sobota, 3 grudnia 2011

Muzyka

Dark Sanctuary


Dark Sanctuary to francuska grupa powstała w lutym 1996 roku w Paryżu. Ich muzyka określana jest jako ethereal wave / gothic neo-classical. Pierwszym oficjalnym wydawnictwem był 20 minutowy utwór „Funeral Cry” z 1997 roku – w tym czasie grupa liczyła dwóch członków: Arkdae, grającym na keybordzie, i wokalistki Marquise Ermia.
W 1998 roku muzycy, chcąc zwiększyć swoją siłę, przyjęli kilka nowych osób: kolejnego keybordzistę - Hylgaryssa, perkusisto/basistę - Sombre Cÿr oraz wiolonczelistkę - Eliane. W tym składzie nagrali swój pierwszy album „Royaume Mélancolique”.
W listopadzie 1999 r. podpisali kontrakt z Wounded Love Records i po dołączeniu drugiej wiolonczelistki, Marguerite, nagrali drugi album „De Lumière et d’Obscurité”, który ukazał się na rynku rok później. Zaraz po sesji nagraniowej Marquise Ermia opuściła grupę, aby zająć się swoimi studiami, a jej miejsce zajęła nowa wokalistka, Dame Pandora.


3 studyjny album „L’Etre Las-l’envers du miroir” nagrywany był przez cały 2002 rok i został wydany na początku 2003 – kilka miesięcy po wypuszczeniu singla. Album ten odniósł ogromny sukces we Francji i Niemczech, co ustanowiło zespół jedną z najlepszych grup tego gatunku muzycznego. Po wielu koncertach we Francji, muzycy wrócili do Niemiec, aby rozpocząć prace nad 4 albumem „Les Mémoires Blessées”. Wydano go na początku 2004 r., utwierdzając zespół w swojej dojrzałości gatunkowej. Tego samego roku muzycy wyruszyli na trasę koncertową po Europie, występując m.in. na Wave Gothic Treffen w majestatycznym teatrze Leipzig. Głównym wydarzeniem 2005 r. było wydanie pierwszej kompilacji „Thoughts:9 years in the sanctuary”, zawierającej utwory z 9 letniej kariery zespołu. Kolejnym wydarzeniem było pojawienie się muzyków na „Summoning of the Muse ~ a tribute to Dead Can Dance” w hołdzie dla Dead Can Dance. W lipcu 2005 r. muzycy wrócili do Niemiec z zamiarem nagrania 5 albumu w E-Klangschmiede Studio. Wydanie „Exaudi Vocem Meam - Part I” zaplanowano na listopad tego samego roku. Rok 2006 zapowiadał sequel “ Exaudi Vocem Meam - Part II” tak dobry, jak koncerty, które zapowiadano.
Obecnie zespół, po wydaniu albumu „Dark Sanctuary” w 2009 roku, wstrzymał swoją działalność.
Skład zespołu :
* Dame Pandora - wokale
* Arkdae - keyboard / gitara
* Hylgaryss - keyboard / gitara
* Eliane - skrzypce
* Sombre Cÿr - bas / perkusja
* Alexis - perkusja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz