat zapewne zapomniałby o poczciwym zwierzaku, gdyby nie grupa śmiałków, która wybrała się po złote runo. Agronauci, bohaterowie greckich legend, przeżyli wiele niesamowitych przygód, zdobyli runo i przywieźli je do Hellady. Na pamiątkę tego wydarzenia na niebie umieszczono wiele gwiazdozbiorów a wśród nich Barana.
***

Centaur, Strzała
Według legend gwiazdozbiór upamiętnia centaura Chirona, nauczyciela i przyjaciela Herkulesa, Achillesa, Kastora i Polluksa. Jednak według innych podań centaury nie były lubiane przez ludzi (zresztą z wzajemnością). Często dochodziło do bójek i walk. Jedna z legend przypomina piątą pracę Herkulesa, której wykonanie polegało na schwytaniu dzika erymantejskiego. Herkules, jak prawdziwy bohater, zamiast walczyć z dzikiem większość czasu spędzał na biesiadowaniu i walkach z centaurami. W trakcie jednej z nich zatruta strzała wypuszczona przez herosa trafiła w kolano Chirona. Upamiętnieniem tego wydarzenia są właśnie gwiazdozbiory Centaur i Strzała
***

Zając

Gwiazdozbiór ów wyróżniany był na niebie już w najdawniejszych czasach. Dla Egipcjan jego gwiazdy układały się w kształt czółna, którym podróżował Ozyrys, bóg życia i wegetacji. Przemieniony później w boga świata umarłych i duchów, znalazł się na niebie razem ze swoim czółnem. W wierzeniach egipskich odnajdziemy Ozyrysa w miejscu Oriona, a jego czółno w miejscu Zająca. Według Arabów, gwiazdozbiór ów przedstawiał stołek, którego używał wielki wojownik Orion. Do czego go używał, trudno określić, faktem jest, że go posiadał. Ludy koczujące na pustyni widziały w gwiazdozbiorze cztery spragnione wielbłądy u brzegu rzeki. Rzeką tą jest Droga Mleczna, której skraj znajduje się niedaleko tej grupy gwiazd. Dzisiejsza nazwa gwiazdozbioru jest związana z mitologią grecką. Bohater, a jednocześnie wielki myśliwy, Orion bardzo lubił polować na zające. Była to jego pasja i dlatego nie mógł znaleźć się na niebie bez towarzystwa choćby jednego zająca. Obecność zająca wywołuje spór: ma kogo poluje Orion? W jego pobliżu znajdują się bowiem Zając i Byk. Łuk Oriona wymierzony jest co prawda w Byka, lecz przy Wielkim Psie, którego Orion używa do polowań jest Zając.
***

Pegaz

Ojcem Pegaza był Posejdon który stworzył go z krwi Meduzy i wody morskiej. Pegaz przebywał w ciele Meduzy do czasu gdy Perseusz zabił Meduzę i obciął jej głowę. Wtedy Pegaz opuścił jej ciało i zamieszkał wysoko w górach, w gaju poświęconym Muzom. Ponieważ pragnienie zaspokajał na ziemi, przy wodopoju, zastał schwytany przez dzielnego i sławnego bohatera - Bellerofonta. Z pomocą Pegaza Bellerofont dokonał wielu bohaterskich czynów, m.in. zabił Chimerę, która mieszkała w głębokim wąwozie dostępnym jedynie z powietrza. Po dokonaniu tego, bohater postanowił zamieszkać na Olimpie, między bogami. Był to akt wielkiej pychy i Zeus nie mógł pozwolić na taką bezczelność. Z jego woli spłoszony Pegaz zrzucił Bellrofonta. Upadając na Ziemię bohater stracił zmysły, tymczasem Pegaz kontynuował swój lot do nieba, na którym pozostaje do dziś.


Iluzjoniści

Iluzjoniści często stosują sztuczki udające zjawiska paranormalne i parapsychologiczne, aby zabawiać i oszukiwać łatwowierną publiczność. Niektórzy magicy przyznają się do sztuczek np. związanych z odczytem myśli i lewitacją. Inni twierdzą, że ich zdolności są prawdziwe. "Czarownicy" tacy jak Aleister Crowley i Grigorij Rasputin przekonali samych siebie oraz innych o prawdziwości swoich umiejętności parapsychologicznych. Jeśli weźmiemy pod uwagę pieniądze i poczucie władzy, które zyskują tacy ludzie, ich wiarygodność jest dość wątpliwa.Aleister Crowley został mistrzem tajnego stowarzyszenia zwanego Hermetycznym Zakonem Złotego Brzasku. Wyrzucono go z powodu zbyt "ekstremalnych" praktyk. Uwierzył, że jest wampirem i aby wzmocnić swoją magiczną moc, używał różnorodnych oszałamiających narkotyków. Miał wielu naśladowców zarówno za życia, jak i po śmierci.


Świat iluzjonistów często jest tematem sztuki filmowej. Powstało kilka bardzo dobrych filmów o tym temacie. Oto kilka z nich:
"Iluzjonista"
"Prestiż"Wywiad z zespołem BatstaB

„Naszym znakiem rozpoznawczym na muzycznej scenie jest niezwykła oprawa wizualna koncertu. Każdy wystep starannie przygotowujemy i dbamy o to by był niepowtarzalny. Teksty naszych piosenek utrzymane są w stylistyce horroru. 
W ciągu 4 lat działalności zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w Polsce. BatstaB był muzyczną atrakcją warszawskiej imprezy Steam Memmories, grał także na Zombie Walk 2011, będzie atrakcją Zjavy 3 w warszawskim klubie Paradox oraz supportem przed występem Vic Anselmo w marcu. Graliśmy również przed japońskim zespołem Ant1nett, a w 2010 roku dostaliśmy zaproszenie na występy przed zespołem Closterkeller podczas jesiennej trasy Abracadabra Gothic Tour.”
***
Redakcja Czarnej Perły - Na początek bardzo banalne pytanie: Jak powstał BatstaB?
- Baron Kruger - Zespół powstał cztery lata temu - chcieliśmy stworzyć coś mrocznego, ale nie bez poczucia czarnego humoru. No i musiało być komiksowo - zawsze chciałem być super-bohaterem, w tym wypadku super-łotrem!
 - Luna Braga - Uwielbiamy horrory i chcieliśmy stworzyć zespół, w którym będziemy mogli realizować swoje pasje, wszystkie nasze teksty związane są z tematyką grozy, a nasz wizerunek sceniczny jest komiksowy.

RCP - Zespół ma bardzo oryginalną nazwę. Skąd się wzięła i jakie ma znaczenie?
- Baron Kruger - To bardzo proste, nazwa to gra słowna w języku angielskim, wariacja na temat "back stab" - czyli zdradzieckiego ciosu w plecy i słowa "bat”, czyli nietoperz. Z tej mieszanki wychodzi niespodziewany nietoperzowy atak na plecy! A oprócz tego to palindrom (z obu stron czyta się go tak samo) - a to ułatwia projektowanie loga ;).

RCP -  Wasze utwory są wręcz magiczne. Przenoszą w inny wymiar. Skąd czerpiecie inspiracje przy pisaniu piosenek?
 - Luna Braga - Najczęściej z filmów, które oglądamy, starych horrorów, opowieści grozy i własnych pomysłów. Na przykład piosenka "Do you belive in humans?" powstała, ponieważ Baron Kruger zobaczył kiedyś obrazek z gumy do żucia, na którym duch czyta przerażającą książkę o ludziach. To była ciekawa inspiracja podobnie jak z piosenką "Twisting by the grave", kiedy zafascynował nas pomysł fuzji Dance macabre z nutką dowcipu. Ta piosenka to również nawiązanie do utworu Dire Straits pod tytułem "Twisting by the pool".

RCP -  Czy jakaś Wasza piosenka działa na Was sentymentalnie?
-Luna Braga- Największe emocje wzbudza u mnie piosenka "Do you belive in humans?", ponieważ jej końcowy wydźwięk jest dość dramatyczny. Kiedy śpiewam ją na koncercie widzę, ze do ludzi też dociera jej tekst i podniosła atmosfera udziela się widowni. To miły moment. Uwielbiam też piosenkę "The Blind" z podobnych względów. Oba utwory są nastrojowe i powoli buduje się w nich napięcie, które wybucha pod sam koniec.
-Baron Kruger - Dołączam się do opinii Luny odnośnie "Do You believe in humans?" - to ciekawe, że piosenka na podstawie głupiej historyjki z gumy do żucia pod koniec zamienia się w zupełnie poważne pytanie - czy wierzysz w ludzi, patrząc na to co zrobili ze swoim światem? Oprócz tego numeru osobiście podchodzę do "Don't be afraid of the dead" - to rzecz poważniejsza, a przekaz jest prosty. My, straszydła, możemy was tylko przestraszyć, ale to żywi ludzie pociągają za spusty karabinów - nie bójcie się zatem umarłych, bo to żywi sprawiają więcej kłopotów.

RCP - Dajecie sporo koncertów. Czy pojawia się u Was trema przed wejściem na scenę?
-Baron Kruger - Zjadam tremy na surowo. Ostatnia trema smakowała jak kurczak.
 -Luna Braga - To dziwne, ale czym dłużej gramy tym mam coraz większą tremę. Wcześniej kompletnie jej nie odczuwałam.

RCP -  Widzów patrzących na Was zachwycają nie tylko grana przez BatstaB muzyka, ale także charakteryzacja i kostiumy. Sami się tym zajmujecie, czy macie do tego ludzi?
-Luna Braga - większość kostiumów przygotowujemy sami, staramy się na każdy kolejny występ czy sesję zdjęciową udoskonalać nasz image sceniczny. Jednak oczywiście korzystamy też z pomocy fachowców i zaprzyjaźnionych sklepów. Niezwykłe, często szyte specjalnie dla mnie gorsety to dzieło Sklepu Absynt, wspaniałe skrzydła kruka z teledysku do piosenki "Nevermore" zostały stworzone w pracowni Black Gothic. Często jest tak, że mam w głowie gotowy pomysł na stylizacje i powoli szukam pasujących elementów, a detale takie jak pagony, naramienniki, ozdoby kapelusza, lub kryzy wykonuje sama. Ostatnio podczas koncertu charytatywnego dla zwierzaków Metal for furr, na którym graliśmy, wylicytowałam kolię z oczami przygotowaną przez artystkę z Ciotka Ostra Art.
-Baron Kruger - Część naszych strojów znajdujemy także za granicą. To prawda, że strojami nie gra się koncertów i nie nagrywa płyt, ale z drugiej strony jeśli wychodzisz przed publiczność by dla niej występować to robienie tego w kapciach jest obrazą odbiorców. Jesteśmy jak cyrkowi artyści: dziwaczni, kolorowi i pstrokaci specjalnie dla naszej publiczności. Świecidełka, które często mam na sobie konstruuje dla mnie przyjaciel ze studia Moreau Clinic, jest szalonym naukowcem, który bawi się w elektronika.
RCP -  Macie jakieś inne zainteresowania, prócz muzyki?
- Luna Braga - jest ich tak wiele, że trudno wybrać najważniejsze:) Przede wszystkim uwielbiam zwiedzać stare opuszczone miejsca lub historyczne obiekty. Wszystkie zamki, pałace, warownie, bunkry i fortece to potencjalne miejsca moich przyszłych wycieczek. Kocham Dolny Śląsk, przyrodę gór stołowych, krajobrazy i zabytki regionu, dlatego lubię tam jeździć na wyprawy krajoznawcze. Bardzo dużo czytam, w polu moich zainteresowań są książki historyczne, ostatnio szczególnie druga wojna światowa, biografie, kryminały i oczywiście opowieści grozy oraz fantastyka i science fiction.
- Baron Kruger - Muzyka jest rzeczywiście najważniejsza, ale nie jedyna. Uwielbiam czytać, nie tylko dla siebie, w przerwach między muzyką, a pracą tworzę słuchowiska w Audycji Trzecie Oko (http://audycjatrzecieoko.blogspot.com/), dłubię w elektronicznych instrumentach w Moreau Clinic i gram, bo trzeba zaznaczyć, że kocham nie tylko granie na instrumentach, ale także w planszówki i gry fabularne. Szkoda że doba jest tak krótka!
RCP -  Każdy zespół ma jakieś ambicje, plany. Co jest Waszym marzeniem? Jakie są Wasze plany na przyszłość?
 - Baron Kruger - To proste, chcemy grać, pisać, nagrywać i promować na koncertach jak najwięcej materiału, mamy nadzieję na przychylność coraz szerszej publiczności i ostatecznie... chcielibyśmy z tego żyć. Choć nie przesadzałbym z tymi marzeniami, cieszymy się już teraz, że BatstaB gra, działa i dobrze się bawi!

RCP -  Chcecie coś powiedzieć czytelnikom Czarnej Perły?
- Baron Kruger - Uwierzcie kochani w duchy, póki jeszcze straszydła wierzą w Was! Halloween może trwać cały rok, jeśli tylko chcecie, więc bawcie się dobrze, wyglądajcie naszych nowych teledysków, nagrań i koncertów. Oczywiście będziemy o nich informować z pomocą załogi Czarnej Perły! Stay Spooky!!


 Autor: Anna Wesołowska
 Autor: Łukasz Walas
 Autor: Łukasz Walas
Autor: Jurek Walas


Piszesz smutne wiersze albo straszne opowiadania? A może tworzysz "czarne" prace? Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją twórczością zachęcamy do wysyłania jej na czarna.perla@op.pl Zapraszamy gorąco :)
Uczucia
Kochać.
Co to znaczy?
Umierać.
Tak z rozpaczy?
Radować się.
Z niczego?
Tęsknić.
Tak przez niego?
Gniewać się.
Na wszystkich wkoło?
Płakać.
Gdy innym jest wesoło?
Kochać.
Wielbić.
Ubóstwiać.
Miłować.
Jak przy tam zdrowy rozsądek zachować?
KrwawaDominika W.
Na chacie:
/lili703/: Jutro będę miała kota :)
/bubuxd/: Fajnie masz...
/bubuxd/: Ja znowu spagetti

***
Anemik do pielęgniarki:
 - Siostroooo! Sioostroooo! Paaająk!
 - Co mi Pan głowę pająkiem zawraca. Przecież nic Panu nie zrobi!
 Po pewnym czasie słychać głos anemika:
 - Bydlaakuuuu, gdziee mniee wleeeczeeesz!?

***

Komisja wojskowa:
 - Zawód ojca?
 - Ojciec nie żyje…
 - Ale kim był?
 - Gruźlikiem…
 - Ale co robił?!
 - Kaszlał...
 - Ale z czego żył?! Z tego się przecież nie żyje!
 - Przecież mówię, że nie żyje…

***
prawdziwi-przyjaciele

3 komentarze:

 1. Dziękuje za książkę jest naprawdę świetna ;) Oczywiście biore udział w kolejnym konkursie ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam prace Z.Beksińskiego. Są dla mnie natchnieniem w tworzeniu poezji.
  Zapraszam do siebie: http://babeluu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Te prace są świetne...naprawdę genialne...co do recenzji to na pewno skuszę się i przeczytam te książki. Chciałabym zwrócić jescze uwagę redakcji na sklepy internetowe podobne do restyle. Zrknijcie na http://glovestar.pl/ i na http://www.papercats.pl/. Dziękuję za numer marcowy. Na razie.!

  OdpowiedzUsuń